Raport Interaktywnie.com: E-commerce 2016

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Rynek e-commerce rośnie, ale wyzwania, które mu towarzyszą - także. W sieci nie da się już konkurować wyłącznie ceną, bo klienci coraz bardziej zwracają uwagę na aspekty takie jak użyteczność strony, sposób realizacji zamówienia, dostępne formy płatności, czas dostawy, a nawet - obsługę posprzedażową. Jak zatem dbać o doświadczenie klienta, by umiejętnie konkurować z gigantami szykującymi się do debiutu w Polsce? O tym piszemy w najnowszym raporcie Interaktywnie.com.

Rok 2017 w polskim e-commerce zapowiada się bardzo emocjonująco, bo wiele wskazuje na to, że do jego podboju przygotowują się zarówno chińska Alibaba, jak i amerykański Amazon. Ta pierwsza zresztą już - mimo że wciąż nie ma w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa - zdążyła zaskarbić sobie sympatie polskich użytkowników. Drugi - wciąż zwlekał. Udostępnienie polskojęzycznej wersji strony Amazon.de wciąż nie jest oficjalną zapowiedzią, ale - ważnym sygnałem już tak. Jak Allegro, pod nowymi już rządami, poradzi sobie z taką konkurencją? Chciałoby się wierzyć, że podobnie jak swego czasu z eBayem, ale od czasów tamtego zwycięstwa wiele się zmieniło.

Coraz więcej konsumentów ogląda produkty w sklepach, ale informacje o nich zbiera w sieci. I czasem też tam – najczęściej ze względu na niższą cenę – dokonuje zakupu. Albo odwrotnie – internet nas inspiruje, pomaga dokonać wyboru i z podjętą już decyzją idziemy do sklepu. Największe sieci handlowe prowadzą już e-sprzedaż, a najwięksi e-gracze pootwierali swoje stacjonarne sklepy - wszystko, by klient rozważający zakup, nie natknął się na żadne bariery, wręcz przeciwnie, by zachęcić go do podjęcia decyzji, a najlepiej - do niej zainspirować.

- Dziś nie możemy mówić o offline i online jako osobnych bytach, bo te światy wzajemnie się przeplatają a klienci, których pozyskujemy w sklepach tradycyjnych, są także - a może przede wszystkim - konsumentami online - potwierdza Judyta Mojżesz-Zimonczyk, Head of PR & Marketing w INIS. - Jeżeli danego produktu nie znajdujemy w centrum handlowym wyciągamy smartfona i przeszukujemy internet w celu jego zdobycia. Można więc powiedzieć, że w większości klient sklepu offline jest także klientem online.

Światy offline i online wzajemnie się przenikają się, a to sprawia, że komunikacja staje się bardzo trudna. Nie wystarczy już bowiem byle jak, byle co, byle za jak najniższą cenę. Te czasy mijają. Z korzyścią dla konsumentów. Dbałość o właściwą prezentację dobrego towaru, różne opcje (czasem bezpłatnej) dostawy, dobry serwis w trakcie sprzedaży jak i po jej dokonaniu, nie oznaczają bowiem, że ceny mogą być absurdalnie wysokie. 

Jak zatem zbudować e-sklep i jak sprawić, by odwiedzali go klienci? O tym piszemy w najnowszym raporcie Interaktywnie.com: KLIKNIJ I POBIERZ PDF

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Aliexpress, amazon, e-commerce, m-commerce, omnichannel, zakupu online


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
Stahu
1. Stahu, 5.172.235.*, 30.11.2016 / 11:43
Zdanie z raportu: "Co ciekawe, PayPal na świecie ma kilkunastoprocentowy
udział w płatnościach, a w Polsce jest wykorzystywany tylko
w 2 proc. transakcji."

PayPal wg wielu badań, opinii (np. http://kurseuro.net/wymienic-euro/) jest zwyczajnie drogi - oczywiście przy przewalutowaniach ale w percepcji ludzi niesmak pozostaje i nie chcą z niego korzystać
eryk
2. eryk, 89.78.221.*, 01.02.2017 / 22:12
a co jest najtańsze? z czego najlepiej warto korzystać? jakie systemy polecacie?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.