Najlepszy rok dla reklamy online w USA, 34 miliony użytkowników iPada i kilka ciekawych przejęć. Zobacz podsumowanie mijającego roku za granicą.
Prawie miliard złotych na reklamę w pierwszym półroczu, dwa miliony domen .pl i 18 milionów Polaków online. Zobacz podsumowanie roku.
Dyrektorzy działów marketingowych w social media czują się niepewnie. Blisko połowa z nich nie jest przygotowana na rozwój tej branży.
Piosenki w cloud computing są coraz bardziej popularne, ale muszą zacząć zarabiać. Przyszły rok może okazać się decydujący.
Wartość polskiego rynku reklamy online w pierwszym półroczu 2011 wyniosła prawie miliard złotych. To o jedną czwartą więcej, niż w analogicznym okresie z ubiegłego roku.
Wideo wyświetlane z automatu na portalach oraz reklamy przed odcinkiem kolejnego serialu, zgarną w przyszłym roku lwią część budżetów. Tylko w USA ta forma reklamy warta będzie ponad 3 miliardy dolarów.
Deloitte docenił aż 15 firm z naszego kraju. W rankingu Technology Fast 500 rządzi Francja z 93 przedsiębiorstwami.
Wpływ blogów na decyzje zakupowe internautów rośnie. Produkty i marki polecają głównie zawodowcy tej branży.
Internauci nie pozostają obojętni wobec decyzji o usunięciu orzełka ze strojów reprezentacji. Zamieszanie to wywołało ponad 16-krotny wzrost publikacji zawierających frazę "PZPN".
Facebook jest już królem społeczności - wyprzedził NK.pl. Groupon przestaje notować spadki, z kolei wśród serwisów informacyjnych rośnie grupa Polskapresse, spada grupa Interia.pl.
Nasza Klasa spada o dwa miejsca, Facebook awansuje o jedno, choć tak naprawdę oba serwisy straciły na liczbie real users. W całym tym zamieszaniu najwięcej zyskuje Gazeta.pl.
Firmy nie mają szans z rodziną i przyjaciółmi, bo zwykle są bez twarzy. "Lubimy" je wyjątkowo rzadko.
Na rynku smartfonów zaczyna się robić ciekawie. Android wciąż deklasuje rywali, ale konkurencja nie śpi. Gartner podwyższył prognozy dla Windows Phone.
W niektórych krajach lunch jest idealną porą do przeprowadzania badań. W innych krajach użytkownicy nie chcą być badani w trakcie odpoczynku. Różnie przedstawia się także podejście do badań w trakcie weekendu - część osób nie chce jakkolwiek pracować w wolnym czasie, inni są otwarci na testowanie.
To już trzecia największa przeszkoda w korzystaniu z portalu społecznościowego Zuckerberga.
Panie rządzą zwłaszcza najbardziej popularnymi branżami. Ta grupa stanowi 61 procent wszystkich klientów sklepów internetowych z książkami lub muzyką.
Zaczynało się w 2006 roku w garażu. Dziś Nasza Klasa to ponad 200 zatrudnionych osób, blisko 1300 serwerów, prawie 400 tysięcy nowych zdjęć dziennie.
Więcej niż co czwarty internauta po pięćdziesiątce sugeruje się reklamami w materiałach wideo online.
Po pierwszych trzech kwartałach 2011 roku, rynek reklamy w Polsce urósł o 4,3 procenta. Wydatki na reklamę w TV w trzecim kwartale 2011 roku zmniejszyły się o 1 procent.
Dwóch na trzech internautów "polubiło" przynajmniej jedną stronę na Facebooku. Dla 44 procent respondentów, najważniejszą przyczyną była chęć skorzystania z promocji.