22.07.2013 / Oceny serwisów / Portale
 

Oferty wakacji przez internet. Tutaj znajdziesz najlepsze

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Interaktywnie.com
Interaktywnie.com

Sezon wakacyjny w pełni, więc jest to dobry czas, aby porównać oferty w różnych biurach podróży. Najlepiej sprawdzają się przy tym serwisy, które zbierają wszystkie w jednym miejscu i do tego za pomocą zaawansowanej wyszukiwarki, pozwolą wybrać tę najlepszą. Postanowiliśmy więc przeanalizować 10 portali (najpopularniejszych w zestawieniu PBI/Gemius), które agregują oferty i poddać je ocenie specjalistów. Gdzie najlepiej więc szukać wymarzonych wakacji?

Niemal większość ekspertów zgodnie za najlepszy serwis uznało Travelplanet.pl, który otrzymał 31,5 punktu na 35 możliwych. - Przejrzysty i czytelny layout, podążający za aktualnymi trendami w świecie serwisów internetowych. Ma dobrze skonstruowaną wyszukiwarkę ofert oraz przejrzyste menu, podzielone na przydatne kategorie, dzięki którym w szybki sposób można trafić do części serwisu, która nas najbardziej interesuje - podkreśla Marcin Jędrasiewicz, dyrektor serwisów informacyjnych w Grupie Interia.pl.

Najlepsze serwisy z ofertami biur podróży
- Serwis Filip Iwański Maciej Jastrzębski Marcin Jędrasiewicz Marcin Wsół Marta Klimczuk Michał Hryniszyn Paweł Świerszcz Punkty
1 Travelplanet.pl 4 4,5 5 4 5 5 4 31,5
2 Holidaycheck.pl 3,5 3,5 4 4 5 3 5 28
3 Easygo.pl 4,5 4 3 3,5 4 4 4 27
4 eSky.pl 3,5 4 2 4 4 4 4 25,5
5 Wakacje.pl 3 4,5 3 4,5 4 2 4 25
6 Fostertravel.pl 3,5 4 4 4 2 3 4 24,5
7 Traveligo.pl 3 5 3 4 3 3 3 24
8 Traveliada.pl 2 2,5 4 3,5 3 4 3 22
9 Oceniacz.pl 2,5 3,5 2 3,5 2 3 3 19,5
10 Travelzone.pl 1 4 1 2,5 3 1 3 15,5Najsłabiej wypadł jednak Travelzone.pl. - Pierwsze, co rzuca się w oczy to niebieski komunikat powitalno-informacyjny w nagłówku witryny. Zajmuje sporo miejsca, więc główna część witryny jest przesunięta w dół. Ponadto, wiele elementów jest oznaczonych kolorem czerwonym i rozprasza uwagę użytkownika, który nie wie na czym się skupić. Z kolei wyszukiwarka wewnętrzna nie wyróżnia się na stronie głównej, a powinna być wyraźnie oznaczona, żeby zwracała uwagę. Strona wynikowa z terminami wycieczek robi wrażenie lekko chaotycznej, a strona docelowa z konkretną wycieczką nie posiada wyraźnego przycisku REZERWUJ, więc użytkownik musi się bardziej zagłębić w treść, aby znaleźć odnośnik do rezerwacji - wytyka błędy Marcin Wsół, Google AdWords & Analytics PM z Synerway.

Jak podkreślają specjaliści, wybór najlepszego i najgorszego serwisu wcale nie był łatwy. Przede wszystkim dlatego, że większość z nich działa w bardzo podobny sposób. Niemniej jednak, brakuje im jeszcze trochę do doskonałości. - Nie ma świeżości designu i nowoczesnego podejścia do użyteczności. W większości są przeładowane treścią i łatwo się w tym wszystkim pogubić. Z wielką chęcią chciałbym zobaczyć serwis, który potrafi prowadzić użytkownika po poznaniu jego potrzeb. Dodatkowym brakiem, który dostrzegłem jest niedostosowanie serwisów do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i głównie dlatego żadnego nie oceniłem najwyżej - komentuje na koniec Filip Iwański, art director z agencji interaktywnej Imagine.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGOŁOWĄ ANALIZĘ EKSPERTÓW

Filip Iwański, art director, agencja interaktywna Imagine Po szczegółowej analizie, najwyżej oceniam serwis easygo.pl. Layout jest dość przejrzysty, mimo prezentacji sporej ilości informacji.
Maciej Jastrzębski, dyrektor SEM w agencji Proofclick/Codemedia Ostatecznie zwycięzcą mojego rankingu został serwis Traveligo.pl. Funkcjonalność strony pozostaje bez zarzutu, a i nawigacja jest bardzo prosta.
Marcin Jędrasiewicz, dyrektor serwisów informacyjnych w Grupie Interia.pl Najlepszym serwisem, wybijającym się spośród ocenianych, jest Travelpalnet.pl. Przejrzysty i czytelny layout, podążający za aktualnymi trendami w świecie serwisów internetowych.
Marcin Wsół, Google AdWords & Analytics PM, Synerway Liderem pierwszej grupy jest moim zdaniem serwis wakacje.pl. Dlaczego? W porównaniu do innych serwisów wyróżnia się prostotą i przejrzystością.
Marta Klimczak, kierownik zespołu serwisów turystycznych, Wirtualna Polska Jeśli nam nie zależy na opiniach użytkowników, to pozostaje nam wybrać taki serwis, który jest dla nas najbardziej przyjazny w odbiorze i najwygodniejszy w użyciu.
Michał Hryniszyn, dyrektor zarządzający w agencji interaktywnej Migomedia Menu na stronie Travelplanet.pl jest bardzo intuicyjne, czytelne. Kategorie są jasno opisane, dzięki czemu każdy szybko i sprawnie znajdzie to czego akurat szuka.

Paweł Świerszcz, digital director z agencji interaktywnej Comfitura Szybkie i przejrzyste zestawienie kosztów tej samej wycieczki w różnych biurach podróży jest istotne dla klienta. Idąc tymi kryteriami serwis holidaycheck.pl tafia najlepiej w ich gusta.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.