17.03.2017 / E-commerce
 

Duzi gracze na rynku modowym nie wiedzą jeszcze, co to omnichannel

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Vancouver Fashion Week - wiosna/lato 2015. Fot. GoToVan, Flickr.com (CC)
Vancouver Fashion Week - wiosna/lato 2015. Fot. GoToVan, Flickr.com (CC)

Najlepiej przygotowane w obszarze omnichannel są serwisy e-commerce z Holandii i Wielkiej Brytanii - wynika z badania zrealizowanego przez Divante z Grupy OEX, któremu poddanych zostało 40 sklepów internetowych popularnych marek modowych.

Divante przebadało marki odzieżowe pod kątem typowych mechanizmów omnichannel, m.in. możliwości sprawdzenia stanu magazynowego poszczególnych sklepów stacjonarnych z poziomu online, opcji skorzystania z programów lojalnościowych offline i online czy click&collect.

Analiza została przeprowadzona w 4 regionach europejskich: Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i kraje nordyckie: Finlandia, Norwegia i Szwecja. Wśród badanych podmiotów znalazły się m.in. Adidas, Esprit, New Look, Next, s’Oliver i H&M.

Omnichannel wciąż nie jest powszechnie stosowany w e-commerce. Duża część e-sklepów nie oferuje rozwiązań i funkcjonalności z tego zakresu, mimo że oczekują ich użytkownicy. Pomimo rosnącej popularności m-commerce aż 25 proc. analizowanych serwisów nie posiada strony w wersji dostosowanej do przeglądania na urządzeniach mobilnych oraz aplikacji mobilnej. Co trzecia z analizowanych marek nie umożliwia klientom sprawdzenia online dostępności produktu w sklepie internetowym.

- Wyniki badania Omnichannel w branży fashion były dla nas sporym zaskoczeniem. Spodziewaliśmy się, że większość dużych graczy z tego sektora stosuje rozwiązania, które dziś coraz więcej użytkowników traktuje jak standard. Okazuje się, że nawet największe marki fashion wciąż stoją przed wyzwaniem dostosowania swoich e-sklepów do najnowszych trendów - podsumowuje Tomasz Karwatka, CEO Divante.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.