20.09.2013 / Domeny / Blogi

Adres e-mail, który budzi zaufanie

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Maciej Kurek
Dodał: Maciej Kurek
Specjalista ds. marketingu i PR / Grupa Adweb
 

Czy zaufasz ogłoszeniu o pracę, w którym podano adres e-mail na jednym z darmowych serwisów? A co powiesz, gdy podobnym adresem posługuje się firma?

Niedawno tematem popołudniowej audycji w radiowej Trójce były niepoważne adresy e-mail. Specjaliści od rekrutacji opowiadali jak patrzą na kandydata, który wysyła aplikację z adresu zaczynającego się od przydomków typu zwariowany.wariat@ lub zwinna-lisica@. Słuchacze dzwonili i dzielili się co ciekawszymi przykładami e-mailowej inwencji.

 

Wniosek z audycji był prosty - szukając pracy lepiej trzymać fantazję na wodzy. Jeśli posiadamy niepoważny adres, warto założyć bardziej oficjalną skrzynkę pocztową. Najlepiej taką z imieniem i nazwiskiem. W programie zajęto się prywatną pocztą elektroniczną. Tymczasem w przypadku skrzynek e-mail używanych przez firmy również bywa ciekawie.

Rzecz jasna przeglądając witryny małych przedsiębiorstw raczej nie znajdziemy adresów typu rozowa.swinka@. Jednak widok adresu zbudowanego na zasadzie nazwa-firmy@poczta.onet.pl albo nazwa-firmy@gmail.com zdarza się często. Co w tym złego?

Wróćmy do procesu rekrutacji. W sieci często można znaleźć porady, ostrzegające osoby szukające pracy przed ogłoszeniami, w których jedynym kontaktem jest adres e-mail utworzony w jednym z darmowych serwisów. Taką skrzynkę może założyć każdy, również oszust lub wyłudzacz. Krótko mówiąc, są mało wiarygodne.

 

To samo odnosi się do firm. Adres w domenie wygląda profesjonalnie i wzbudza większe zaufanie niż na darmowym portalu. Tymczasem utworzenie go i obsługa nie są wcale trudniejsze niż założenie poczty na znanym portalu. Wystarczy własna domena, by stworzyć niemal dowolny adres e-mail i odbierać nawet te wiadomości, które wysłano na nieistniejące adresy (dzięki funkcji catch-all). Gdy dodamy do tego możliwość obsługi poczty w popularnej usłudze Gmail, stworzenie adresu budzącego zaufanie staje się naprawdę proste.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: domeny, e-mail, gmail


Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.