22.06.2017 / Kampanie / Trendy
 

Wakacje czas zacząć! Zobacz, jak reklamują się biura podróży

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Mateusz Goliński
 
Mateusz Goliński (fot. Feno)
Mateusz Goliński (fot. Feno)

Za oknem słońce, wnioski urlopowe zaczynają być najpopularniejszym dokumentem w firmach. Co w tej sytuacji robią biura podróży? Jak zareklamować produkt, który ma sprawić, że dwa tygodnie Twojego urlopu na który czekasz, powierzysz konkretnej marce? 

Zmienia się sposób w jaki konsumujemy media, zmienia się sposób naszego podróżowania. Pokolenie Z wchodzi na rynek, Millenialsi podróżują na własną rękę. Jak na to reagują biura podróży? Dość statycznie, najpopularniejszym formatem pozostaje klasyczny ATL. Oprócz wielu spotów produktowych, bazujących na prostych skojarzeniach, można wyłowić kilka ciekawych produkcji bazujących na głębszych insightach. 

Zacznę dość przewrotnie. Od głównego konkurenta biur podróży - serwisu booking.com. Zarezerwujemy w nim nie tylko pokój, ale także kolację, lot a nawet wynajmiemy samochód. Czy to nie jest biuro podróży 2.0? Wszyscy kochamy wzruszające reklamy z małymi dziećmi… za pierwszym, drugim ewentualnie trzecim razem tak. Spot wpisujący się w szeroką kampanię opartą na insighcie: cokolwiek robisz w życiu Twój urlop jest po to żebyś od tego odpoczął!

Były urocze dzieci to teraz czas na piękny obrazek. Wakacje to czas w którym chcemy przenieść się do innej rzeczywistości. Jak w pokazać to w wysmakowany sposób i przenieść ludzi do tego odrealnionego świata?  Kuomi zrobiło to dobrze!

Czas na kolejny wakacyjny insight… „…i tak nikt nas tu nie zna!” w dobie wszechobecnych smartfonów z kamerami może być lekko niebezpieczne, ale w końcu raz się żyje. Sam format wykorzystywany wielokrotnie. W zeszłorocznej kampanii jednego z biur podróży na polskim rynku odnajdziemy pewne inspiracje tym spotem. Co wyróżnia ten spot, fajny minimalizm w obrazku i mocny insight. Jest tak jak powinno być syntetycznie i dobrze.

W zestawieniu nie może zabraknąć dobrego storytelingu. Expedia to kolejne biuro podróży 2.0. Ich obecna kampania nie chwyta za serce tak jak, poniższa wersja sprzed paru lat. Dobry materiał broni się mimo upływu czasu. Straciłam Cię…ponieważ Cię nie poznałam. Bardzo fajny spot, pokazujący, że warto wstać z kanapy i poznawać świat… nigdy nie wiadomo co może nas ominąć.

I na koniec nasz lokalny rynek. Zeszłoroczna kampania Rainbow tours. Lekko z humorem i oparte na bacznej obserwacji rzeczywistości. Trudno się nie uśmiechnąć mając przed oczami, pola parawanów nad naszym kochanym Bałtykiem.

 

Mateusz Goliński, Creative Group Head Feno

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Booking.com, Rainbow Tours, reklama ATL, reklama online, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.