Podjęto decyzję o odejściu od ręcznej optymalizacji CPC na rzecz ulepszonego CPC (eCPC) oraz docelowego CPA.
W roku 2018 nie brakowało zmian w ekosystemie reklamowym Google. Jedną z najbardziej zauważalnych było odejście od nazwy Google AdWords na rzecz Google Ads, ale specjaliści zwracają uwagę przede wszystkim na możliwości związane z automatyzacją kampanii i stosowaniem inteligentnych rozwiązań. O tym, jak je wykorzystać w praktyce, opowiadają specjaliści z firmy adCookie na przykładzie jednej ze swoich kampanii.
Kampania realizowana dla SzukamLapka.pl wykorzystująca m.in. inteligentne stawki, przyniosła efekt w postaci wzrostu współczynnika konwersji o 50 proc. Jakie narzędzie i techniki zostały wykorzystane, by osiągnąć ten cel?
Segmentacja struktury konta
Na początku powiększona została struktura kampanii.
Działania rozpoczęto od dodania wykluczających słów kluczowych oraz uzupełnienia rozszerzeń reklam. Celem było dostosowanie całej struktury tak, aby można było dotrzeć do każdego użytkownika, niezależnie od tego, jak sprecyzowanych fraz używa, poszukując nowego laptopa, zaczynając od tych, którzy bardzo ogólnie określają swoje oczekiwania (np. “laptop dla grafików”), poprzez takich, którzy kierują się ceną (“najlepszy laptop poniżej 4000 zł”) oraz tych, którzy konkretnie wiedzą, jakiego modelu szukają (“Dell Inspiron 5570”).
Rezultaty optymalizacji konta to o 330% więcej słów kluczowych, 640% więcej grup reklam i 690% więcej reklam, a ich efektem było zwiększenie CTR o 160%.
Inteligentne stawki
Drugim krokiem do sukcesu było zastosowanie zautomatyzowanej strategii ustalania stawek.
Podjęto decyzję o odejściu od ręcznej optymalizacji CPC na rzecz ulepszonego CPC (eCPC) oraz docelowego CPA. Dzięki temu systematycznie obniżane były koszty konwersji.
Użycie firmowej bazy danych
SzukamLapka porównuje ceny około 2 500 ofert. Aby dostosować treść reklam, użyto firmowej bazy danych. Odświeżany codziennie plik umożliwił wyświetlanie reklam z aktualnymi, najbardziej atrakcyjnymi cenami laptopów w partnerskich sklepach.
Implementacja DSA
Następnie wprowadzone zostały dynamiczne reklamy w wyszukiwarce. DSA pozwalają wyświetlać reklamy z dostosowanym nagłówkiem i końcowym url do wyszukiwanych haseł. Użyliśmy ich w celu usunięcia luk pomiędzy tworzoną ręcznie strukturą słów kluczowych a niestandardowymi frazami wpisywanymi przez użytkowników.
Rezultaty kampanii umożliwiły ekspansję na zagraniczne rynki, w Indiach i - w dalszej kolejności - w Wielkiej Brytanii. Planowane są również testy A/B dzięki Google Optimize oraz udoskonalenie reklam responsywnych.
O AUTORACH |
Kacper Skorupski – Head of Digital w adCookie Natalia Tur - Senior SEM Specialist |
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»