17.10.2017 / Social media
 

Facebook chce jeszcze mocniej konkurować z LinkedIn

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
źródło: Facebook Newsroom
źródło: Facebook Newsroom

Facebook pracuje nad funkcją, która umożliwi użytkownikom na publikowanie w serwisie swojego CV - donosi amerykański Business Insider.  Usługa jest obecnie testowana na niewielkiej grupie użytkowników w USA i nie wiadomo, kiedy zostanie udostępniona na innych rynkach, ale LinkedIn może czuć się zagrożony.


Dzięki nowej funkcjonalności użytkownicy będę mogli uzupełnić takie informacje jak doświadczenie zawodowe i wykształcenie, a także ich dane kontaktowe. Tak, mogą robić to od dawna, ale profil prywatny rzadko jest czymś, co w pełnej krasie chcemy zaprezentować potencjalnym pracodawcom. Nowa funkcja Facebooka ma pozwolić oddzielić od siebie te dwie przestrzenie.

To nie pierwsza "zaczepka" Facebooka, który na tereny zagospodarowane przez LinkedIn wszedł już rok temu z usługą Workplace. Gdy wtedy rozmawialiśmy ze specjalistami zajmującymi się marketingiem internetowym, uważali oni, że Workplace  ma spore szanse. Facebook to dla wielu użytkowników naturalne środowisko i trudno wyobrazić sobie lepsze narzędzie choćby do prowadzenia kampanii employer brandingowych czy rekrutacyjnych. Tymczasem LinkedIn i Slack wciąż są dość niszowe, doceniane przez profesjonalistów, ale siłą rzeczy mniej popularne. 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Kamil Lasek
1. Kamil Lasek, 157.25.72.*, 17.10.2017 / 11:30
Workplace został przetestowany został przez wiele firm i proces ten zakończył się sukcesem, tysiące z nich na co dzień korzysta z tego rozwiązania. Facebook mocno 'uderza' w LinkedIn oraz Slacka :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.