4.10.2016 / Oceny serwisów / Portale
 

Nowy serwis turystyczny Wrocławia jest czytelny, przejrzysty, ale czy zachęca do odwiedzenia miasta?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Specjaliści z agencji interaktywnych mają wątpliwości. Choć doceniają realizację serwisu vistwroclaw.eu przyznając, że jest on estetyczny i zgodny z obowiązującymi standardami, zauważają, że mógłby zrobić więcej, by przyciągnąć turystów do miasta. 

- Rzucające się w oczy atrakcyjne zdjęcia zachęcają do dalszego eksplorowania strony, a odpowiedni rozmiar fontów zapewnia jego dostępność. Właściwie opracowana i przedstawiona architektura informacji zapewnia użytkownikom szybkie odnalezienie interesujących ich zagadnień. Ważną zaletą jest efektywne i logiczne prowadzenie użytkownika w ramach serwisu - przyznaje Dominika Koch z agencji CRAFTON. 

Zgadzają się z nią pozostali eksperci, którzy - pomimo kilku błędów, na przykład menu serwisu w postaci „hamburgera" przysłaniającego jego nazwę – przyznają, że serwis na pierwszy rzut oka wygląda bardzo porządnie, a jego realizacja nie pozostawia wiele do życzenia. 

Problem w tym, że serwis nie jest typowy miejskim portalem, a jego celem - oprócz czytelnego przekazywania informacji na temat wydarzeń w mieście - powinna być reklama Wrocławia jako turystycznej destynacji. Tymczasem tu projektantom zabrakło już śmiałości, mimo że dobrych światowych wzorców nie brakuje. 

- Można się pokusić o więcej efektów wizualnych, nawet kosztem przejrzystości strony - uważa Tomasz Mazurek z agencji IMAGINE. - Wystarczy spojrzeć na klika serwisów zagranicznych np. Amsterdamu, z pewnym pomysłem na stronę, czy Nowego Yorku z wykorzystaniem wideo, gdzie pierwszy efekt jest bardziej widowiskowy. Trzeba pamiętać, że osoby które trafią na tę stronę, często jeszcze nie podjęły decyzji, czy odwiedzą miasto, więc warto im w sferze wirtualnej zaoferować coś widowiskowego. 

Serwis nic takiego jednak nie oferuje. I choć z jednej strony to dobrze - użytkownicy, którzy już zdecydowali, że warto we Wrocławiu spędzić kilka dni, w bardzo intuicyjny sposób odnajdą informacje o ciekawych wydarzeniach w mieście. Pytanie, czy serwis ma ambicje przekonać nieprzekonanych?

- Takie wdrożenia w dzisiejszym internecie są standardem. To co można serwisowi zarzucić to trochę brak charakteru - podsumowuje Robert Sosnowski z Biura Podróży Reklamy, który jednak wierzy jednak, że w przyszłości będzie lepiej. - Trzymam kciuki za jego dalszy rozwój. 

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
60840_tm.png

Tomasz Mazurek, Strategy Manager, agencja IMAGINE:

Brakuje mi trochę efektu „WOW”. Po tego typu stronach można by oczekiwać większych fajerwerków. Mimo wszystko to nie serwis informacyjny i można się pokusić o więcej efektów wizualnych, nawet kosztem przejrzystości strony...

Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy:

Jeszcze kilka lat temu takie wdrożenie uznawane byłoby za bardzo nowoczesne. Dzisiaj po prostu zdaje się spełniać oczekiwania...

60841_dk.png

Dominika Koch, UX Specialist, Agencje CRAFTON

Mimo paru błędów jest to bardzo dobry i funkcjonalny serwis turystyczny dla osób planujących wizytę we Wrocławiu, jak i dla mieszkańców chcących lepiej poznać swoje miasto. 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
terlik
1. terlik, 89.78.32.*, 04.10.2016 / 07:31
Trzeba jeszcze dodac dwa powazne bledy. Po pierwsze, serwis po uruchomieniu odpala strone polskojezyczna - to bez sensu, skoro adresowany jest do obcokrajowcow.

Drugi bardzo powazny blad to domena. Istnieje juz serwis http://visitwroclaw.pl Jest konkurencyjny i dobrze spozycjonowany.

Trzecia sprawa to kompletna niewidocznosc w Google i bledy w kodzie, ktore utrudniaja jego indeksowanie.

Jak turysci maja na niego trafic skoro nie przez Google. To podstawa podstaw, a tworcy o tym zapomnieli. Bedzie wiec martwy, bo pies z kulawa noga na niego nie wejdzie.
19765
2. 19765, 37.248.163.*, 04.10.2016 / 09:00
Specjaliści, kurdę. Weźcie popatrzcie na tę grafikę. Przecież to serwis jakby sprzed 10 lat. Ten aparat fotograficzny, przaśne logo...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.