Czołowi wydawcy zdecydowali się - wspólnie - zamknąć dostęp do części materiałów. To jedna z większych akcji w historii polskiej sieci.
Sześcioro polskich wydawców, wydających łącznie 27 krajowych i regionalnych gazet oraz 14 magazynów wraz z Polskim Radiem dołącza do stworzonego przez Piano Media krajowego systemu płatności za treści w internecie - podała w komunikacie spółka Piano Media.
Już we wrześniu wchodząc na przykład na wyborcza.pl czy lokalne strony dzienników Polskapresse, za dostęp do części materiałów będziemy musieli zapłacić. Zamknięta zostanie treść unikalna, reportaże, które drukowane były w gazecie.
Użytkownicy będą mieli dostęp do treści i usług typu premium na 42 stronach internetowych za cenę 19,90 złotych miesięcznie.
- Liczymy na to, że dzięki temu wspólnemu przedsięwzięciu wydawców, dostarczymy nowej jakości w obszarze cyfrowym, a nasza aktywność w biznesie online jeszcze będzie zyskiwała na dynamice - mówi Tomasz Krawczyk, zastępca krajowego dyrektora rozwoju redakcyjnego w Mediach Regionalnych. - Mamy mocną nadzieję na rozwój modelu płatnych treści, wierzymy że w niedalekiej przyszłości stanie się on istotnym elementem naszego rozwoju jako producenta treści.
Część wydawców będzie wykorzystywać system Piano w celu publikowania w sieci materiałów wcześniej dostępnych wyłącznie w druku. Część wydawców zapewni użytkownikom dostęp do swoich serwisów, które po opłaceniu będą wolne od jakichkolwiek reklam, inni natomiast dawać będą możliwość zapoznania się z treściami zanim będą one dostępne dla ogółu użytkowników. Niektórzy wydawcy zdecydowali się przygotowywać ekskluzywne treści, które osiągalne będą wyłącznie poprzez platformę Piano.
Opłaty wprowadzili Agora, Media Regionalne, Polskapresse, Murator, Edytor, Polskie Radio i Ringier Axel Springer w serwisie Forbes.Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
miesięczna kwota wydaje się stosowna, jednakże głowny problem przed jakim staną wydawcy to zapewnienie takich treści i innych wartości, które po pierwsze zachęcą do subskrypcji ale i z czasem powstrzymają przed jej anulowaniem. darmowych treści w internecie nie brak.<br /><br /> Pytania typu czy jak tego używam / potrzebuję? czy mam czas? czy to się opłaca za dodatkowe usługi? mogą być podstawą do rezygnacji z płatności jak również podstawą dla wydawcy do dostarczenia jeszcze innych mechanizmów do zatrzymania subskrybenta<br /><br /> czas pokaże czy i jak taki model się wystosuje