4.11.2015 / Oceny serwisów / Portale
 

Noizz.pl - najmłodsze dziecko Onetu brzydkie nie jest, ale nie jest też wyjątkowe

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Noizz.pl
Noizz.pl

Niedługo po tym, jak Grupa Wirtualna Polska odpaliła nową wersję nieco zapomnianego O2.pl, przyszedł czas na odpowiedź Onetu, który wystartował z serwisem Noizz.pl. W założeniu ma się on stać polskim BuzzFeedem, a więc - tak jak O2.pl -  miejscem dla tzw. "millenialsów". Sądząc po wyglądzie obu serwisów są to osoby, które gromadzą się wokół newsów poświęconych rozrywce, celebrytom, zwięrzętom, obszerniejszych treści tekstowych unikają, na dłużej koncentrując się jedynie przy wideo, a gros swojego czasu spędzają w social mediach.

- NOIZZ to esencja filozofii młodego pokolenia - zarzeka się Jovan Protic, COO Grupy Onet-RASP. - Dla nas, jako wydawcy, kluczowy jest sposób dystrybucji treści, dopasowany do potrzeb oraz oczekiwań odbiorców - postawiliśmy więc na social media i viralowe treści. Zrezygnowaliśmy z tradycyjnych form reklamowych. Nie zapominamy też, jak ważna jest jakość materiałów, dlatego zaprosiliśmy do projektu najlepszych młodych dziennikarzy, którzy będą naszym czytelnikom proponować nie tylko rozrywkowe, ale i ważne dla nich treści.

Przedstawiciele Onetu podkreślają, że treści skierowane do millenialsów będą tworzeone przez millenialsów. - Mamy ekipę świetnych, młodych i kreatywnych redaktorów, którzy tworzą z nami treści i opiekują się kanałami dystrybucji - zaznacza Anna Piętka.

Jak wypada to wszystko w praktyce? Dokładnie tak jak w deklaracjach, choć eksperci są może trochę mniej dylomatyczni. - Serwis wypełnia rubbish content, gdzie na artykule ciężko spędzić więcej niż 30 sekund (no chyba że oglądamy tam filmik YouTube) - ocenia Igor Farafanow z agencji Uxeria.pl. - Jest dokładnie tym, czego spodziewają się użytkownicy celujący w kategorię lifstyle. Bazuje na prostych tekstach o chwytliwych tytułach. Nie jest to jednak wina wydawcy – taki teraz jest świat i w takie treści klikają dziś (niestety) młodzi odbiorcy.

Nie ma się więc, o co złościć. Tym bardziej, że Noizz.pl jest... w sumie ładne i w sumie fajne. - Treści w serwisie są podzielone na wiele kategorii tematycznych – łatwo wybrać te, które nas interesują - mówi Michał Mitro, UX Designer, Eura7 . - Cztery „dodatkowe” kategorie odróżnione kolorystycznie: news, popularne, wideo, quiz, ułatwiają nawigację. Jest ona łatwa i prosta;  w tym serwisie na pewno się nie zgubimy. Pomoże nam rozwinięta kategoryzacja tematyczna,minimalistyczna kolorystyka, duże nagłówki.

Ekspertów w oczy kłuje raczej to bardziej, że Noizz.pl nie przynosi niczego nowego. Rozwiązania zastosowane w przez specjalistów Onetu były nowatorskie może w czasach, kiedy startował naTemat, ale dzisiaj to już klasyka. Nieco zgrana, jeśli zamierzamy uderzać do "młodych i dynamicznych" i nieco zachowawcza, jeśli przypomnimy, że nowe O2.pl, które wzięło na celownik tę samą grupę, jednak odważyło się poeksperymentować...

Wygląda jednak na to, że Grupa Onet-RASP wierzy, że czy to millenialsi, czy nie-millenialsi, najbardziej lubimy te piosenki, które znamy i to niekoniecznie musi być błędne przekonanie. Pytanie, czy serwis, którego treści tak bardzo hołdują mniej lub bardziej wyimaginowanym potrzebom "millenialsów", długofalowa strategia biznesowa.

- Wierzę w medium z osobowością, charyzmą i wyraziste, ale niekoniecznie w takie skrojone pod target group. Oczywiście z trafikiem Onetu można rozpropagować wszystko, więc wyniki na pewno jakieś będą - podsumowuje Robert Sosnowski z Biura Podróży Reklamy. - Czy jednak uda się to pociągnąć dłużej? Przeglądając Noizz sprawdziłem, jak się ma serwis najbardziej.com (identyczny profil), który około 2 lata temu miał 300 tysięcy unikalnych użytkowników. Niestety nie funkcjonuje już.


Źródło: Interaktywnie.com
(eksperci oceniali serwis w dniach 2-3 listopada 2015)

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
Filip Iwański, IMAGINE

Filip Iwański,  CEO agencji IMAGINE

Mam wrażenie, że widziałem podobnych serwisów już wiele, ale może takie czasy, że ciężko zaprojektować jest coś nowego, świeżego.

Robert Sosnowski

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzajacy, Biuro Podróży Reklamy:

To, co podaje noizz jest sympatyczną kalką wielu podobnych serwisów - ale tak się dziś robi serwisy kontentowe.

57424_aroth.jpg

Anna Roth, Head od UX, Crafton:

Dużo, szybko, językiem „młodych”, z wieloma grafikami -  odpowiednio dla specyfiki konsumowania informacji przez docelową grupę Internautów. I takie zadanie właśnie spełnia.

 

Michał Mitro, Eura7

Michał Mitro, UX Designer, Eura7:

Content dostosowany jest do dzisiejszych standardów: dużo wideo, gifów, zdjęć. Podobnie bardzo „współczesny” jest layout serwisu.

57420_igor_farafonow.png

Igor Farafonow, CEO Uxeria:

Noizz.pl jest bardzo ładnym wortalem. Ładnie narysowanym, z pięknie dobraną kolorystyką i typografią… I ciężko powiedzieć coś, poza tym, że jest spójny ze grupą docelową.
Adam Rżanek (fo. MOSQI.TO)

Adam Rżanek, senior graphic designer MOSQI.TO

Boksy, duże zdjęcia, wyraźne napisy i chwytliwe zajawki do tekstów. To się klika – jak na wszystkich portalach.

 

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
6ix
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.