
PBI sprawdziło, skąd i jakie informacje dotyczące regionu czerpią jego mieszkańcy. Aż 9 na 10 internautów wiadomości dotyczących tego, co dzieje się w miejscu ich zamieszkania, szuka w sieci.
Internet jest najpopularniejszym źródłem wiedzy o regionie. Zaraz po nim na drugim miejscu uplasowały się lokalne gazety – tam informacji szuka 63 proc. ankietowanych. Prawie połowa (48 proc.) ogląda w tym celu lokalne stacje telewizyjne, ponad jedna trzecia słucha zaś lokalnych stacji radiowych. Najrzadziej jako źródło wiedzy o regionie respondenci wskazywali katalogi oraz książki teleadresowe (11 proc.).
Ponad połowa (55 proc.) ankietowanych w Internecie wyszukuje informacji dotyczących planowanych imprez i wydarzeń kulturalnych. Niewiele mniej - 48 proc. - sprawdza tam aktualny repertuar kin, teatrów oraz imprez. 47 proc. użytkowników sieci szuka w niej informacji na temat komunikacji i połączeń, a 45 proc. - pogody. 4 na 10 internautów sprawdza w sieci ofertę sklepów oraz ich lokalizację. Dla więcej niż jednej czwartej (26 proc.) ankietowanych Internet dostarcza wiedzy na temat aktualnych wydarzeń politycznych w regionie oraz decyzji władz. Jedna piąta badanych szuka w sieci wiadomości dotyczących kupna, sprzedaży lub wynajmu nieruchomości w ich regionie. Tylko 13 proc. internautów interesują regionalne akcje społeczne.
Prawie 3/4 użytkowników sieci informacji o regionie szuka na stronach w całości poświęconych ich miastom i regionom. 2/3 internautów w tym celu korzysta z wyszukiwarek, a 41 proc. z wiadomości umieszczanych na witrynach ogólnopolskich portali. Fora, grupy dyskusyjne oraz serwisy społecznościowe odwiedza po 19 procent ankietowanych. Najrzadziej wiadomości o regionie internauci poszukują na blogach oraz prywatnych stronach użytkowników sieci.
Internauci chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi swojego regionu - prawie 50 proc. Niemal jedna trzecia (30 proc.) przesyła swoim znajomym linki do ciekawych stron i wydarzeń. Ponad jedna piąta (21 proc.) komentuje informacje i wydarzenia. Na forum dyskutuje 16 proc. badanych internautów. Zdjęcia oraz wideo z regionu publikuje lub przesyła prawie jedna dziesiąta (9 proc.) respondentów.
Badanie zostało zrealizowane na zlecenie PBI przez IMAS International na próbie 507 internautów w wieku 18-54 lata. Pytania zadano w ramach badania Omnibus Online w dniach 12 – 16 listopada.
Źródło: PBI
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»