10.10.2018 / Biznes od Kuchni / Portale
 

56 tys. klientów w 3 lata, czyli Moniaki.pl w biznesie afiliacyjnym

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Moniaki.pl to blog o promocjach bankowych aspirujący do miana lidera w skutecznym monetyzowania ruchu. Założony 3 lata temu, we wrześniu 2018 przekroczył łączną liczbę 56 tys. potencjalnych klientów wygenerowanych w bankach za pośrednictwem reflinków zamieszczonych na ich stronie. 

66223_1.png

Skąd pieniądze na blogu?

Blog powstał  16 maja 2015 roku z inicjatywy Pawła Wróblewskiego i Roberta Wilińskiego - przyjaciół pochodzących z Torunia oraz niedaleko od niego położonego Włocławka. Cały model biznesowy bloga opiera się na afiliacji i prowizjach wypłacanych przez banki za skuteczne zachęcenie internautów do skorzystania z produktu bankowego. 

Promują głównie konta bankowe i karty kredytowe - bo właśnie te produkty dają najwięcej “zarobić” ich czytelnikom. Banki mając presję osiągania wysokich wyników sprzedażowych, chętnie organizują promocje dla nowych i powracających klientów, w których rozdają im gotówkę lub nagrody rzeczowe. Zazwyczaj wystarczy założyć konto i wykonać w odpowiednim czasie kilka płatności kartą.

Choć właściciele bloga Moniaki.pl nie zdradzają swoich przychodów i zysków uważając je za tajemnicę biznesową, to z nieukrywaną dumą opowiadają o równowartości milionów złotych, jaką łącznie odebrali w promocjach ich czytelnicy.

Szacują, że jest to obecnie kwota około 4 656 238 zł, na którą składają się premie gotówkowe, bilety do kin, vouchery zakupowe np. do Douglas, Biedronka, Rossmann, Allegro oraz sprzęty: telefony komórkowe, tablety, głośniki JBL i inne. 

W jaki sposób rozwijają bloga?

Dzięki wcześniejszym doświadczeniom w marketingu internetowym i copywritingu założyciele doprowadzili do dynamicznego wzrostu zarobków na blogu - 120% r/r w latach 2016 - 2017. Natomiast szacowany wzrost zysków r/r, 2017/2018 wynosi 42%.  

66224_2.png

Każdego miesiąca, wysyłają na bankowe strony ponad 1200 osób, które składają tam wnioski o konta osobiste, konta oszczędnościowe, konta firmowe, lokaty i karty kredytowe. 

Głównym kanałem reklamowym Moniaki.pl jest display realizowany za pomocą FacebookAds i Google Adwords (w Google Display Network). Aktywne działania w tych kanałach doprowadziły do zbudowania największego w tej niszy blogerskiej fanpage - 35 556 polubień.

Łączna ilość wyświetlonych w tym kanale reklam przekroczyła już 44 miliony wyświetleń. Przełożyło się to na ponad milion przekliknięć na bloga - tylko z płatnej reklamy FacebookAds.

Dotarcie do szerokiego grona odbiorców i wysoką jak na tę branżę konwersję czytelnika na klienta bankowego (średnio 3,10% we wrześniu 2018) blog osiąga dzięki precyzyjnemu targetowaniu reklam oraz opiekowaniu się czytelnikiem na każdym etapie procesu. 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.