21.07.2016 / Kampanie / E-mail marketing
 

Mailing jako produkt sezonowy. Co trafia do naszych skrzynek podczas wakacji?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tomasz Rowiński
 

Wakacje – najbardziej wyczekiwany okres w roku. Wysokie temperatury, długie dni a my tylko myślimy jak wykorzystać ten czas. Z tej okazji na naszych skrzynkach mailowych czeka mnóstwo ofert, podpowiadających pomysły na upalne dni - pisze Tomasz Rowiński z Beemail. - Planujemy urlopy, wolny czas chętnie spędzamy aktywnie, na świeżym powietrzu oraz uprawiamy nasz narodowy sport – grillowanie. Jednak mimo tego chilloutowego nastroju nasze skrzynki mailowe cały czas pracują. Ilość wiadomości mimo okresu urlopowego nie maleje - e-mail marketerzy nie pozwalają sobie na dwumiesięczne wakacje i cały czas pamiętają o nas i naszych letnich preferencjach. Dlatego tutaj chciałbym przeanalizować wiadomości, które trafiają do nas w wakacje oraz zwrócić uwagę na ich charakterystykę.

Sportowe emocje 

W tym roku okres zarówno wakacyjny jak i przedwakacyjny został zdominowany przez sport. Emocje towarzyszyły nam wraz z rozpoczęciem Euro 2016. Z uwagi na świetną grę naszej reprezentacji stacje telewizyjne uzyskały rekordową oglądalność, a salony fryzjerskie przeżywały oblężenie osób, które zapragnęły fryzury na „Pazdana”. Inni, po cichu liczyli na powodzenie akcji promocyjnej Media Markt.  W kampaniach e-mail marketingowych także dominowały sportowe kreacje. Szczególną uwagę przykuła ta, na której pokazana jest rywalizacja między najlepszymi napastnikami na świecie w wykonaniu sklepu Pixers. Możemy na niej zobaczyć pojedynek między Lewandowskim a Ronaldo. 

60349_wak12.jpg

Kolejną kreację, która przykuła moją uwagę otrzymałem od Dominos Pizza. Zapewne sporo osób zamawia na mecz ciepłą pizzę, a tutaj mamy promocję wręcz idealną - dla większej liczby kibiców. Jedyne, co zmieniłbym w tej kreacji to dodanie systemu 50/50 tak żeby jedna część oddawała francuski klimat, natomiast druga portugalski.  

60350_wak7.jpg

Pamiętajmy, że dalsza część wakacji będzie obfitować w kolejne imprezy sportowe.  Obyśmy mieli okazję do wielu łez radości widząc naszych olimpijczyków w Rio, których aktywność z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w pomysłach na mailingi.

Czas na podróż 

Okres wakacyjny to przede wszystkim czas urlopów. Każdy z nas marzy, by wyjechać w swoją wymarzoną podróż. Letnie kreacje pomagają nam w wybraniu kierunku wyjazdów, pokazując gdzie aktualnie warto pojechać oraz zachęcają zniżkami. Takie promocje pojawiają się np. w ofertach Travelist oraz Booking.com.

60351_wak1.jpg

60352_wak2.jpg

Wakacje to idealny moment na wypoczynek nad basenem lub odwiedzenie ciekawych zakątków świata. Szczególnie zachęcają nas do tego promocje biletowe, np. Szalone środy w PLL  LOT. Najczęściej szukamy promocji na loty zagraniczne, ale coraz większą popularność zdobywają także loty krajowe, z uwagi na wzrastającą liczbę portów lotniczych w Polsce.

60353_wak13.jpg

Summer sale

Urlop zazwyczaj wiąże się z wcześniejszymi zakupami. Wraz z początkiem lata pojawiają się wyprzedaże. Na wakacyjnych akcesoriach możemy zaoszczędzić choćby w sieci sklepów X-KOM.

 

60354_wak4.jpg

E-mail marketing doskonale podpowie nam także w kwestii wakacyjnego „looku”. Jeśli szukamy sandałów na wieczorny wakacyjny spacer po mieście lub plaży na pewno znajdziemy je na złotych wyprzedażach. Co więcej - połowę taniej i z bezpłatną dostawą.

