Raport Interaktywnie.com: "Sieci afiliacyjne 2017"

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
raport Interaktywnie.com "Sieci afiliacyjne 2017"
raport Interaktywnie.com "Sieci afiliacyjne 2017"

Opierając się o szacunki IAB/PwC AdEx 2016 można przyjąć, że w ubiegłym roku wydatki reklamowe w sieci osiągnęły wartość około 3,3 mld zł. Specjaliści nie mają wątpliwości, że to nie koniec wzrostów, choć spektakularnych zmian nie należy się spodziewać. Rynek zaczął się bowiem stabilizować, reklamodawcy - oczekiwać coraz wyższej jakości ruchu, a wydawcy coraz lepszych narzędzi. 

- Po pierwsze, rosnąca konkurencja na rynku wymusza wojnę cenową o klienta między sieciami. Po drugie, świadomość klientów, którzy są coraz bardziej wyedukowani i wiedzą, czego chcą, sprawia, że działania afiliacyjne stanowią coraz ważniejszą, a co za tym idzie większą część wydatków na reklamę online. Wraz ze wzrostem kosztów wzrasta uwaga klientów i zaczynają oni optymalizować działania, szukać oszczędności, co ma bezpośrednie przełożenie na zarobki sieci -argumentuje Mateusz Łukianik z sieci Awin. 

A zarobić wciąż można sporo. Najlepsi - nawet ćwierć miliona złotych miesięcznie, choć - by zobrazować realne możliwości - lepiej mówić o średniej, która waha się od 100 złotych do 250 tysięcy wyłącznie w jednym programie. Konkretne kwoty zależą jednak od faktycznego zaangażowania, więc o milionach złotych osiąganych "przy okazji" można raczej zapomnieć.

- Wydawcy, którzy regularnie korzystają z afiliacji, zarabiają średnio 500-2000 zł miesięcznie. Jest też grupa wydawców działających na szeroką skalę, którzy tylko w 2016 roku zarobili 300, 500 czy nawet 700 tys. zł, co jest wynikiem imponującym – twierdzi Magdalena Kasprzak z Money2Money.

Na rynku działa mnóstwo sieci, które oferują programy partnerskie. Sporo jest takich, które mają charakter ogólny i zasięg globalny, są też sieci, które skupiają się na wybranej kategorii. Różnią się metodą współpracy z wydawcami. Najlepiej najpierw nawiązać kontakt z siecią, aby poznać szczegóły współpracy.

- Bardzo mocne pozycje w rankingu mają sieci działające w kategorii finansów. I to nie zmienia się od ostatnich lat. Jest to również obszar, w którym można zarobić najwięcej. Stawki dochodzą do nawet kilku tysięcy za jedną transakcję – mówi Marta Karolewska, koordynatorka programu partnerskiego TMefekt.pl. - Z punktu widzenia wydawcy, najbardziej opłacalny jest model rozliczenia CPS, gdzie stawka może być procentowa lub kwotowa. To, która z nich będzie lepsza, w dużej mierze zależy od produktu oraz potencjału i jakości działań podjętych przez wydawcę.

Z kolei jak dodaje Paulina Henne, CEO afill.me, w branży finansowej częściej występują również bardziej elastyczne dla wydawców modele rozliczeń. - Ogólnie można zaobserwować pewną zależność. Im bardziej opłacalne jest promowanie danego produktu, tym więcej zaangażowania ono wymaga – mówi. - Nic więc dziwnego, że najwięcej na programach partnerskich zarabiają ci wydawcy, którzy opanowali umiejętność trafnego dobierania produktów i usług do swojej grupy odbiorców i w atrakcyjny sposób prezentują reklamy.

Dobry wydawca zarobi najwięcej w momencie, gdy jego treść będzie ciekawa, przyciągnie uwagę, ale dostarczy też wiedzy na dany temat. Slogan "Content is King", jakkolwiek wyświechtany, nie traci więc na aktualności.

Ale czy każdy może w ten sposób zarabiać? Wśród osób zaczynających przygodę z afiliacją najczęstszym znakiem zapytania jest ten, czy należy mieć firmę. Jak mówią przedstawiciele branży, równie często pojawiają się pytania dotyczące formalnych warunków, jakie należy spełnić, żeby zostać wydawcą programu partnerskiego. Na przykład czy zarabiać w ten sposób mogą też osoby niepełnoletnie i czy trzeba mieć polskie obywatelstwo? Tutaj zasady różnią się w zależności od konkretnej sieci, dlatego - zanim się na którąś zdecydujemy - warto porównać nie tylko oferowane stawki i modele rozliczeń. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O tym wszystkim i nie tylko piszemy w raporcie Interaktywnie.com
"Sieci afiliacyjne i programy partnerskie. Kompendium wiedzy o zarabianiu w internecie".
[POBIERZ PDF]

 

 

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: , e-commerce, programy partnerskie, sieci afiliacyjne


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
Andrzej
1. Andrzej, 178.212.172.*, 25.03.2017 / 17:34
Wspisie programów partnerskich drobny błąd - w jednym miejscu jest zaznaczony HotCash, który to obecnie przekształcił się w Lead.Network - przy okazji zaznaczając, że bardzo ciekawa sieć :)
ja
2. ja, 178.42.4.*, 13.07.2017 / 15:19
to sieci afiliacyjne jeszcze żyją? naprawdę? :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.