11.12.2012 / Felieton - Moje WWW / Trendy
 

Tutaj można znaleźć absurdy polskiej i światowej gospodarki

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Materiał prasowy
Materiał prasowy

Lubię być na bieżąco ze wszystkim tym, co dzieje się w mojej branży, dlatego też dzień rozpoczynam od przeglądu najważniejszych informacji zawodowo-biznesowych. Bacznie śledzę grupę ecommerce na Facebooku, dzięki czemu w szybki i prosty sposób mogę zapoznać się ze sprawami, którymi w danym momencie żyje cały handel internetowy. Jako, że od zawsze interesowały mnie nowe technologie, kilka chwil poświęcam również na lekturę takich serwisów, jak anglojęzyczne gigaom.com, techcrunch.com i mashable.com czy rodzimy antyweb.pl.

Już w biurze, przy porannej kawie a między kolejnymi mailami i telefonami, przeglądam parkiet.com i pb.pl, czyli internetowe wydania Gazety Giełdy Parkiet oraz Pulsu Biznesu. Serwisy te zapewniają mi solidną dawkę rzetelnych informacji dotyczących funkcjonowania gospodarki oraz przybliżają aktualności ze świata finansów. Dla kontrastu lubię także odwiedzić ekonomiczne dwagrosze.com i blog Roberta Gwiazdowskiego. Autorzy w inteligentny i często prześmiewczy sposób obnażają tam absurdy życia gospodarczego w Polsce i Europie. To chwila oddechu od branżowych newsów.

Jeżeli jesteśmy w temacie moich ulubionych serwisów informacyjnych, to z pewnością do tego grona mogę zaliczyć jeszcze media2.pl. Wygląda on prawie jak stream z newsami o mediach wszelakich i tym samym stanowi dla mnie punkt wyjścia do poszukiwań kolejnych, ciekawych informacji. Dużym plusem serwisu są krótkie, dobrze napisane zajawki - jeden rzut oka wystarczy, by odnaleźć interesujące mnie kwestie i skłonić do zagłębienia się w temat. Zdarza mi się przeglądać również witrualnemedia.pl, mediarun.pl oraz e-biznes.pl.Podczas codziennej prasówki obowiązkowo korzystam z czytnika RSS. Subskrybuję naprawdę dużo kanałów i ciągle dołączam nowe, interesujące mnie pozycje. Dziennie dostaję ok. 500 postów – przebrnięcie przez nie i wyłowienie najciekawszych materiałów bywa niekiedy prawdziwie syzyfową pracą. Przyznam się również, że do czytnika podpięte mam alerty na marki konkurencji – nie chcę, aby cokolwiek w tej kwestii umknęło mojej uwadze.

Po pracy staram się odpoczywać od komputera i wszelkich elektronicznych gadżetów, jednak zdarza mi się pograć np. w Supreme Ruler 2020. Jestem również fanem Forum Polskich Wieżowców na skyscrapercity.com i potrafię tam spędzić długie godziny. Z uwagą śledzę rozwój infrastruktury w Polsce i kibicuję kolejnym projektom budowlanym. Szczególnie bliski jest mi temat dróg i autostrad – za te inwestycje najmocniej trzymam kciuki.

Mariusz Janiszewski, prezes Skąpiec.pl sp. z o.o., współtwórca najstarszej polskiej porównywarki cen.


Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Z szeroko pojętym IT związany jest od początku swojego życia zawodowego.

W 2002 roku rozpoczął współpracę z Logotec Enterprise - wrocławską firmą wdrażającą systemy informatyczne. Przez dwa lata pracował tam w charakterze konsultanta. Karierę zawodową kontynuował w Kerio Technologies Polska, gdzie jako dyrektor generalny odpowiadał za bieżące zarządzanie firmą oraz wytyczanie strategii jej rozwoju. Od roku 2004 prowadzi serwis porównujący ceny Skąpiec.pl, którego jest współpomysłodawcą.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Mariusz Janiszewski, felieton, prezes, skapiec.pl


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.