10.03.2010 / PRportal.pl
 

HP przedstawia super płaski, multidotykowy tablet oraz nowe notebooki dla biznesu

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
PRportal.pl
 

HP poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży swojego pierwszego multidotykowego tabletu oraz nowych notebooków dla użytkownikow biznesowych.

Oferta HP została rozszerzona o następujące urządzenia:

 • HP EliteBook 2740p ― wyjątkowo płaski notebook, z możliwością przekształcenia w samodzielny tablet (poprzez odpięcie klawiatury), obsługujący funkcje multitouch.
 • HP EliteBook 2540p ― najlżejszy oferowany przez firmę HP notebook, którego waga (w zależności od wersji) może wynieść nawet 1,53 kg; urządzenie doskonałe dla dużych międzynarodowych korporacji, sektora publicznego oraz firm potrzebujących solidnego i bardzo wydajnego notebooka.
 • Notebooki ze standardowej serii HP ProBook (seria s) ― trzy nowe modele przeznaczone do codziennego użytku, wyposażone w niecodzienne wzornictwo i wyrafinowane kolory.

„Obsługiwany dotykowo tablet HP dla firm to najnowszy dodatek do szerokiej oferty HP dla klientów biznesowych. Urządzenie jest wyjątkowo łatwe w obsłudze i maksymalnie zwiększa produktywność i mobilność użytkowników” — powiedział Charl Snyman, wiceprezes i dyrektor działu komputerowych systemów osobistych w HP (HP Personal Systems Group) na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). „HP konsekwentnie wdraża najnowsze innowacje, aby zawsze móc odpowiadać na najnowsze oczekiwania dużych przedsiębiorstw oraz małych i średnich firm w zakresie produktywności”.

Wydajne i lekkie dla często podróżujących

Tablet HP EliteBook 2740p, wyposażony został w procesory Intela o standardowym napięciu zasilania, dzięki czemu jest w stanie połączyć moc obliczeniową i niezawodność notebooka z elastycznością tabletu, stanowiąc idealne rozwiązanie dla często podróżujących użytkowników. Najlżejszy model tabletu 2740p waży 1,72 kg i jest wyposażony w wyświetlacz LED o przekątnej 30,7 cm (12,1 cala) lub w opcjonalny wyświetlacz nadający się do pracy w warunkach zewnętrznych dzięki antyrefleksyjnej powłoce oraz zwiększonemu kontrastowi ekranu, ułatwiając odbiór obrazu w naturalnym oświetleniu(1).

Dotykowy ekran pozwala użytkownikom pracować w sposób bardziej intuicyjny i szybszy zależnie od wybranej metody wprowadzania danych.

Rozszerzona technologia sterowania dotykowego multitouch sprawia, że gesty wykonywane kilkoma palcami, takie jak chwytanie i obracanie, nigdy wcześniej nie były tak naturalne jak teraz. Dotykowa technologia umożliwia przesuwanie, naciskanie, obracanie i chwytanie obiektów na ekranie, przenoszenie oraz zmianę ich rozmiaru w zupełnie naturalny sposób.

Model EliteBook 2740p oferuje szeroką ofertę różnych akumulatorów, które pozwalają na tworzenie lekkich konfiguracji. Do najciekawszych rozwiązań należą 6 komorowy litowy akumulator pryzmatyczny, który umożliwia pracę przez maksymalnie 5 godzin, oraz opcjonalny akumulator HP 2700 Ultra-Slim, który razem ze standardowym akumulatorem umożliwia pracę nawet przez 11 godzin.

Opcjonalna stacja dokowania HP 2740 Ultra-Slim Expansion Base(1) umożliwia użytkownikom podłączenie notebooka w celu korzystania z urządzeń peryferyjnych bez potrzeby ciągłej zmniany kabli. Ta innowacyjna stacja dokowania jest wyposażona w napęd DVD+/-RW i dzięki zminiejszonym rozmiarom potrafi zmieścić się nawet w aktówce, co ułatwia podróżowanie z dyskiem optycznym. Ponadto stacja obsługuje również interfejs DisplayPort, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo podłączyć notebook do monitora. Stacja dokowania jest także wyposażona w port eSATA, co pozwala na podłączanie do notebooka zewnętrznej macierzy RAID, dysku twardego lub dysku optycznego, aby przyspieszyć i ułatwić zapisywanie danych w pamięci masowej.

HP EliteBook 2540p występuje w wariantach z różnymi procesorami Intel® Core™. Do wyboru są procesory o standardowym napięciu zasilania zapewniające maksymalną wydajność (nowość w ofercie ultra-mobilnych rozwiązań HP) oraz o niskim napięciu zasilania, zwiększające elastyczność dzięki możliwości podłączenia dysku optycznego lub drugiego dysku twardego.

Najlżejszy w ofercie notebooków HP EliteBook 2540p jest wyposażony w wyświetlacz LED o przekątnej 30,7 cm (12,1cala), opcjonalną kamerę internetową o rozdzielczości 2 megapikseli, oprogramowanie czytnika kart biznesowych oraz czytnik linii papilarnych HP.

Wbudowana technologia HP Mobile Broadband oparta na technologii Gobi zapewnia wygodny dostęp do Internetu, firmowego intranetu, poczty elektronicznej oraz ważnych informacji w jeszcze większej liczbie miejsc. Natomiast narzędzie HP Connection Manager 3.0 upraszcza i automatyzuje podłączanie użytkowników do preferowanej sieci.

