18.02.2016 / Oceny serwisów / Usability
 

Nowy Nokaut.pl - kierunek zmian jest dobry, ale realizacja niekoniecznie

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Nokaut.pl - nowa strona główna (fot. Nokaut.pl)
Nokaut.pl - nowa strona główna (fot. Nokaut.pl)

- Inaczej sprzedaje się bluzkę, a inaczej śrubki - Wiktor Mazur, wiceprezes zarządu Nokaut.pl zapowiadając nowy layout serwisu podkreślał, że mamy do czynienia z czymś więcej niz tylko prostym redesignem. Nokaut.pl zamienił się w grupę serwisów tematycznych, gdzie klienci mieli poczuć się jak w wirtualnej galerii handlowej. Jak wyszło w praktyce?

Raczej średnio. Dla Igora Farafonowa z Uxerii obecna wersja serwisu wygląda jak "etap przejściowy", który wymaga jeszcze sporej pracy zarówno nad contentem, jak i użytecznością, by mógł spełniać swoją rolę. Ale pojawiła się także opinia przeciwna, sugerująca, że konkurencja już dzisiaj powinna zastanawiać się, jak dogonić proponowane rozwiązania ...

Dla większości ekspertów sam pomysł wprowadzenia serwisów wertykalnych, na których wartościowe dla użytkownika treści miałyby wspomagać sprzedażowe cele serwisu jest godny pochwały. Jego realizacja jednak zawiera sporo niedociągnięć. Da się je zauważyć już na etapie zawartości poszczególnych stron. - Nacisk na merytoryczne porady traci siłę w poszczególnych subserwisach tematycznych. Tam niestety giną w natłoku kafli informujących o „gorących ofertach” i promowanych produktach - Joanna Jastrzębska z Veneo zauważa pierwszą wadę, za którą idą niestety następne.

Serwisy tematyczne Nokautu zachowały spójnośc brandingową, ale... Anna Roth z agencji Crafton ma wątpliwości, czy to dobrze. Z jednej strony rozumie dbałość o tożsamość marki, z drugiej - zauważa, że dla użytkowników może mieć ona drugorzędne znaczenie. - Osoby pasjonujące się modą w inny sposób przeglądają serwis niż te zainteresowane motoryzacją. Warto trochę bardziej dopasować strukturę serwisów do oczekiwań odbiorców - mówi.

Tym bardziej, że nawigacja nie jest łatwa. - Na stronie głównej użytkownik klika w artykuł, jednak w rzeczywistości oprócz pojawienia się pop-upu zostaje on przeniesiony do strony bazy artykułów. Po zamknięciu warstwy zamiast powrotu do poprzedniego widoku pojawia się lista artykułów. Natomiast będąc na stronie głównej w żaden sposób nie można przejść do tej bazy - dodaje.

Wątpliwości ekspertów budzi jednak głównie "ukrywanie" najważniejszej funkcjonalności serwisu - a jest nią nadal porównywarka cenowa - pod płaszczykiem mniej lub bardziej udanego contentu. Bo ta tendencja choć wyraźna zwłaszcza w branżowych dystkusjach i prezentacjach, może nie być zrozumiała dla użytkowników.

- W dzisiejszych czasach, gdzie na pierwszym miejscu stawiamy tabelki, wykresy i realizację obranych targetów, wydaje się, że czasami zapominamy o użytkownikach, którzy stoją za każdą konwersją. I tak, jak zmiany na Nokaut.pl obroniłoby większość analityków, tak ciężko się z nimi pogodzić, patrząc na nie pod względem użyteczności - podsumowuje Michał Bocheński z Biura Podróży Reklamy.

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ OCENA
59079_jj-male.jpg

Joanna Jastrzębska, Veneo

O ile kafle na stronie głównej są ułożone są według jednego schematu rzędu i kolumn, o tyle poszczególne subserwisy to istna feeria kombinacji różnych wielkości i układów kafli, przywodząca na myśl raczej słup ogłoszeniowy niż Pinteresta.

 4

57421_marcin_moscicki_hyper_crew.jpeg Marcin Mościcki - Creative Director, hyperCREW

Nokaut.pl zmienił się mocno na plus. Nie mogę się doczekać odpowiedzi konkurencji – mają sporo do nadgonienia. Skupmy się na najważniejszych funkcjonalnościach.

4

57424_aroth.jpg

Anna Roth, Agencja Interaktywna CRAFTON:

Uwagę zwraca nieklikalna ocena sklepu wyświetlana na liście produktów oraz stronie produktu. Jednakże nigdzie nie zawarto informacji, co to jest za ocena (nawet na stronie producenta w serwisie).

3

59080_michal_bochenski_bpr.jpg

Michał Bocheński, Biuro Podróży Reklamy:

Z jednej strony więc cieszy ewolucja i wdrażanie nowych rozwiązań przy odświeżeniu portalu, z drugiej – razi próba zrobienia wszystkiego odwrotnie i porzucenie sprawdzonych i wypracowanych wzorców.

3

59081_if.jpg

Igor Farafonow, Uxeria:

Korzystanie z tego serwisu nie jest płynne, brakuje wielu opcji, które u konkurencji są już standardem. Mówię tu przede wszystkim o realizacji scenariuszy i modeli korzystania z tego typu serwisów.

3

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
wmp
1. wmp, 195.82.163.*, 18.02.2016 / 15:41
Zmiany na nokaucie są tylko kolejnym gwoździem do trumny tego portalu. Coraz więcej sklepów z niego odchodzi, część pozostaje niejako z musu, bo "wypada" być tam, ale są obecne z mocno okrojoną ofertą. Konwersje liche lub bardzo liche, koszty wysokie, więc po co.
Egzo
2. Egzo, 83.6.129.*, 18.02.2016 / 16:44
Czy żaden z ekspertów nie zauważył że nokaut już nie porównuje cen tylko wyświetla oferty?

Apropo wychwalanego przez niektórych wyszukiwania po kategoriach to kto tego używa w porównywarce? Poza tym kategoryzacja jest tak marna że nie ma po co po kategoriach czegokolwiek szukać. Przykładowo ręczniki papierowe bywają w kategoriach: chemia gospodarcza, ręczniki papierowe i artykuły opatrunkowe. Nikt tam chyba też nie zajmuje się scalaniem tych źle skategoryzowanych ofert.

Poza tym popieram przedmówcę, nokaut przestał się już dawno opłacać. Do tego stosują baaardzo nieładne praktyki przekierowywania z bardzo lichych witryn tematycznych (o 0 współczynniku konwersji), a płaci się za tego klika tyle samo przy czym stawka CPC na nokaut jest najwyższa ze wszystkich polskich serwisów tego typu. Polecam zerknąć w panelu i pobrać raport xls przekierowań.

Oprócz tego stosują wyświetlanie stron docelowych w iframe-ach dorzucając swoje podglądy produktów, a sklep płaci jak za klik z AdWords. Tak jak kolega powyżej zauważył: drogo, słabo i na granicy uczciwości. Najmniej opłacalna porównywarka w tej chwili i obecne zmiany tego nie zmienią.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.