20.06.2018 / Oceny serwisów
 

Dobreprogramy.pl po zmianie strony głównej. Jak oceniają ją specjaliści od UX?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
dobreprogramy.pl
dobreprogramy.pl

Grupa Wirtualna Polska pod koniec tygodnia ogłosiła zmiany na stronie głównej serwisu Dobreprogramy.pl. - Nowoczesny wygląd, Big Data, formaty reklamowe związane z kontentem i tryb nocny. To kilka nowości z odmienionej strony głównej dobreprogramy.pl - głosił wydawca w komunikacie prasowym.Specjaliści zajmujący się UX-em i web developmentem okazali się jednak mniej entuzjastyczni.

Zaproponowane modyfikacje ocenili co najwyżej tak sobie. Większość zwróciła uwagę, że o żadnej rewolucji nie ma mowy. Zmiany okazały się kosmetyczne tak bardzo, że bez pomocy WebArchive, przechowującego dawne wersje stron www, w ogóle trudno było je zauważyć. Ogólnie, przeważały opinie, że jest lepiej niż było - bardziej przejrzyście, spokojniej i czytelniej, ale... mogło być dużo lepiej niż jest. 

Specjaliści docenili modny ostatnio tryb nocny, zauważając, że nawet jeśli dla większości użytkowników jest on bez znaczenia, dobrze, że w ogóle jest. Inaczej niż z responsywnością, które brakuje. Wydawca postawił bowiem na stronę mobilną, co w w 2018 roku i w przypadku Grupy, które jest w tej chwili wiceliderem polskiego internetu, może nieco dziwić.

Nie to jest jednak najgorsze. Dobreprogramy, które pozostają serwisem branżowym, zostały przeładowane reklamami. I pół biedy, że jest ich wiele. Gorzej że ładują się tak wolno, że zwyczajnie utrudnia to korzystanie z serwisu. Po załadowaniu, ekran nieoczekiwanie "przeskakuje" o kilkadziesiąt pikseli w dół, odrywając użytkownika od fragmentu, który aktualnie czyta.

Wiele do życzenia pozostawia też wyszukiwarka, które nie jest zbyt domyślna, i sama strona artykułu, który ewidentnie nie jest na niej najważniejszy. 

Przeczytaj opinie ekspertów dostępne w całości poniżej.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPNIĘ
65535_wojtek_2.jpg

Wojciech Daniłowicz, CTO w IMAGINE: 

Zmiany, które zaproponowali nam twórcy dobreprogramy.pl wprowadzają na pewno kilka usprawnień, natomiast nie jest to wejście na nowy poziom ani pod kątem designu, ani pod kątem user experience. 

Igor Pietrzak

Igor Pietrzak, Head of UX w IMAGINE:

Została naprawiona tylko szata graficzna, wypracowana nowa skóra, a dobreprogramy.pl z uwagi na swój status i branżę, którą opisuje, mógłby sobie pozwolić na o wiele bardziej innowacyjne rozwiązania wizualne. 

Natan Jabłoński

Natan Jabłoński, Art Director, Kamikaze:

Podstrona artykułu i opisu danego programu to element serwisu, który przeszedł najmniejsze odświeżenie. A szkoda. Kolumna z tekstem mogłaby być troszkę szersza, a tekst większy.

65537_sebastian_roch.jpeg

Sebastian Roch, UX Specialist, Agencja Interaktywna Crafton:

Chociaż ogólny efekt zmian oceniłbym nisko, to znajdzie się też kilka dobrych rozwiązań. Bardzo ciekawą funkcjonalnością jest dodanie trybu nocnego, który na pewno sprawdzi się bardzo dobrze u nocnych marków.

65538_ojdana-piotr-bpr.jpg

Piotr Ojdana, Technology Manager w agencji Biuro Podróży Reklamy: 

Gdyby nie serwis przechowujący archiwalne wersje stron internetowych, ciężko byłoby się połapać co tak faktycznie zostało zmienione dla osób odwiedzających dobreprogramy.pl na zasadzie ad hoc. 

Piotr Sałata

Piotr Sałata, UX Team Leader, Symetria:

Przeglądanie strony z doładowującymi się reklamami powoduje charakterystyczne przeskakiwanie ekranu co utrudnia czytanie nagłówków artykułów.

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.