19.04.2018 / Biznes
 

Kto najchętniej dzieli się taksówką? Sprawdza myTaxi

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
myTaxi
myTaxi

mytaxi match dostępne jest od września 2017 roku w Warszawie i w tym okresie przeprowadziło badanie profilu użytkowników w porównaniu z pozostałymi pasażerami mytaxi. Wynika z niego, że ridesharing w taksówce popularny jest głównie wśród młodych ludzi, dla których znaczenie mają jak najniższe koszty przejazdu. Ponad połowa badanych twierdzi, że mytaxi match to dobra alternatywa dla przewozu osób.  

Badanie wykazało, że użytkownicy mytaxi match znacząco różnią się od użytkowników mytaxi. Korzystający z ridesharingu w taksówce są o wiele młodsi, a także bardziej mobilni, otwarci na nowe znajomości, regularnie korzystają z mediów społecznościowych i aplikacji. 

Według badanych głównymi czynnikami decydującymi o zainteresowaniu mytaxi match są:

 • oszczędność pieniędzy – 94%,
 • poznawanie nowych ludzi – 16%,
 • ograniczenie emisji spalin, zmniejszenie korków i bycie ,,eco friendly” – 12%.

Nowa generacja użytkowników taksówek

Jeśli chodzi o profil użytkowników, z mytaxi match korzystają głównie osoby w wieku 22-39 lat (82%). W przedziale wiekowym powyżej 40 lat znajduje się jedynie 10% użytkowników mytaxi match, podczas gdy wśród pasażerów klasycznej usługi mytaxi stanowią oni aż 42%. 

Udostępniając naszym pasażerom alternatywę w postaci współdzielenia taksówki z mytaxi match stworzyliśmy zupełnie nową grupę użytkowników taksówek – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Rozwiązanie takie jak mytaxi match to dobry kompromis pomiędzy wygodą korzystania z taksówki i oszczędnością na kosztach przejazdu, ponieważ cena za współdzielony przejazd może być nawet o 50% tańsza.  

Ponad połowa użytkowników mytaxi match deklaruje, że poświęca dużo czasu swojej karierze, czas wolny spędza na mieście, a media społecznościowe i aplikacje to ich główne środki komunikacji. Dla użytkowników klasycznych taksówek te wartości są mniej ważne. Obie grupy różni również korzystanie z mediów – prawie połowa użytkowników mytaxi match nie czyta dzienników ani magazynów, za to dla ponad 60% z nich Twitter i Facebook są głównym źródłem informacji. To co łączy użytkowników mytaxi match i mytaxi to dbałość o efektywne wykorzystywanie czasu i otwartość na nowe doświadczenia – ponad 80% badanych w obu grupach wskazuje je jako ważne. 

Ridesharing w taksówce może konkurować z komunikacją miejską 

W czołówce najczęściej wybieranych środków transportu codziennego jest komunikacja miejska (43%) i własny samochód (37%), jednak w weekendy ponad połowa badanych deklaruje, że bardzo często wybiera rower. Z taksówek w dni powszednie użytkownicy korzystają średnio raz w tygodniu – aż 42% badanych deklaruje taką częstotliwość. W weekendy taksówki są bardzo częstym środkiem transportu dla prawie 40% uczestników badania.  

Zalety mytaxi match takie jak oszczędność kosztów, poznawanie nowych ludzi i ekologia, powodują, że osoby rzadziej korzystające z taksówek dostrzegły w nich potencjał i alternatywę dla innych środków transportu, takich jak:

 • tradycyjne taksówki – wskazywane przez 69% badanych,
 • przewóz osób – wskazywany przez 50% badanych,
 • komunikacja miejska (autobusy, metro, tramwaje) – wskazywana przez ponad 40% badanych.

Badani zdecydowanie rzadziej wskazują natomiast współdzielenie taksówki jako alternatywę dla własnych środków transportu, czyli samochodu lub motoru czy roweru, a także usług carsharingowych.    

Wyniki naszego badania po raz kolejny potwierdzają, że mieszkańcy stolicy są bardzo przywiązani do korzystania z własnego samochodu – zauważa Krzysztof Urban – W kwestii edukacji o multimodalności transportu, czyli wzajemnego uzupełniania się jego składowych, jest jeszcze wiele do zrobienia. 

Jak działa mytaxi match?

mytaxi match łączy pasażerów zamawiających kurs z różnych miejsc, ale wybierających miejsce docelowe na podobnej trasie. Koszt przejazdu taksówką, obejmujący opłatę startową oraz wspólnie przejechany odcinek, jest dzielony proporcjonalnie do przejechanego dystansu między dwóch pasażerów. W wypadku, gdy aplikacja nie znajdzie pasażerowi partnera do przejazdu, pasażer odbędzie standardowy kurs, jednak z gwarantowaną 40% zniżką. Aby skorzystać z mytaxi match wystarczy na głównym ekranie w aplikacji mytaxi wybrać suwakiem funkcję „match”.  

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.