Większość polskich blogerów to kobiety

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. iStockphoto
fot. iStockphoto

Dobrze wykształcone, powyżej 25 roku życia. Internetowe dzienniki prowadzą przede wszystkim hobbystycznie - wynika z badania polskiej blogosfery.

55 procent polskich blogerów to kobiety, 45 procent - mężczyźni. Autorzy blogów to przede wszystkim osoby wykształcone, pochodzące z dużych miast - wynika z badania przeprowadzonego przez Marka Jeleśniańskiego z serwisu eredaktor.pl.

Ponad połowę blogerów w Polsce stanowią osoby między 21 a 30 rokiem życia. Ponadto 30 procent osób biorących udział w badaniu zadeklarowało, że ma wykształcenie magisterskie, a 43 procent - że pracuje zawodowo i nie kontynuuje nauki.

- Blogowanie jest domeną osób stosunkowo młodych, wykształconych, rozpoczynających karierę. Nie powinno być utożsamiane z działalnością nastolatków. Zresztą osoby mające mniej niż 16 lat stanowią jedynie 5 procent blogerów - mówi Marek Jeleśniański, autor badań, dyrektor zarządzający agencji Oxido.

dane: eRedaktor.pl

Zdecydowana większość blogerów (45 procent) mieszka w dużych miastach, powyżej 500 tysięcy mieszkańców. Są to osoby obeznane z internetem, korzystające z niego powyżej 5 lat (94 procent). 99 procent korzysta z sieci codziennie.

dane: eRedaktor.pl

Dla 67 procent blogerów czynnikiem motywującym do prowadzenia bloga jest możliwość przedstawienia opinii. Dla ponad połowy ankietowanych powodem jest także możliwość podzielenia się wiedzą i rozwoju zainteresowań. Jedynie 8 procent respondentów stwierdziło, że do prowadzenia bloga skłania ich popularność stron internetowych tego typu.

Badanie zostało przeprowadzone w 2010 roku, na próbie 190 polskich blogerów i czytelników blogów. Pobierz pełny raport z badań [PDF]

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Marek Jeleśniański, blogerzy, blogi, blogosfera


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (6)
tommy.boy.ltd
1. tommy.boy.ltd, 46.183.209.*, 07.06.2011 / 10:37
Bo do 30tki ma się czas na głupoty i pierdoły. Kto czyta i pisze blogi? No-lajfy.
Kamil F.
2. Kamil F., 89.77.3.*, 07.06.2011 / 15:57
Nic dziwnego, że pracujące osoby częściej prowadzą blogi. W pracy rzadko kiedy ktoś liczy się ze zdaniem szarego pracownika i mała jest szansa podyskutować o przemyśleniach. Na blogu można swobodnie rozładować napięcie :) Ankieta na pewno pomoże w wybieraniu grupy docelowej przy kampaniach reklamowych.
@tommy.boy.ltd: Tak odnośnie sformułowania "no-life". Nie wiem kto to wymyślił, ale jest co najmniej subiektywne. Każdy ma inny sposób na życie. Niektórzy wolą zrelaksować się pasywnie, siedząc przed komputerem i sącząc piwko, a niektórzy aktywnie - wyjść na basen, pobiegać, spotkać się ze znajomymi. Jedno i drugie w nadmiarze jest strasznie monotonne.
Prox
3. Prox, 89.77.221.*, 07.06.2011 / 22:06
Co do no-life'ów - Blogerzy to na pewno nie noł lajfy. Sam piszę (znam wielu blogerów) i za takiego się nie uważam (ich też nie)- tak jak napisał Kamil F. - wszystko w nadmiarze jest monotonne. Fajnie jest popisać ale bez przesady: bloger nie siedzi na d*pie 8h (jak niektórzy w biurze) ale ma także inne zajęcia, nierzadko pracę i naukę. Blogowanie to taka forma rozrywki.
Miłosz - Webastyczny.pl
4. Miłosz - Webastyczny.pl 08.06.2011 / 16:06
No tak, ale ile tych blogów naprawdę coś pożytecznego wnosi... A poza tym, to ja domagam się, aby Komisja Europejska wprowadziła jakiś plan awaryjny! Przecież nie może być tak, że większość to kobiety. To jest nieetyczne i tak nie może być! Żądam równouprawnienia! Wprowadźmy program zachęcania mężczyzn do blogowania! Zrobimy projekty rozwoju blogów wśród mężczyzn, machniemy reklamy w tv... i w ogóle będzie super. TAAAAAAAAAA
Krzysztof
5. Krzysztof, 217.17.45.*, 09.06.2011 / 14:45
No tak 55% to istna większość :] W rzetelnym raporcie za taką interpretację danych by się autorowi oberwało.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.