4 miliony nastolatków w sieci. Skupiają się głównie na rozrywce

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Ed Yourton
Ed Yourton

Zgodnie z wynikami badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2012 - dzieci w wieku szkolnym (7-12) stanowią 9 procent, a młodzież (13-18) 10 procent wszystkich internautów w Polsce.

Chłopcy stanowią jednak większy odsetek (4,9 procent) niż dziewczynki (3,91 procent) w przedziale wiekowym 7-12. Wśród internautów w wieku gimnazjalnym i licealnym jest odwrotnie: dziewczęta stanowią 5,48 procent, a chłopcy 4,85 procent - podaje Gemius w najnowszym raporcie.

Najpopularniejszą kategorią wśród dzieci w wieku 7-12 są Społeczności. Ponad 93 procent młodych internautów tworzy treści i śledzi wydarzenia na portalach społecznościowych. Starsi stawiają na strony z serii Kultura i rozrywka. Zdecydowanie więcej młodych niż dzieci aktywnych online i odwiedza portale z serialami, muzyką czy fotoblogi.

Badania pokazują, że wszyscy internauci w wieku 13-18 dzieliło w marcu 2012 swój czas między portale społecznościowe, a serwisy z informacjami z kategorii Kultura i rozrywka.

Popularną kategorią jest również Edukacja, a w niej serwisy z pomocami naukowymi. Korzysta z niej niemal 73 procent dzieci i ponad 86 procent młodzieży w wieku szkolnym. O ile wśród uczniów szkół podstawowych wsparcia merytorycznego w edukacji szuka więcej chłopców (zasięg 74 procent) niż dziewczynek (zasięg 71,2 procent), to w grupie gimnazjalistów i licealistów prym wiodą młode kobiety (zasięg 87,7 procent). Zasięg wśród ich rówieśników wynosi 84,57 procent.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Gemius, internauci, nastolatki, społeczności


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Jan Nowaczek
1. Jan Nowaczek 22.10.2012 / 20:15
Nie ma co się dziwić, że młodzi ludzie skupiają się głównie na rozrywce. Przecież jeszcze nie pracują, mały człowiek ma zazwyczaj mało problemów i po prostu cieszy się życiem. Rozrywka, muzyka odgrywa dla niego duże znaczenie.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.