60355_wak5.jpg

Wraz z wyprzedażą sklepy zaczynają pozbywać się asortymentu z danego sezonu, dlatego wymarzone ubrania możemy kupić nawet za 30% ceny. Sklep Endo zachęca do zakupu odzieży dla naszych pociech a Adidas prezentuje swoje propozycje dla aktywnych.

 

60356_wak8.jpg

Siła przyciągania

W naszych skrzynkach pojawiają się coraz bardziej kreatywne sposoby dotarcia do klienta. Przykładem jest sklep 8a.pl, który postawił w tym sezonie na czerwień. Możliwe, że to modny kolor wakacyjny, ale także barwa, która przykuwa uwagę, ponieważ w danym sklepie jest dużo akcesoriów do wspinaczki, gdzie widoczny kolor ubrania poprawia nasze bezpieczeństwo. 

60357_wak6.jpg

RTM kluczem do sukcesu?

Nie trudno zauważyć, że coraz więcej sklepów stosuje RTM. Portale zakupowe takie jak Groupon czy MyDeal zauważyły, że wakacje to okres, w którym jesteśmy bardziej podatni na choroby lub inne dolegliwości, jak uczulenia. Pomagają nam także uchronić naszego ukochanego pupila od zagrożeń czyhających w trakcie  letnich spacerach

60358_wak9.jpg

60359_wak10.jpg

Wakacyjna siła przekazu

Siła dotarcia przez e-mail marketing nie maleje podczas wakacji. Wciąż otrzymujemy coraz to nowe propozycje na nasze skrzynki. Marketerzy pamiętają także, że nawet będąc na urlopie – nie bierzemy wolnego od online. Szczególnie podczas wakacji w podróży towarzyszy nam tablet bądź wyłącznie telefon. Dlatego też, zachęcają nas kolorowymi przekazami, dobrymi zdjęciami, kreatywnymi tytułami. Ciężko dziś znaleźć mailing, który nie jest responsywny. 

W wakacje mamy do czynienia z licznymi przykładami Real Time Marketingu. Lato to nie tylko wyjazdy. W tym okresie odbywają się festiwale, które przyciągają tysiące ludzi (choćby Opener w Gdyni). Polska jest też organizatorem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które wg szacunków mają przyciągnąć do Krakowa ponad milion osób z całego świata. Miasta organizują wydarzenia plenerowe, odbywają się zawody sportowe, maratony. Wykorzystajmy te okazje, by łączyć je z naszymi kampaniami. Nasi subskrybenci muszą wiedzieć, że jesteśmy na bieżąco.  

W okresie wakacyjnym, widząc kreacje klientów Beemail, okazuje się, że coraz częściej zaczynamy stosować zasadę „produktu sezonowego”. Nierzadko pojawiają się  newslettery związane z wyborem farb, ponieważ duża grupa osób decyduje się na remont w okresie wakacji. Markety reklamują owoce i warzywa sezonowe, znacznie wzrasta zainteresowanie rowerami i widzimy coraz więcej promocji jednośladów. Ważne jest, by trafić z produktem, którego nasz klient  w danym momencie może potrzebować. Dzięki temu nasze zwroty z kampanii będą kilkukrotnie wyższe. 

Oczywiście możemy wyłączyć telefon, nie sprawdzać skrzynki i na kilka dni odpocząć od serwowanej nam treści. Ale czasami przez taki digital detox, możemy przegapić atrakcyjną ofertę – choćby wylot na egzotyczne wakacje na Kubie lub inne miejsce naszych marzeń. 

 

Tomasz Rowiński, Product Manager Beemail - Specjalista z obszaru email marketingu. W Beemail odpowiada za koordynację platformy Beemail oraz działania z obszaru marketingu. Wcześniej pracował w LeadBullet i IdeaBank, gdzie zajmował się między innymi budowaniem długofalowych relacji z klientami tych marek. Zawodowo interesują go nowe technologie wykorzystywane w obszarze marketingu.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: e-mail marketing, mailing


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.