1.04.2010 / Wideo / Webdesign
 

YouTube zmienił stronę filmu wideo

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Fot.: YouTube.com
Fot.: YouTube.com

W nowej wersji serwisu większy nacisk jest położony na samą zawartość. Witryna jest  przejrzysta i bardziej intuicyjna.  Zmienił się również sam układ strony - poszczególne z informacji są prezentowane w innych częściach witryny, np. informacje o wideo przeniesione są pod okno odtwarzania. Zmienił się wygląd komentarzy, kolejny z filmów jest wyświetlany konsekwentnie w prawym górnym rogu strony.

Przedstawiciele serwisu liczą na to, że zmiany przełożą się na wydłużenie czasu wizyt na stronach YouTube.com, a te - na większe przychody.

Fot.: YouTube.com

Do najważniejszych modyfikacji należą:

 • Fot.: YouTube.comProgram do przesyłania.  Nad filmem wideo widoczne są teraz: link w postaci nazwy użytkownika, jego inne filmy oraz przycisk Subskrybuj. Lista materiałów użytkownika wyświetla się w rozwijanym pasku.
 • Elementy sterujące odtwarzaniem filmu wideo. Po pierwsze, sterujemy rozmiarem okna odtwarzania - stąd dwa przyciski, dzięki który wybrać można opcje poszerzenia odtwarzacza lub pełnego ekranu. po drugie - internauta może decydować również o jakości filmu. Wybranie rozmiaru odtwarzacza powoduje jednak automatyczne zoptymalizowanie jakości.
 • Oceny. Pięciogwiazdkowy system oceny został zastąpiony modelem "Lubię to/ Nie lubię" (podobnym do funkcji dobrze znanej facebookowym użytkownikom). Informacje o filmach, które podobają się użytkownikowi, są zapisywane, ale nie dodają wideo do kategorii Ulubionych.

Fot.: YouTube.com

 • Przycisk Zapisz. Umożliwia on zapisanie filmu w Ulubionych, zapisanie filmu na istniejącej playliście i utworzenie nowej playlisty i zapisanie na niej filmu.
 • Udostępnianie - czyli przycisk umożliwiający skopiowanie prostego linku bądź bezpośrednie udostępnienie filmu np. w mejlu lub na stronie jakiegoś serwisu społecznościowego.
 • Opis filmu wideo. Został on przeniesiony poniżej filmu wideo i okrojony do informacji podstawowych. Więcej treści wyświetli się po kliknięciu w podświetlane pole.
 • Wyświetlenia. Wciąż na stronie, dodatkowo w wersji rozszerzonej (po kliknięciu pola) prezentowane są dane statystyczne, linki oraz wyróżnienia związane z danym filmem wideo.

Fot.: YouTube.com

Fot.: YouTube.com

Więcej na temat zmian można przeczytać tutaj.

Fot.: YouTube.comA teraz coś na Prima Aprilis - YouTube.com tylko na dziś uruchomił nową, tekstową wersję oglądanych materiałów wideo. By sprawdzić, jak ona działa, wystraczy wybrać odpowiednią ikonkę (TEXTp) spośród przycisków określających rozmiar odtwarzacza. Filmik jest generowany z liter, tak jak w obrazach wykonanych techniką ASCII-Art. Aby obejrzeć tę wersję, należy posiadać Flash Playera 10.0.

Źródło: YouTube.com

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (7)
Dawid
1. Dawid, 195.93.163.*, 01.04.2010 / 23:33
YT schodzi na psy... pierw zniszczyli każdemu kanały, teraz całą stronę. Obecnie jak oglądam filmy to czasami się odechciewa bo to męczy szukanie opcji, i niewygoda, na dodatek odrażająco wygląda...
Może da się zrobić jakiś skrypt czy nawet program żeby przetwarzał stronę YT na starą i przyjemną w użytkowaniu stronę YT?? zresztą nikomu ta nowa strona nie pasuje, krótko mówiąc odkąd google wykupiło youtube to najzwyczajniej skopali robotę jak ze wszystkim, wszystko co google to beznadzieja, mam maila google który raz wyśle wiadomość raz nie, androida w komórce który jest do kitu i teraz zwalone youtube. A może ktoś stworzy alternatywę dla YT?? chętnie skorzystam :)
Karol Węgrzyniak
2. Karol Węgrzyniak 02.04.2010 / 17:59
Moim zdaniem YT rozwija się w dobrym kierunku. Dla mnie interfejs jest jasny prosty, zachowano zasady użyteczności. Serwis musiał przybrać taką forme- bardziej "profesjonalną", ponieważ musi być zachęcający dla reklamodawców. Interfejs był też robiony z myślą o partnerach YT, aby można było łatwiej i szybciej stworzyć "content", na którym najbardziej teraz chyba zależy Google. Oczywiście serwis nie jest idealny po zmianach, ale wszystko można udoskonalać z czasem.
Banalne
3. Banalne, 195.238.66.*, 03.04.2010 / 20:17
Daremnie zrobili, nie mogę skopiować linku z prawej strony zawsze była tabelka i pod spodem miałem linki do ściągnięcia w firefoxie z wtyczką.
Michael
4. Michael, 83.31.68.*, 04.04.2010 / 10:31
A może ktoś stworzy alternatywę dla YT??

vimeo
guzik
5. guzik, 195.116.101.*, 05.04.2010 / 19:43
mam pytanie.. czy tą stronę da się jakoś przywrócić do poprzedniego stanu?? Bo mi baaardzo nie pasuje taki układ... Przyzwyczaić się przyzwyczaje, ale korzystać.. nie dzięki..
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.