6.05.2010 / Gry
 

Gry dla dzieci od Pysia. Pstrokato, ale z głową

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
graf. Pysio
graf. Pysio

Po wpisaniu adresu Pysio.pl w przeglądarkę naszym oczom ukazuje się labirynt, z głośników natomiast rozbrzmiewa głos smoka, prezentujący zawartość strony. Serwis skierowany jest do dzieci, stąd też gry są proste i przejrzyste. Labirynt to jednak zupełnie inny świat. Nie wiem, czy da się go przejść – ja po kilku próbach zrezygnowałam. Trasę rysować można tylko przytrzymując lewy klawisz myszy, co jest dość niewygodne. A gdy już jesteśmy na mecie, kolorowa linia znika i musimy próbować od nowa.

graf. Pysio

Wydaje mi się jednak, że to jedyny minus serwisu. Labirynt można łatwo ominąć i przejść od razu w głąb witryny. Jest kolorowo, może trochę pstrokato, ale to przecież strona dla dzieci. Przyciąga wzrok, chce się klikać. Wehikuł czasu w łatwy sposób przenosi gracza do starożytnego Egiptu, a tam z kolei czeka na dziecko wybór gier. Trzeba przyznać, że Kamikaze się postarało: strona się nie zacina, gry są płynne, niezbyt skomplikowane. Dodatkowo motyw starożytnego Egiptu jest mocno edukacyjny.

graf. Pysio

Warto też wspomnieć, że z każdym kliknięciem na gracza czeka niespodzianka. Jeśli nie jest to przejście do kolejnej gry, to chociaż migoczące światełka. Strona jest również udźwiękowiona, co ułatwi maluchom nawigację. Co ważne, aby zagrać nie trzeba instalować żadnego oprogramowania ani ściągać uaktualnień. Wszystko dzieje się z poziomu przeglądarki.

graf. Pysio

W serwisie znajdziemy również dział dla rodziców. Oprócz zabawy, strona ma również zachęcić do kupna soku Pysio, więc w przeróżnych sekcjach można natknąć się na reklamy. Mam jednak wrażenie, że nie są nachalne, a naturalnie wpisują się w specyfikę serwisu (np. zdobycie dodatkowych punktków w grze po kliknięciu w butelkę).

graf.  Pysio

Pod koniec kwietnia również producent soku Kubuś uruchomił sieć gier 3D. Przedsięwzięcie to jest jednak częścią międzynarodowej kampanii, a do gry potrzebna jest instalacja dodatkowego oprogramowania.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (4)
Emil Grochulski
1. Emil Grochulski 06.05.2010 / 19:47
Trzeba przyznać, że wykonane bardzo przyjemnie dla oka. A do tego działa bardzo sprawnie.
Joanna
2. Joanna, 188.147.141.*, 06.05.2010 / 23:42
Testowałam na swoim 6 latku, niestety nie przypadło do gustu, po chwili wołał o przełączenie na ciufcie , moja grupa docelowa nie doceniła serwisu :-)
Tak sobie myślę po co firmy topią duże budżety na dotarcie w ten sposób do dzieciaków, nie sądzę aby tego typu serwisu cieszyły się uznaniem grupy docelowej albo ja mam wyjątkową, dzieci są przyzwyczajone do znacznie lepszych - ciekawszych realizacji
tom
3. tom, 195.184.83.*, 07.05.2010 / 09:39
rozumiem że jeden 6-latek to cała grupa docelowa i na podstawie jednego niepodobania się negujesz pracę wielu ludzi - dobre, gratuluję podejścia.
Kacper Szczepanowski
4. Kacper Szczepanowski 20.05.2010 / 12:00
Przykro mi to mówić, ale chyba zdanie
strona się nie zacina, gry są płynne
nie jest tak do końca prawdą. Przechodziłem labirynt kilka razy (co za frustracja) ale nie zdołałem dotrzeć do właściwej rozgrywki, albowiem gra się nie wczytuje (sic!).

Jeśli interesują Was zagadnienia związane z reklamą w grach lub przez gry, zapraszam do mojego uruchomionego wczoraj bloga AdGame Lab.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.