Subiektywnie o SEO. Te narzędzia mogą Ci się przydać

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
na zdjęciu Rafał Chodzicki (fot. Up&More)
na zdjęciu Rafał Chodzicki (fot. Up&More)

Każdy specjalista od SEO posiada swoje ulubione narzędzia. I o ile panuje zgoda, że bez Google Search Console i Analytics ciężko jest cokolwiek zrobić, pozostałe rozwiązania każdy dobiera sobie sam. Oto mój subiektywny niezbędnik - pisze specjalnie dla Interaktywnie.com Rafał Chodzicki, SEO specialist w agencji Up&More.

Analiza strony – Screamig Frog

Zwane czasami „Żabką” narzędzie do sprawdzenia za jednym razem wszystkich kluczowych parametrów strony, od meta tagów przez brakujące alty, przekierowania, aż do czasu wczytywania się poszczególnych podstron. Niezbędne przy audytach, wycenach, sprawdzaniu stanu strony po wprowadzeniu zmian. Poszczególne zakładki umożliwiają na segregowanie danych, zaś mnogość opcji konfiguracji pozwala na dokładne określenie, czego oczekujemy. Darmowa wersja ma limit do 500 wierszy, pełna pozwala na szybkie i wygodne sprawdzenie niemal dowolnej strony – to tylko kwestia czasu.

Analiza linków – Majestic

Dawniej zwany Majestic SEO jest wygodnym i intuicyjnym narzędziem do sprawdzenia wszystkich linków prowadzących do danej strony, ich anchorów, daty kiedy były widoczne i kiedy (o ile) zostały utracone. Dzięki temu, że pokazuje do jakich podstron one prowadzą, można łatwo odzyskać część utraconych linków np. kierujących do starych podstron. 

Analiza prędkości – Pingdom

Screaming Frog pozwala na dokładny przegląd stanu serwisów, czasami jednak zamiast niezwykle precyzyjnych danych potrzebne jest ich szybkie sprawdzenie, wtedy wkracza Pingdom. Dzięki niemu określimy, jak szybko dana strona się wczytuje, zaś wykres wodospadowy pozwoli nam to łatwo zwizualizować oraz pokazać, jakie części serwisu wymagają dalszej pracy.

Analiza treści – Siteliner

Proste narzędzie online do sprawdzania duplikacji treści w obrębie jednego serwisu. Wystarczy skopiować do niego link i poczekać, aby uzyskać pełną listę duplikacji. Cenię je sobie z racji prostoty oraz wygody użytkowania. Do wyszukiwania problemów z duplikacją treści na innych stronach doskonale sprawdza się siostrzane narzędzie Copyscape.

Analiza konkurencji – Senuto

Polskie narzędzie, które posiada szereg funkcji, z których najczęściej przeze mnie używane to sprawdzenie widoczności (liczby słów kluczowych, na które widoczna jest dana strona w danym zakresie np. TOP 10) oraz zestawienie pozycji sprawdzanej strony ze stronami konkurencji. Idealne zarówno jeśli chodzi o prezentacje, jak i sprawdzenie kto zyskał, a kto stracił.

Analiza ruchu – SimmilarWeb

To narzędzie, które nie jest idealne, ale jeśli nie posiadamy dostępu do Google Analytics (albo w ogóle takowe nie jest wpięte), pozwala na orientacyjne sprawdzenie, jakiej jakości ruch jest na danej stronie.

 

Powyższe narzędzia to mój „niezbędnik”, wykorzystywany w codziennej pracy. Poszczególne sytuacje wymagają ich odpowiedniego doboru i uzupełnienia w różnych konfiguracjach. Choćby Majestic, który mimo potężnej bazy linków, nie daje nam pełnego obrazu sytuacji - wówczas trzeba uzupełnić brakujące dane za pomocą np. Ahrefsa. Lista ta nie zawiera także wielu przydatnych wtyczek do przeglądarki, ale kto wie, być może znajedziemy na to przestrzeń w kolejnej odsłonie.

 

Rafał Chodzicki SEO specialist w agencji Up&More

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Majestic, Screaming Frog, Senuto, Up&More, pozycjonowanie strony, seo


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.