Tomasz Basiński doskonale radzi sobie bez popularnych ostatnio urządzeń. Skąd taka decyzja człowieka prowadzącego spółkę, która obsługuje T-Mobile i PLAY?
Moje korzystanie z internetu w zależności od sytuacji czasoprzestrzennej w jakiej się znajduję jest tak różne, że właściwie mógłbym mówić o dwóch różnych internetach. No, może jednak byłaby to lekka przesada. W każdym razie w zależności od tego, czy korzystam z sieci stacjonarnie (w biurze) czy mobilnie (w ruchu) - pobieram inne treści, bo po prostu wtedy innych treści potrzebuję.
Mobilnie przede wszystkim przeglądam pocztę i sprawdzam kursy akcji na www.bloomberg.com. Jedno i drugie to już nie tylko bardzo silny nawyk, ale po prostu zawodowa codzienność, bez tego ciężko dziś wyobrazić sobie codzienną pracę. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to raczej ograniczony zakres korzystania z posiadanych możliwości - technologia daje mi tu znacznie większe pole do działania - ale będąc w biegu ograniczam się jednak tylko do najważniejszych dla mnie informacji.
Powody są dwa. Po pierwsze korzystam ze stosunkowo małego urządzenia przenośnego - ze względu na komfort jego użytkowania. Tak bardzo lubię mój telefon z ekranem dotykowym, ale ciągle z fizyczną klawiaturą , że nie zdecydowałem się do tej pory nie tylko na to, żeby zamienić go na większego smartfona, ale również tablet. Poza tym dla mnie komfort użytkowania najwyraźniej oznacza coś innego niż dla będących obecnie w natarciu zagorzałych fanów tabletów – ja małe rozmiary mojego telefonu przedkładam nad wygodę przesuwania palca po dużym ekranie iPada, Samsunga Galaxy Tab czy innego tego typu urządzenia. Nie znaczy to jednak, że tablety uważam za niepraktyczne – po prostu przy moim sposobie korzystania z internetu, nie są one podstawowym sposobem komunikacji.
Zresztą jest jeszcze drugi powód, a jest nim prozaiczny brak czasu - będąc poza biurem, jestem zwykle w ruchu, a wręcz w biegu i nie mam czasu na bardziej wnikliwe analizowanie większych ilości informacji.
Z kolei jeśli korzystam mobilnie z dostępu do internetu, to oczywiście zdarza mi się również używać dedykowanych aplikacji i np. sprawdzić kursy walut i akcji (Giełda WP), poszukać czegoś w wyszukiwarce, czy sprawdzić prognozę pogody (Accuweather). Nawiasem mówiąc bycie w podróży, czy to służbowej, czy prywatnej, sprawia, że korzystam z internetu trochę intensywniej. Na przykład szukając szczegółowych informacji dotyczących miejsc do których zaraz mam się udać, czy w których właśnie się znalazłem. Poszukuje miejsc hotelowych (rezerwuje.pl. czy Expedia, lokali gdzie można odbyć spotkanie, czy połączeń komunikacyjnych - skyscanner). Mimo, że używam również często, to nie mam swoich ulubionych portali turystycznych - za każdym razem zdaję się więc w tej materii na Google i jego podpowiedzi.
Wróćmy jednak do drugiego internetu. Kiedy pracuję stacjonarnie, w biurze, praktycznie cały czas pracuję na komputerze, zarówno korzystając z poczty, jak i przeglądając i czytając regularnie rozmaite serwisy internetowe. Każdego dnia przeglądam internet zaczynając od portali ogólnoinformacyjnych - tu moim ulubionym jest Onet.pl. Następnie przechodzę do wiadomości lokalnych (trojmiasto.pl), a kończę na branżowych (GSMonline).
Mamy też swoje własne portale firmowe, które codziennie monitoruję – mam tu na myśli nasz sklep internetowy mobile2.pl - z telefonami, tabletami i generalnie wszystkim co mobilne (no właśnie!); oraz stronę relacji inwestorskich w ramach serwisu Eurotel.pl, gdzie można znaleźć informacje finansowe o naszej spółce oraz komunikaty do publikacji których jesteśmy zobowiązani jako spółka giełdowa.
Z racji moich zainteresowań jestem też aktywnym czytelnikiem mediów o tematyce finansowej i ekonomicznej. Tak więc poza codzienną papierową prasówką, codziennie sprawdzam aktualny puls biznesu także online, odwiedzając moje ulubione portale ekonomiczne (ze szczególnym uwzględnieniem rynku giełdowego) . Moje ulubione tego typu miejsca w sieci to: Bankier.pl,Pb.pl i Money.pl. No i oczywiście nasza własna strona relacji inwestorskich, czyli wspomniany Eurotel.pl – Relacje Inwestorskie.
Tomasz Basiński:
Wiceprezes Zarządu Eurotel SA, spółki .giełdowej posiadającej znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym, obsługującej łącznie 350 punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (170 punktów) i PLAY (110 punktów) oraz sieć Telewizji „n” z 70 punktami; będącej także właścicielem sklepu internetowego mobile2.pl.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»