Wreszcie białe tło! Nowy Filmweb.pl prezentuje się bardzo dobrze

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Filmweb.pl niezmiennie trzyma poziom. Nowa strona główna jest lepsza od poprzedniej, niemal w każdym detalu, ale jej największą zaletą  jest białe tło. Zastąpiło ono poprzednie, ciemne, które nie dość, że utrudniało czytanie, to jeszcze brzydko odcinało się od designu podstron. Teraz problem zniknął.

Nie znaczy to oczywiście, że nie ma już żadnych innych. Choć stronie już teraz trudno odmówić przejrzystości, a zastosowanym rozwiązaniom pozytywnego przełożenia na użyteczność serwisu, niektóre z nich wciąż można by jeszcze ulepszyć.

- Sekcje są od siebie ładnie oddzielone, choć  z drugiej strony nie widzę tu żadnego klucza, przez co wszystko trochę się rozmywa – niektóre sekcje znajdują się w całości na czarnym tle, inne na białym, ale są poprzedzone czarną belką z kategoriami, jeszcze inne są na białym tle i, mimo że istnieje możliwość wybrania kategorii, te znajdują się na białym tle - zauważa Iza Undrul, UX Specialist z agencji Symetria. - Poruszanie się po stronie głównej wymaga znacznie więcej przewijania i mniej cierpliwi użytkownicy mogą nie dotrzeć do sekcji, które ich interesują. Warto rozważyć dodanie jakiegoś rozwiązania, które ułatwi odnalezienie się na stronie głównej i łatwą nawigację pomiędzy jej sekcjami. 

- Usunięto jeden z największych problemów, jaki dotychczas obserwowaliśmy – potężną niespójność strony głównej z resztą serwisu. Mieliśmy bowiem sytuację, gdzie strona główna posiadała (w przeciwieństwie do reszty serwisu) ciemne tło. Po tej zmianie, jako użytkownik, czuję się znacznie spokojniej i bardziej komfortowo. Na desktopie proponowałbym jedynie zwiększyć nieco ilość white space – absolutnie nie jest źle, ale fajnie, gdyby w tej ferii barw i zdjęć dać użytkownikowi jeszcze trochę oddechu pomiędzy sekcjami - dodaje Piotr Kaczor, IT Manager z Insigni.

Kontrowersje może jednak wzbudzać mobilna odsłona serwisu. Choć plusem z pewnością jest jego responsywność, to według specjalistki z Symetrii Filmweb.pl na mniejszych ekranach prezentuje się on po prostu źle. - Boxy są poucinane, w hamburgerze znajdują się tylko cztery kategorie (co się stało z Filmem, Serialami i Grami?), a elementy w poszczególnych sekcjach przewija się horyzontalnie.

Piotr Kaczor nie jest jednak tak surowy w swojej opinii, ale również zwraca uwagę na to, że poszczególne elementy strony na niewielkim wyświetlaczu mogą być przytłaczające, zwłaszcza że samego tekstu, który miał być wizytówką serwisu, mieści się tam niewiele. - Chętniej zobaczyłbym więcej treści bez przewijania strony wertykalnie i horyzontalnie.

Mankamenty zdecydowanie jednak nie przysłaniają całości, którą wszyscy eksperci zgodnie ocenili jako krok w dobrym kierunku. I choć każdy z nich poprawiłby albo dodałby w niej coś innego, wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele Filmwebu doskonale wiedzą, w którą stronę zmierzają. Poprzednia wersja serwisu jeszcze nie zdążyła się bowiem całkowicie zestarzeć, a już mamy nową. Zdecydowanie lepszą.

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
62305_iza-undrul.jpg

Iza Undrul, UX Specialist, Symetria:

Nowy font na stronie głównej jest bardziej czytelny, ale pomimo że Caps Locki to dobry wybór w nazwach sekcji czy kategorii, razi mnie użycie wielkich liter w menu rozwijanym. No i w końcu doczekałam się większej ilości bieli, co znacznie uprzyjemnia przeglądanie.

Piotr Kaczor (fot. INSIGNIA)

Piotr Kaczor,  IT Manager w Insignia:

Nowa strona główna Filmwebu idealnie wykorzystuje to, czym grają filmy i seriale, a więc obraz. Przewijając serwis, w zasadzie od pierwszych pikseli aż do samego dołu, mamy istną feerię zdjęć, plakatów oraz grafik promocyjnych najnowszych produkcji kinowych i telewizyjnych

Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy:

Funkcjonalność została w dużym stopniu ta sama, ale zmieniła się grafika - zgodnie z trendem i zdrowym rozsądkiem. Lubię nową długą stronę główną. Siatka jest OK. Jest więcej informacji, ale strona zyskała na czytelności.

62307_dg.png

Damian Gawlas, Senior UX Designer, Social Media London Style:

Nie ma potrzeby zaznaczać, która część witryny została lepiej rozwiązana w porównaniu do poprzedniej wersji, ponieważ każdy element na stronie wygląda i działa po prostu lepiej.

57422_marcin_moscicki_hyper_crew.jpeg

Marcin Mościcki, Creative Director, hyperCrew:

Nowa strona główna Filmwebu jest ładniejsza niż poprzednia. Duże zdjęcia i duże przestrzenie sprawiają, że stała się ona dużo czytelniejsza.


Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.