13.01.2010 / Trendy / Biznes
 

Facebook NOW - relacja z konferencji

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Trudno przewidzieć, jak szybko będzie rozrastał się Facebook, niemniej jednak frekwencja podczas konferencji pokazała, jak dużym fenomenem jest ten serwis.
Trudno przewidzieć, jak szybko będzie rozrastał się Facebook, niemniej jednak frekwencja podczas konferencji pokazała, jak dużym fenomenem jest ten serwis.

Według badań ComScore Word Metrix z czerwca 2009 roku wynika, że Facebook stanowi czwartą największą witrynę świata odwiedzaną miesięcznie przez ponad 340 milionów internautów. Jego popularność rośnie niezwykle szybko, także w Polsce, i niewątpliwie dowiodła tego konferencja Facebook Now (pisaliśmy o niej już kilka dni temu), która odbyła się 12 stycznia br. w Warszawie. 

Co ciekawe, Blake Chandlee, wicepreze i dyrektor komercyjny na Europę, Środkowy Wschód oraz Afrykę w Facebook, podkreślał w trakcie konferencji, iż to właśnie Europa Środkowo-Wschodnia stanowi dla firmy niezwykle ważny rynek. Jak się okazuje, Facebook wybrał Grupę ARBOinteractive na strategicznego partnera reklamowego w tym regionie. Podpisany kontakt umożliwi reklamodawcom z Europy Środkowo-Wschodniej prowadzenie w ramach strony bardziej zaawansowanych działań reklamowych. Zadaniem ARBOinteractive będzie nie tylko obsługa kluczowych klientów, lecz także promocja nowych angażujących użytkownika form reklamy, które są dostępne na serwisie Facebook.

Jak powiedział Marcin Woźniak, COO ARBOmedia A.G., główna oferta Facebooka nie obejmuje klasycznej reklamy typu display, ale koncentruje się na reklamie angażującej odbiorców. Oznacza to całkowitą zmianę stosunku marketerów i wydawców do komunikacji reklamowej. Tak oto zastąpienie automatu zespołem specjalistów ma zagwarantować reklamodawcom najwyższy standard obsługi oraz szybką i fachową pomoc na miejscu.Facebook najszybciej rosnącą platformą

Zarówno Marcin Woźniak, jak i Blake Chandlee, niejednokrotnie podkreślali podczas trwania konferencji, iż na przestrzeni ostatniego roku Facebook stał się liderem serwisów społecznościowych w większości europejskich krajów. Serwis odnotował tym samym globalnie kilkukrotny wzrost oglądalności. Z badania Megapanel wynika, iż Polska również znajduje się w czołówce krajów o najwyżej dynamice wzrostu liczby użytkowników serwisu. W październiku 2009 roku serwis odwiedziło przeszło 2,4 mln internautów z Polski. Marcin Woźniak podkreślił także, że Facebook to najszybciej rosnąca platforma społecznościowa w Polsce, albowiem w  ciągu całego roku 2009 liczba użytkowników wzrosła trzykrotnie. W ten sposób wyprzedził on pod względem oglądalności takie serwisy, jak Fotka.pl czy Grono.net.

Podczas konferencji na uwagę niewątpliwie zasługiwały także case studies, przedstawione przez takich czołowych przedstawicieli branży, jak m.in.: Marcin Barciński (Agencja Społem), Michał Berger (San Markos) oraz Tomasz Rzepniewski (MEC Interaction).

Uwagę gości przykuło także badanie „Sieci społecznościowe w Polsce” oraz jego rezultaty, zaprezentowane przez Tomasza Rzepniewskiego z Mediaedge:cia. Jak powiedział Rzepniewski,  badanie jakościowe wykazało, iż społeczności mają pragmatyczny stosunek do tego typu serwisów. Co więcej, pokazało ono, że nie do końca ważny jest dla nich sam profil, lecz kontakty, których utrata wiązałaby się z przeniesieniem profilu. Jedynym serwisem, dla którego użytkownicy są skłonni walczyć o jego odzyskanie, jest Goldenline. Badanie ilościowe pokazało zaś, iż internauci nie wyobrażają sobie życia bez serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Fotka.pl czy Nasza Klasa.  W badaniu prym wiodła Nasza Klasa, gdzie 30 proc. ankietowanych przyznało się do ponad trzystu znajomych.

Liczba Polaków korzystających z serwisów społecznościowych. Niewątpliwym liderem jest Nasza Klasa, na drugiej pozycji plasuje się Facebook.


Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (9)
Łukasz Wołek
1. Łukasz Wołek 13.01.2010 / 13:35
Zróbcie tę samą konferencję na południu Polski. Proponuję Kraków. Kto jest za?
Mirek Połyniak
2. Mirek Połyniak 13.01.2010 / 14:22
niezła konferencja - rispekt dla FB za poważne potraktowanie polskiego rynku
garść moich wrażeń
i "korekta techniczna": Blade to był chyba Runner ;)
Grzegorz Miłkowski
3. Grzegorz Miłkowski 13.01.2010 / 14:32
Słuszna uwaga, poprawione. Blade Runnera nie było na konferencji. ;)
Paulina Szczupaczyńska
4. Paulina Szczupaczyńska 13.01.2010 / 15:18
Tak, rzeczywiście konferencja była naprawdę ciekawa - zwłaszcza wielkie brawa dla Panów z FB za sposób prowadzenia i cenne informacje.

Co do Runnera - heh, rzeczywiście żaden Blade nie gościł na konferencji, słuszna uwaga;-) Chociaż kto wie?;-)
Arvind Juneja
5. Arvind Juneja, 85.232.252.*, 13.01.2010 / 17:12
to i ja dorzucę swoje przemyślenia swoje przemyślenia :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.