Wymiana wiedzy w sieci

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

38% osób zarejestrowanych w biznesowych portalach społecznościowych deklaruje, że dzieli się wiedzą i doświadczeniami zawodowymi z innymi użytkownikami – wynika z badania przeprowadzonego przez Gemius na zlecenie Profeo.pl.

Internauci pytani o powody, dla których udostępniają swoją wiedzę w grupach dyskusyjnych, odpowiadali najczęściej: „ponieważ inni mi pomagają” i „chcę wymienić doświadczenia/informacje”. 13% badanych po prostu lubi pomagać, a co dziesiąty dzielący się wiedzą internauta uważa, że buduje
w ten sposób swój wizerunek eksperta.

Większość ankietowanych decyduje się jednak na pozostawienie zawodowego know - how dla siebie, jako główne powody podając brak czasu i brak ochoty na „wirtualne doradztwo”. 12% respondentów uważa, że poziom ich wiedzy jest zbyt niski, aby brać udział w merytorycznych dyskusjach
z użytkownikami portali społecznościowych dla profesjonalistów.Jednocześnie 90% użytkowników biznesowych portali społecznościowych szuka w nich informacji na temat swojej branży i konkretnych porad dotyczących wykonywanego zawodu. Jedna trzecia ankietowanych deklaruje, że skorzystała w pracy z rady udzielonej przez innego użytkownika serwisu.

Serwisy społecznościowe dla profesjonalistów są doskonałym narzędziem wspierającym budowanie własnej sieci kontaktów. Nie wystarczy jednak sama rejestracja w takim portalu.  Podstawą skutecznych działań networkingowych jest wzajemność, a naczelną zasadą „givers – gain” (dający – dostają) – mówi Grzegorz Turniak, ekspert ds. networkingu, prezes Klubu Profeo. - Oferujemy naszą wiedzę, czas i zaangażowanie, w zamian możemy liczyć na zarekomendowanie naszej firmy czy dobrą radę od innych osób z „sieci”. Pozycja obserwatora jest bardzo wygodna, ale aktywny udział w dyskusjach przynosi nieporównywalnie większe korzyści – mówi Turniak.
 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.