27.03.2018 / Personalia / Ludzie
 

Joanna Pawlak nowym CEO spółki Wirtualna Polska Media

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Joanna Pawlak zastąpiła Jacka Świderskiego na stanowisko CEO spółki Wirtualna Polska Media, a Adam Plona został prezesem należącej do WP spółki Domodi. 

65053_22.png

Formalnie skład zarządu spółki Wirtualna Polska Media pozostaje jednak bez zmian - stanowisko prezesa nadal obejmuje Jacek Swiderski, a Michał Brański, Krzysztof Sierota i Elżbieta Bujniewicz-Belka są członkami zarządu. 


Do tej pory Joanna Pawlak pełniła funkcję wiceprezesa Wirtualnej Polski ds. sprzedaży i marketingu. Od ponad 20 lat jest związana z rynkiem reklamy, a swoją karierę zawodową rozpoczęła w McCann Erickson.

Pracowała w Biurze Reklamy TVP jako kierownik marketingu. W TV Puls kierowała departamentem sprzedaży i marketingu. Zdobywała również doświadczanie zawodowe w firmie badawczej Gemius, w której zajmowała się komunikacją marketingową. Do WP dołączyła w 2004 roku. Jako dyrektor pionu marketingu i sprzedaży odpowiadała za strategię sprzedażową i marketingową spółki. Funkcję wiceprezesa objęła w 2014 roku. Rok później została przewodniczącą rady nadzorczej Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Przez ostatnie 4 lata od połączenia WP i o2 tworzymy nowoczesne, opiniotwórcze medium, które pomaga Polakom w podejmowaniu codziennych decyzji. W oparciu o duże zbiory danych personalizujemy treści dla naszych użytkowników. Wszystkie te procesy odbywają się automatycznie i transparentnie, z poszanowaniem zasad prywatności. Wykorzystując przewagę technologiczną nad innymi polskimi portalami, klientom oferujemy z kolei dedykowane, oparte na big data rozwiązania, które zapewniają realizację ich celów sprzedażowych. W najbliższym roku będziemy dalej rozwijać Telewizję WP, usługę WP Pilot, z której korzysta już prawie 2 miliony osób, radio internetowe Open FM oraz platformę abcZdrowie. Głęboko wierzę, że kierując tak zgranym, kreatywnym i zaangażowanym zespołem osiągniemy wszystkie wyznaczone sobie cele biznesowe – mówi Joanna Pawlak, Prezes Wirtualna Polska Media.

65047_adam-plona---domodi.jpg

Adam Plona, który awansował na stanowiska prezesa spółki Domodi Sp. z o.o.,w Grupie WP pracuje od 2014 roku, a z branżą internetową związany jest od 12 lat. W WP od początku odpowiadał za rozwój produktów mediowych, przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję wiceprezesa. Wcześniej, jako dyrektor ds. rozwoju w NextWeb Ventures współtworzył strategię i odpowiadał za rozwój takich produktów jak naTemat.pl, grupa abcZdrowie czy grupa Blomedia. Zajmował też kierownicze stanowiska w Axel Springer, Agorze i Polskapresse.

Dołączyłem do WP zaraz po połączeniu z Grupą o2. Wówczas naszym największym wyzwaniem była transformacja niemal całego portfolio produktowego połączonych portali. Mam poczucie, że wraz z zespołem, który stworzyłem, zdaliśmy ten egzamin dojrzałości. Ale nie zatrzymaliśmy się, dlatego WP jest dziś najszybciej rozwijającym się medium online w Polsce. Mój awans to okazja, by zmierzyć się z kolejnymi, jeszcze większymi wyzwaniami. Tym razem w branży e-commerce, która dla Wirtualnej Polski jeszcze przez wiele kwartałów będzie paliwem napędowym dalszych wzrostów – mówi Adam Plona, Prezes Grupy Domodi.

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.