18.09.2018 / Agencje interaktywne
 

Spółka Way To Grow dołącza do Grupy Netsprint

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
na zdjęciu: Monika Bronowska, CEO Netsprint i Dominik Czarnota, cofounder Way To-Grow (fot. materiały prasowe)
na zdjęciu: Monika Bronowska, CEO Netsprint i Dominik Czarnota, cofounder Way To-Grow (fot. materiały prasowe)

Grupa Netsprint kupiła spółkę Way To Grow, specjalizującą się w optymalizacji powierzchni reklamowej wydawców w modelu programmatic. Potencjał nowo przejętej spółki ma pomóc zagranicznej ekspansji Grupy. 

Akwizycja jest wynikiem owocnej współpracy między spółkami w obszarze wspólnej ekspansji zagranicznej. W pierwszej połowie 2018 roku do grona klientów Way To Grow i Grupy Netsprint dołączyli wydawcy i sieci reklamowe z wybranych krajów Europy i Azji. W kolejnych krokach planowane jest wzmacnianie międzynarodowej pozycji Grupy  i dalsza ekspansja.

- Dołączenie Way To Grow jest kolejnym krokiem w realizacji opartej o dane i zaawansowane algorytmy strategii Grupy Netsprint. „Zakup Way To Grow to strategiczna akwizycja, która wzmacnia potencjał Grupy Netsprint w obszarze programmatic. Teraz będziemy w stanie zaoferować naszym partnerom jeszcze bardziej kompleksowe usługi i jeszcze efektywniej wspierać ich biznes. Efektem synergii będzie też intensyfikacja działań na innych rynkach.” – przekonuje Monika Bronowska, CEO Grupy Netsprint.

Obecnie w Way To Grow pracuje 18 osób. Spółka została założona w 2014 roku przez Dominika Czarnotę, Janusza Michalika i Łukasza Grodeckiego, którzy pracowali razem między innymi przy serwisie nk.pl oraz Interia.pl.

Grupa Netsprint działa od 2016 roku. Po inwestycji Innova Capital i Dirlango, przyśpieszyła rozbudowę niezależnej polskiej platformy reklamy digital jako alternatywy dla globalnych graczy, którego kluczowym elementem jest hurtownia danych (Netsprint Data Management Platform) na temat zachowań i profilu niemal każdego polskiego użytkownika, a także - w 2017 - przejęła 80 proc. udziałów w sieci reklamowej Adrino. Przed kilkoma dniami poinformowała o zmianach w zarządzie i kontynuowaniu strategii rozwoju w oparciu o dane. 

 

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.