4.07.2018 / Adtech
 

Gemius wprowadza możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej w modelu programmatic

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Source: pixabay.com
Source: pixabay.com

Nowa funkcjonalność jest dostępna od lipca dla klientów, którzy korzystają z adserwera AdOcean.

Jak wynika z raportu Zenith Optimedia, w 2017 roku ponad połowa (59 proc.) globalnych wydatków na reklamę typu display została przeznaczona na zakup kampanii w modelu programatycznym. Przewiduje się, że do 2019 roku globalny udział w rynku programmatic wzrośnie do 67 proc. i do 40 proc. na rynku polskim. W ubiegłym roku w Polsce wydatki na reklamę display w tym właśnie modelu stanowiły 25 proc. budżetów.

- Programmatic stanowi integralną część nowoczesnej sprzedaży cyfrowej powierzchni reklamowej i w niedalekiej przyszłości ma szansę stać się głównym źródłem przychodów dla wielu wydawców. Już teraz można zaobserwować, że ten model sprzedaży jest traktowany na równi ze sprzedażą bezpośrednią. To z kolei przekłada się na zwiększenie dostępności dobrej jakości powierzchni reklamowej na rynku, co skłania kolejnych klientów do korzystania ze zautomatyzowanego systemu zakupów reklam w sieci - komentuje Radosław Gołąb, dyrektor rozwoju biznesu reklamowego w Gemiusie.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, Gemius przygotował ofertę skierowaną do wydawców, którzy chcą korzystać ze zautomatyzowanego systemu sprzedaży swoich powierzchni reklamowych. Od tej pory użytkownicy AdOcean w jednym interfejsie mają dostęp zarówno do zaawansowanych rozwiązań adserwerowych, jak i technologii programmatic. Służy do tego nowy moduł adserwera - AdOcean SSP.

- W ręce wydawców oddajemy narzędzie, które pozwoli w łatwy i przystępny sposób zarządzać powierzchnią reklamową i decydować o priorytetach, które miejsca reklamowe i odsłony powinny trafić do otwartej sprzedaży, a które pozostaną jedynie w sprzedaży bezpośredniej. Nasz system pozwala również na porównywanie cen pomiędzy ofertami programatycznymi oraz własnymi kampaniami i wybieranie tej bardziej opłacalnej dla wydawcy - tłumaczy Radosław Gołąb.

Nowa usługa dostępna jest od dnia 4 lipca dla wszystkich użytkowników AdOcean na dziewiętnastu rynkach Europu Środkowo-Wschodniej, a także dla nowych klientów (istnieje możliwość korzystania jedynie z sekcji SSP, bez adserwera). Włączenie nowej usługi dostępne jest z dnia na dzień – wystarczy zgłosić zapotrzebowanie do lokalnego działu wsparcia technicznego. Na koncie użytkownika pojawią się nowe ustawienia dedykowane aukcjom Open RTB oraz zakładka ze statystykami SSP.a

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.