26.04.2011 / Mobile / Komentarze

A propos "braku pojęcia o bankowości mobilnej..."

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Lucjan Exner
Dodał: Lucjan Exner
InMobi / Sales Manager CEE
 

Ciekawy artykuł dotyczący korzystania (a raczej nie korzystania) z bankowości mobilnej aż się prosi o szersze skomentowanie. Czy ktoś się zastanowił nad przyczyną tego stanu rzeczy? Dlaczego Polacy tak rzadko korzystają serwisów bankowych przez telefon?

Zaryzykuję tezę, że o najlepszym produkcie konsument musi się dowiedzieć. I dowiedzieć się tego w taki sposób, żeby wzbudzić w sobie chęć posiadania tegoż produktu.

Co z tego, że banki budują swoje serwisy i aplikacje mobilne, skoro mało o nich wiadomo?

Kto, oprócz grupy zainteresowanych branżą, wie, że większość banków posiada swoje strony mobilne (w tym serwisy transakcyjne), a niektóre z nich nawet aplikacje?

Przecież były kampanie... Były. Niektóre nawet dalej są. Ale czy media są właściwe dobrane? Kto z heavy userów mobilnego internetu - a przecież to jest grupa docelowa mobilnych rozwiązań - pobierze aplikację na swój smartphone na skutek kampanii outdoorowej? Albo adresowanej do wąskiego grona odbiorców jednego czy drugiego portalu horyzontalnego?

Bez dobrej kampanii wspierającej, szeroko emitowanej w  mobilnym internecie ciężko będzie o szersze zainteresowanie potencjalnych odbiorców usługami mobilnymi. I to nie tylko bankowymi. To de facto dotyczy wszelkich aplikacji i innych produktów wykorzystujacych mobilny internet. To nałogowi użytkownicy  mobilnego internetu są ambasadorami rozwiązań mobilnych w swoich środowiskach, namawiają innych do korzystania z konkretnych stron czy aplikacji, które wcześniej przetestowali. To użytkownikom iPhone, Androida czy tabletów trzeba powiedzieć poprzez ich ulubione medium "wejdź" / "pobierz" / "spróbuj". Jednym kliknięciem.

Inaczej zapomną o przeczytanym na ulicy / w prasie czy usłyszanym gdzie indziej komunikacie.

Tak, jak e-sklepy doskonale promuje się w internecie, tak samo rozwiązania mobilne trzeba mocno wspierać w mobilnym internecie.

W innym wypadku  będzie się pojawiać więcej artykułów o czymś, co w Polsce nie działa a powinno...

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Komentarze (1)
 1 / 1 
bankkowość mobilna
1. bankkowość mobilna 21.12.2011 / 12:12
myslę ze polacy zaczna korzystac z bankowosci mobilnej, to tylko kwestia czasu tak samo jak bylo z bankowoscia internetowa.
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.