14.12.2009 / PRportal.pl
 

Usability, czyli użyteczność

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
PRportal.pl
 

Dawno temu telefony komórkowe wyglądały jak cegły, muzyki słuchaliśmy z kaset, a chcąc skorzystać z Internetu szukaliśmy czynnej kawiarenki. Teraz to brzmi jak bajka. Obecnie nowe technologie ułatwiają nam codzienne życie, a wszystko czego potrzebujemy może znaleźć się w naszej komórce. Nawet lista zakupów …

Ten innowacyjny pomysł należy do  trzech absolwentów Politechniki Łódzkiej, którzy opra-cowali mobilną aplikację zakupową o nazwie Listonic. Jest to wygodny  program dostępny w Internecie i na telefonach komórkowych. Zawsze przy użytkowniku, praktyczny i łatwy w obsłudze – informuje Kamil Janiszewski, jeden z twórców Listonica. Jest rozwiązaniem unikalnym na skalę światową.

Jak działa? Aplikacja jest darmowa i bardzo prosta w użyciu. Pozwala tworzyć własne listy zakupów zarówno poprzez stronę internetową, jak i telefon komórkowy. Są one automatycz-nie synchronizowane, więc jeśli dokonamy zmiany z poziomu komórki, samoczynnie zmieni się również lista zakupów na stronie internetowej, i odwrotnie. Aplikację można ściągnąć przez Internet, SMS lub przeglądarkę w telefonie komórkowym.

Listę produktów możemy dzielić także z innymi użytkownikami. Dzięki Listonicowi nigdy nie zapomnimy co mamy kupić, a osoba lub osoby z którymi współdzielimy listę mogą w każdej chwili coś w niej zmieniać – dodawać lub usuwać. Żona nie musi zatem po raz kolejny dzwo-nić do męża z irytującym „Nie zapomnij kupić chleba”, przypomni mu o tym Listonic.

Z aplikacji mogą korzystać posiadacze wszystkich popularnych modeli telefonów komórkowych oraz użytkownicy iPhone’ów i iPod’ów Touch.  Program zdobył uznanie w internetowym sklepie firmy Apple. Zajmuje pierwsze miejsce wśród darmowych aplikacji w kategorii lifestyle, a także znalazł się w pierw-szej dziesiątce wszystkich bezpłatnych programów do pobrania.

Popularność Listonica niewątpliwie wiąże się z jego przydatnością w naszym codziennym życiu. Usprawnia komunikację, pozwala wykonywać proste czynności w krótszym czasie i  chroni nasz portfel. Pamiętajmy, że w dobie hipermarketów i pułapek zastawianych przez merchendiserów lista zawsze ustrzeże nas przed zbędnymi wydatkami.

Gdy w naszym telefonie sprawdzimy już najkrótszą trasę do hipermarketu, w którym akurat są obniżki, skończymy video rozmowę z dawno niewidzianą kuzynką, możemy sięgnąć po kolejną nowinkę technologiczną – mobilną listę zakupów Listonic.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.