4.12.2018 / Raporty i badania
 

Wybory w USA okazały się największym bodźcem dla światowego rynku reklamy

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Wydatki związane z listopadowymi wyborami w USA sprawiły, że światowe przychody z reklam wzrosły o 7,2% w tym roku - prognozuje firma badawcza Magna Interpublic, podkreślając, że to największy wzrost od 2010 roku. Globalne wydatki reklamowe wzrosną do 552 mld dolarów (433 mld euro). Dwucyfrowe wzrosty przewidywane są na rynkach chińskim (12%), rosyjskim (14%) i indyjskim (14%).
Wzrost wydatków napędzany był głównie przez wydatki związane z wyborami w USA, kiedy to rynek trafiło "bonusowe" 4 miliardy dolarów, czyli o 40% więcej niż w 2014 roku. To więcej niż przyciągnęły mistrzostwa w piłce nożnej w Rosji i olimpiada zimowa, które łącznie wygenerowały 850 mln dolarów przychodów z krajowej telewizji (o 2% mniej niż w 2014 r.).
Cyfrowa sprzedaż reklam wzrosła o 17% w 2018 r. (Wzrost w stosunku do poprzedniej prognozy o 15,5%), a obecnie stanowi 46% globalnych przychodów z reklam. Wynika to z dwucyfrowego wzrostu reklamy w wyszukiwarkach (16%), wideo (29%) i mediów społecznościowych (33%).
Autor raportu, wiceprezes ds. globalnej analizy rynku, Vincent Letang, uważa, że ​​reklama online będzie stanowiła prawie połowę (49%) wszystkich globalnych reklam w przyszłym roku. Przewiduje jednak również, że wzrost reklamy internetowej w najbliższych latach się ustabilizuje, co dla wielu graczy w praktyce będzie oznaczało spowolnienie. 
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.