Zobacz, jakie reklamy oglądaliśmy najchętniej w 2016 roku [YouTube Ads Leaderboard 2016]

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
57098_fotolia_83504327_subscription_monthly_m.jpg
57098_fotolia_83504327_subscription_monthly_m.jpg

Dziesięć filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.

Przed świętami internautów wzruszyła reklama Allegro Czego szukasz w Święta? | English for beginners, która zajęła pierwsze miejsce polskiego i ósme europejskiego zestawienia YouTube Ads Leaderboard za cały 2016 rok. Bohater wideo zamawia z serwisu aukcyjnego zestaw do nauki angielskiego i pilnie powtarza słówka, by pojechać na Boże Narodzenie do Wielkiej Brytanii i poznać swoją, nie mówiącą po polsku, wnuczkę. Na drugim miejscu znalazł się film z cyklu reżyserowanego przez Tomasza Bagińskiego, Legendy Polskie - Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro, w którym możemy poznać dalsze losy szlachcica Twardowskiego.

Podium zamyka wideo Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro przedstawiające współczesną alternatywę dla lustra w walce z Bazyliszkiem. Na czwartej pozycji znalazła się reklama T-Mobile Robert Lewandowski (Lewy) i Tomasz Kot, T-Mobile. Najlepsza sieć! z rozśpiewanymi Tomaszem Kotem i Robertem Lewandowskim. Piąte miejsce to po raz kolejny Allegro i Legendy Polskie z wideo Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, w którym możemy oglądać waleczną bohaterkę inspirowaną postacią Baby Jagi. 

Pozostałą część polskiego zestawienia podbili YouTuberzy w reklamach Fanty, Coca-Coli i Orange, a listę zamyka wideo Axe z lektorskim udziałem znanego rapera Sokoła. 

Zmienia się sposób konsumowania treści wideo w internecie, nie tylko ze względu na zyskujące popularność nowe ekrany, ale również kontent inny niż w tradycyjnych mediach. Tylko w grudniu 2016 r. YouTube odwiedziło prawie 20 milionów Polaków, a platforma jest dziś równie często uzupełnieniem, jak i alternatywą dla telewizji. Ekran, który jest obecnie coraz częściej wybierany przez użytkowników YouTube to ekran telewizora. Oznacza to, że wysokiej jakości treści wideo dostępne na platformie stają się codziennym elementem życia wszystkich domowników. Należy jednak pamiętać, że największą popularnością nadal cieszą się ekrany urządzeń mobilnych. Uwzględnienie tej wiedzy w media planach to dla marek szansa na jeszcze skuteczniejsze zaangażowanie publiczności - mówi Tomasz Czudowski, odpowiedzialny za marketing YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Agencja: Bardzo & dom produkcyjny CutCut

Zakup mediów: Allegro

Marka: Allegro

Agencja: Platige Image

Zakup mediów: Allegro

Marka: Allegro

Agencja: Platige Image

Zakup mediów: Allegro

Marka: Allegro

Agencja: Leo Burnett

Zakup mediów: SMG

Marka: T-Mobile

 

Agencja: Platige Image

Zakup mediów: Allegro

Marka: Allegro

 

 

Agencja: MediaCom Beyond Advertising w kooperacji z Nathaniel Czarnecki i Tadeusz Kieniewicz

Zakup mediów: MediaCom

Marka: Fanta

Agencja: Mediacom Beyond Advertising

Zakup mediów: MediaCom

Marka: Coca-Cola Polska

Agencja: Mediacom Beyond Advertising

Zakup mediów: MediaCom

Marka: Coca-Cola Polska

Agencja: VML

Zakup mediów: Initiative Media Warszawa

Marka: Orange

Agencja: KanalAxe

Zakup mediów: MediaCom

Marka: Mindshare

 

Europejską listę YouTube Ads Leaderboard 2016 otwiera wideo Nike, w którym Cristiano Ronaldo i jego młody fan zamieniają się miejscami po nieoczekiwanej pobudce w nie swoich ciałach. Warto zwrócić uwagę, że aż połowa filmów to reklamy świąteczne, włącznie z polską produkcją Allegro, która trafiła na ósme miejsce. Zestawienie zamyka wideo wyszukiwarki lotów momondo, która po zbadaniu DNA ochotników, zachęca ich do podróży śladami przodków. 

YouTube to platforma, która coraz efektywniej pozwala markom zdobyć uwagę potencjalnych klientów. Łączny czas wyświetlania reklam z europejskiego zestawienia wyniósł aż 500 lat, a 60% tych odtworzeń pochodziło z urządzeń mobilnych. Liczba godzin spędzanych przez Europejczyków na oglądaniu wideo na telefonach komórkowych wzrosła o ponad 60% rok do roku. Z kolei popularność ekranu telewizora wśród użytkowników YouTube w Europie podwoiła się w ciągu roku. Zauważalne są również pewne trendy w odniesieniu do treści wideo. Internauci traktują je jak rozrywkę i oglądają filmy, które są zabawne bądź charakteryzują się oryginalną fabułą. Reklamy coraz częściej poruszają też ważne zagadnienia społeczne. Dobrze obrazują to filmy Allegro i EDEKI, które opowiadają o tym, jak cenny jest czas spędzony z bliskimi.

Pełna europejska lista YouTube Ads Leaderboard 2016 r.:

 

Agencja: Wieden + Kennedy

Zakup mediów: Mindshare

Marka: Nike Football


 

Agencja: Adam & Eve DDB

Zakup mediów: Manning Gottlieb

Marka: John Lewis

Agencja: AMV

Zakup mediów: PHD

Marka: Sainsbury'

Ahencja: Jung von Matt

Zakup mediów: OMD Hamburg

Marka: EDEKA

Marka: Coca-Cola


 

Agencja: Lola Madrid

Zakup mediów: Mindshare

Marka: cornettoalgida

Ahencja: Jung von Matt

Zakup mediów: OMD Hamburg

Marka: nettoty

Agencja: Bardzo & dom produkcyjny CutCut

Zakup mediów: Allegro

Marka: Allegro

Agencja: Y&R

Zakup mediów: Mindshare Worldwide

Marka: M&S

Agencja: &Co

Zakup mediów: bd

Marka: LetsOpenOurWorld

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: allegro, wideo online, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.