Model HP EliteBook 2540p jest oferowany z kilkoma opcjami akumulatorów zapewniającymi lekkość lub dłuższy czas pracy komputera. Do tej oferty należą: akumulator 3-komorowy zapewniający maksymalnie 4 godziny pracy, akumulator 6-komorowy zapewniający do 8 godzin pracy oraz akumulator 9-komorowy zapewniający maksymalnie 10,5 godziny pracy.

Modele 2740p i 2540p zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu wymogów testów wojskowych MIL-STD 810G, sprawdzających odporność komputerów na wibracje, kurz, wilgotność, wpływ wysokości n.p.m. oraz skrajne temperatury.

HP dąży do wykorzystywania w swoich komputerach mniejszych ilości materiałów poprzez udoskonalanie konstrukcji produktów i stosowanie najnowszych osiągnięć technologicznych. W ramach starań o zmniejszenie ilości zużywanych surowców oraz ochronę zasobów naturalnych, 12% ogólnej masy plastiku zawartego w notebooku HP EliteBook 2540p stanowią żywice plastikowe z recyklingu.

Ponadto notebooki EliteBook 2740p i 2540p są wyposażone w zainstalowaną fabrycznie wersję próbną rozwiązania HP SkyRoom — atrakcyjnego cenowo oprogramowania do obsługi wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości umożliwiającego współpracę na żywo jej uczestników.

Wielka wydajność dla małych firm

Z myślą o małych firmach HP zapowiedziało wprowadzenie na rynek notebooków HP ProBook z serii s w nowej, trwałej, metalowej obudowie ze szczotkowanego aluminium o matowej powierzchni, dostępnej w dwóch odcieniach ― kawioru i bordo.

HP ProBook z serii s dostępny jest z trzema różnymi wyświetlaczami HD podświetlanymi diodami LED: HP ProBook 4320s (ekran o przekątnej 33,8 cm/13,3 cala), HP ProBook 4520s (ekran o przekątnej 39,6 cm/15,6 cala) oraz HP ProBook 4720s (ekran o przekątnej 42,9 cm/17,3 cala).

Najtańszy model z tej serii kosztuje 369 EUR. HP ProBook z serii s oferują całkiem nowe, wprowadzone do oferty w 2010 r., procesory Intel Core i3, i5 i i7(8), kartę graficzną Intel HD lub dedykowaną ATI Mobility Radeon™ HD 4350 do obsługi zaawansowanych multimediów oraz wiele technologii bezprzewodowych.

Logowanie do systemu Windows oraz do serwisów internetowych jest łatwe i szybkie dzięki narzędziu HP Face Recognition, a opcjonalny czytnik linii papilarnych stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem do danych użytkownika.

Notebooki HP ProBook z serii s wyposażono dodatkowo w nowe multimedialne funkcje sterowania wideo. Są one oferowane z zainstalowanym fabrycznie nowym pakietem ArcSoft TotalMedia, który pozwala użytkownikom odtwarzać, montować i tworzyć pliki audio i wideo.

Innowacje dla profesjonalistów

Wszystkie nowe notebooki HP ProBook i EliteBook z serii p posiadają funkcję HP DayStarter, aplikacje wyświetlającą kluczowe informacje, już podczas startu systemu operacyjnego. Podczas gdy system Windows kontynuuje ładowanie w tle, na ekranie wyświetlane są treści dostosowane do potrzeb użytkownika, w tym kalendarz (na najbliższe 12 godzin), stan akumulatorów oraz wskaźnik ładowania systemu operacyjnego.

Notebook HP EliteBook oraz większość notebooków z serii HP ProBook wyposażono również w funkcję HP QuickWeb, która zapewnia użytkownikom dostęp do Internetu w ciągu kilku sekund, nawet jeśli notebook jest wyłączony. Natomiast funkcja HP Power Assistant dostarcza pełnych informacji o zużyciu energii przez komputer oraz zawiera narzędzia, które pozwalają na uruchomienie trybu oszczędnego, który pozwala wydłużyć czas pracy akumulatora i precyzyjnie monitorować zgłaszane zapotrzebowanie na jego zasilanie(10). Notebooki są też wyposażone w klawiatury odporne na zalanie.

Funkcja centralnego zarządzania pakietu HP ProtectTools udostępnia obsłudze IT zdalne narzędzie do wdrażania najważniejszych zasad bezpieczeństwa w całym przedsiębiorstwie oraz ich zarządzania. Na przykład dział informatyki może centralnie zdefiniować i wdrażać zasady bezpieczeństwa dla poszczególnych rodzajów użytkowników i ich grup, monitorować i kontrolować działalność systemów klienckich oraz przywracać dostęp użytkownikom zdalnym, którzy zapomnieli swoich haseł. Funkcja centralnego zarządzania jest dostępna we wszystkich notebookach HP EliteBook i ProBook wprowadzonych w 2010 r.

Ceny i dostępność

 • Notebook HP EliteBook 2540p pojawi się w sprzedaży w kwietniu, a cena najtańszego modelu wyniesie 1299 EUR.
 • Notebook HP EliteBook 2740p pojawi się w sprzedaży w kwietniu, a cena najtańszego modelu wyniesie 1499 EUR.
 • Notebooki HP ProBook z serii s pojawią się w sprzedaży w marcu, a cena najtańszego modelu wyniesie 369 EUR.
 • Stacja dokowania HP 2740 Ultra-Slim Expansion Base pojawi się w sprzedaży w maju, a cena najtańszego modelu wyniesie 199 EUR.

Więcej informacji na temat produktów, w tym dane techniczne i ilustracje, można znaleźć pod adresem hp.pl

źródło/autor: Edelman

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.