26.04.2017 / Personalia / Portale
 

W połowie maja Onet.pl uruchomi sekcję POLITICO

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

W połowie maja Onet.pl uruchomi sekcję POLITICO, w której będzie publikować artykuły i teksty publicystyczne na temat regulacji i polityki europejskiej oraz kluczowych osób w Unii Europejskiej. Na czele nowego serwisu stanie Michał Broniatowski, który jednocześnie rozpoczyna współpracę redakcyjną z Politico.eu. Broniatowski rozstaje się z redakcją magazynu Forbes, gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego. Nowym redaktorem naczelnym Forbes zostaje Paweł Zielewski. 

Sekcja POLITICO w Onet.pl będzie się specjalizować w tematyce europejskiej począwszy od służby zdrowia przez technologię, aż po energetykę. Michał Broniatowski, wraz z międzynarodowym zespołem redakcyjnym POLITICO, będzie tworzył autorskie treści publikowane również w serwisie Politico.eu. 

- POLITICO prezentuje unikalne spojrzenie na politykę europejską, skierowane do odbiorców ze świata polityki oraz biznesu, dla których kwestie europejskie mają istotne znaczenie. Onet.pl wprowadza do Polski tę znaną międzynarodową markę, dzięki czemu będzie dostarczać artykuły i teksty publicystyczne dotyczące kwestii ważnych dla polskich czytelników, tworzone przez międzynarodowy zespół redakcyjny. – mówi Bartosz Węglarczyk, Dyrektor Programowy Onet.pl

Michał Broniatowski, szef sekcji POLITICO w Onet.pl: - W Brukseli i Strasburgu każdego dnia są podejmowane najważniejsze, również dla naszego kraju, decyzje dotyczące polityki, gospodarki, czy prawa europejskiego. Chcemy przekazać czytelnikom wiedzę i opinie dotyczące tych decyzji, bo często mogą mieć realny wpływ na ich życie. Jako redaktor współpracujący serwisu Politico.eu, będę miał również możliwość prezentowania szerszemu gronu odbiorców kwestii politycznych, społecznych i gospodarczych widzianych z polskiej perspektywy”.

Matthew Kaminski, dyrektor wydawniczy europejskiego wydania POLITICO: - Dołączenie Michała do zespołu w charakterze stałego współpracownika i możliwość rozszerzenia naszej obecności w Europie Wschodniej bardzo nas cieszą. Współpraca ta pozwoli na stworzenie mostu pomiędzy Brukselą a Warszawą, dwiema kluczowymi stolicami wschodniej i zachodniej części kontynentu, dzięki czemu będziemy mogli dostarczać naszym czytelnikom pogłębione analizy i opinie o najważniejszych wydarzeniach na całym świecie, w tym niezwykle ważnym czasie dla europejskiej polityki.

Michał Broniatowski przez ostatnie 3 lata był redaktorem naczelnym magazynu Forbes. Wcześniej pracował jako reporter agencji Associated Press i Reutersa, a następnie był dyrektorem oddziału Reutersa w Warszawie, a później w Moskwie. Pełnił również funkcję wiceprezesa agencji Interfax odpowiedzialnego za anglojęzyczne serwisy biznesowe oraz zasiadał w radzie nadzorczej grupy mediowej ITI. 

Paweł Zielewski obejmujący funkcję redaktora naczelnego magazynu Forbes ma ponad 25-letnie doświadczenie dziennikarskie. Od sierpnia 2007 roku jest związany z redakcją magazynu Forbes, a od stycznia 2016 pełni obowiązki zastępcy redaktora naczelnego pisma.  W latach 2010-2012, jako redaktor naczelny serwisu forbes.pl, był odpowiedzialny za uruchomienie w nowej odsłonie oraz rozwój internetowego serwisu magazynu Forbes. W październiku 2012 roku opracował koncepcję, a następie przez kolejne trzy lata kierował jako redaktor prowadzący i redaktor naczelny magazynu "Pierwszy milion", dedykowanego młodej przedsiębiorczości. Wcześniej, w latach 1998-2007 był związany z redakcją Pulsu Biznesu jako dziennikarz finansowy, kierownik działu Giełdy i Finanse, redaktor prowadzący i edytor strony głównej dziennika. W latach 1997-98 pracował jako dziennikarz Gazety Wyborczej specjalizujący się m.in. w tematyce bankowej. Był również dziennikarzem i redaktorem magazynu Życie gospodarcze (1996-1997).

 

 

 

O POLITICO

 

POLITICO to globalny niezależny serwis specjalizujący się w tematyce politycznej i gospodarczej, z centralą w Waszyngtonie. W kwietniu 2015 r., we współpracy z wiodącym europejskim wydawcą Axel Springer, uruchomiono europejską wersję serwisu. Redakcja serwisu mieści się w Brukseli i tworzy treści na tematy związane z polityką Unii Europejskiej i jej kluczowymi reprezentantami. Dzięki sieci korespondentów w stolicach europejskich, serwis prezentuje kompleksowe spojrzenie na najważniejsze zagadnienia polityczne i decyzje podejmowane w Europie. Serwis Politico.eu dostępny jest online, w formie drukowanej jako tygodnik dystrybuowany wśród ponad 20 tys. odbiorców w Brukseli, Berlinie, Paryżu, Londynie, Frankfurcie i Luksemburgu oraz w formie codziennych porannych newsletterów, takich jak „Brussels Playbook” Ryana Heatha, czy „Morgen Europa” autorstwa Floriana Edera w wersji nieanglojęzycznej, jako POLITICO Pro - czyli aktualizowany na bieżąco serwis informacyjny. W corocznej ankiecie przeprowadzanej przez ComRes/Burson-Marsteller, w 2016 r. europejskie wydanie POLITICO zajęło 1. miejsce w kategorii najczęściej czytanych publikacji przez środowiska opiniotwórcze Unii Europejskiej. POLITICO na rynku europejskim tworzy zespół prawie 60 dziennikarzy z 22 państw reprezentujących cztery kontynenty i posługujących się łącznie 14 językami.

 

 

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.