22.11.2012 / Kampanie / Trendy
 

Zyskali trzy miliony like'ów za przeprosiny, które musisz zobaczyć

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Olgierd Cygan - CEO / Managing Partner agencji Digital One
 
fot. mat press
fot. mat press

Duże brawa należą się przede wszystkim marce Bodyform za bardzo odważną - przynajmniej jak na polskie standardy - odpowiedź na wiadomość od jednego z fanów. W dużym skrócie - pan poczuł się oszukany, bo... jego dziewczyna w trakcie okresu nie zachowywała się tak, jak w reklamach Bodyform.

Caroline Williams, CEO Bodyform, w dowcipny i ironiczny sposób przeprosiła użytkownika za pomyłkę, a przy okazji sprawiła, że materiał stał się hitem w internecie. Podejście z dystansem do własnej marki i rezygnacja z tradycyjnych formułek w stylu jest nam bardzo przykro... przyniosło świetne efekty, chociażby w postaci 3 milionów wyświetleń materiału.

Moją uwagę zwrócił też ciekawy koncept kampanii Going to Like by Likes na Facebooku, stworzony dla banku AXA. Prosta i zabawna akcja. Główny bohater otrzymywał pieniądze za każdy lajk, jaki pojawił się pod jego wpisem na fan page.

Lajki były zamieniane na dolary, dzięki czemu Cedric mógł zrealizować plan podróży z Brukseli na Hawaje. Proste, pomysłowe, a przy okazji pokazujące zalety nowego produktu banku, skierowanego do studentów.

W obszarze mobile na wyróżnienie zasługuje projekt Przepisy.pl. Stworzona dla Knorra aplikacja ma ponad 50000 pobrań i wysokie noty zbierane od użytkowników. Okazuje się, że w kuchni można używać smartfonów, tabletów i Facebooka - pieczenie i gotowanie nie jest staromodne i Knorr doskonale potrafi wykorzystać to zainteresowanie kuchnią.

Oprócz przejrzystości i estetyczności, na czoło wybija się dobra baza przepisów, na których Knorr opiera swoją komunikacje zarówno w mobile, jak i w social media oraz na witrynie www.

Na koniec zostawiłem sobie branded content. Tutaj raczej nie ma zaskoczenia - globalna akcja Red Bull Stratos zawładnęła również polskimi internautami. Managerowie marki sprawili, że przez kilka dni w mediach - i tych tradycyjnych, ale jeszcze bardziej w tych społecznościowych - mówiło się przede wszystkim o skoku Felixa Baumgartena.

I mimo że pewnie pojawiliby się eksperci mówiący, że Red Bull dodaje skrzydeł, a Baumgarten przecież spadał, to wydarzenie świetnie wpisało się w DNA marki - przełamywanie ludzkich słabości i sięganie po więcej.

Olgierd Cygan, CEO / Managing Partner agencji Digital One

Prowadzeniem działań marketingowych w internecie zajmuje się od 1996 roku. Główny udziałowiec i prezes zarządu agencji interaktywnej Digital One, w której odpowiedzialny jest przede wszystkim za kluczowe decyzje i właściwy kierunek rozwoju firmy.

Członek zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Członek / założyciel fundacji MediaKlaster oraz główny pomysłodawca Filmteractive Festival - międzynarodowego wydarzenia poświęconego interaktywnemu wideo, formatom cross mediowym oraz digital storytelling. Arbiter w Komisji Etyki Reklamy. W latach 2003 – 2006 był Prezesem Zarządu Interactive Advertising Bureau Polska, obecnie kieruje pracami grupy roboczej agencje interaktywne. Ukończył Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Łódzkim.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: czwartek z kampanią, olgierd cygan


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (5)
Marta Skorupska
1. Marta Skorupska 22.11.2012 / 07:55
warto wiedzieć, że Caroline Williams to fikcyjna postać, a nie prawdziwa CEO Bodyform...
Katarzyna Swatowska
2. Katarzyna Swatowska 22.11.2012 / 21:14
..i ze post fana to również fake...... Ot po prostuinnowacyjny pomysł na viral
Arek Urban
3. Arek Urban 22.11.2012 / 21:34
W imieniu teamów http://welikecaps.com oraz http://kalicinscy.com dziękuję za docenienie naszej pracy nad strategią, kontentem oraz wykonaniem ekosystemu http://przepisy.pl :)

Chciałbym jednak zaktualizować podaną w tekście liczbę pobrań:

Stworzona dla Knorra aplikacja ma ponad 50000 pobrań i wysokie noty zbierane od użytkowników.


Aplikacja mobilna http://przepisy.pl/aplikacja-mobilna na wszystkich platformach została pobrana ponad 200 tysięcy razy, do pięćdziesiątki dobiliśmy jeszcze przed końcem zeszłego roku :)
Jarosław Jopek
4. Jarosław Jopek 23.11.2012 / 10:43
Ciekawe jak się ma nagradzanie za Like do regulaminu Facebooka, który wyraźnie tego zabrania. To chyba jakiś anty-przykład.
Michał Hryniszyn
5. Michał Hryniszyn 26.11.2012 / 20:04
Ciekawe jak się ma nagradzanie za Like do regulaminu Facebooka, który wyraźnie tego zabrania. To chyba jakiś anty-przykład.

Zabrania, ale chyba nie akurat tego. Użytkownik nic nie otrzymuje za lajka. Nie jest zmuszany do naduszenia lajka, aby otrzymać marchewę.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.