10.04.2018 / Felieton - Moje WWW / Trendy
 

Narzędzia, które ułatwią prowadzenie wielu kont w social mediach? Nie trzeba szukać daleko

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Katarzyna Adamkiewicz
 
Katarzyna Adamkiewicz, Head of Social Media, GoldenSubmarine
Katarzyna Adamkiewicz, Head of Social Media, GoldenSubmarine

Gdzie szukać narzędzi, które udoskonalą naszą pracę w mediach społecznościowych? Nie rozglądajcie się zbyt daleko, bo macie je tuż pod nosem… To rozwiązania, które udostępniają nam same platformy social mediowe.

Facebook Analitics

Jeżeli kiedykolwiek mieliście wrażenie, że Facebook przekazuje nam niewystarczającą ilość danych w statystykach strony lub menedżerze reklam, to najwyższy czas odkryć możliwości oferowane nam w Facebook Analytics. Sam Facebook określa to narzędzie jako sposób na skuteczne zrozumienie oraz optymalizację ścieżki zakupowej klienta. Co ciekawe, mamy tutaj dostęp zarówno do danych ściąganych dzięki pikselowi Facebooka, jak również do rozszerzonych statystyk naszych stron na Facebooku. Wyciągniemy więc np. liczbę otrzymywanych oraz wysłanych wiadomości, konkretne urządzenia, z których korzystały osoby reagujące na nasze treści, dni oraz godziny największej aktywności, najskuteczniejsze posty i tak dalej, i dalej. Jednym słowem - to rozbudowane narzędzie analityczne, które w przeciwieństwie do płatnych rozwiązań (w rodzaju Sotrendera) bierze pod uwagę większą liczbę różnego rodzaju aktywności użytkowników, nie zaś tylko same reakcje, komentarze, udostępnienia i posty gości.

65144_1.png

Statystyki grup odbiorców

Analityka to kluczowy element działań w mediach społecznościowych - bez dobrego zrozumienia swojej grupy docelowej ciężko prowadzić skuteczną komunikację, a tym samym, realizować cele stawiane przez markę. Statystyki grup odbiorców to jedno z moich ulubionych narzędzi, a do tego bardzo proste. Znajdziemy tu przydatne informacje dotyczące trzech grup: 

 • osób połączonych ze stroną, 
 • osób w grupie niestandardowych odbiorców, 
 • osób na Facebooku. 

Jakie dane jesteśmy w stanie wyciągnąć? Dowiemy się między innymi, w których branżach pracują interesujący nas użytkownicy, jaki mają status związku, jakie strony lubią, z których urządzeń korzystają lub jak reagują na treści na Facebooku. Warto regularnie zaglądać na tę stronę i odświeżać swoją wiedzę na temat grupy odbiorców.

65145_2.png

Tweetdeck

Przez wielu głównie kojarzone jako narzędzie do planowania publikacji tweetów, jednak jego możliwości są znacznie większe, bo ułatwia monitoring dyskusji na Twitterze. Główny panel może być przez nas dowolnie modyfikowany, a wśród kolumn, które możemy w nim dodać, warto uwzględnić śledzenie konkretnego hashtaga (w kolumnie wyświetlą się wtedy wszystkie treści, które się pod nim pojawiają) oraz dodanie kolumny z trendami, dzięki czemu będziemy na bieżąco z najpopularniejszymi dyskusjami na tym kanale.

65146_3.png

Cross Border Insights Finder

Jaki potencjał reklamowy mają inne rynki? Czy droga jest realizacja kampanii w innych krajach? W których częściach świata ludzie są najbardziej skłonni do konwersji? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań dostępne są na Cross Border Insights Finder.

65147_4.png

Na deser strona od Facebooka z całą masą inspiracji - łatwo się przekonać, że działania w tym medium nie muszą być nudne i standardowe: . I jeszcze dokładka - Facebook IQ, czyli bogate statystyki od Facebooka, które mogą być pomocne przy realizacji kampanii reklamowej lub analizie zjawisk w mediach społecznościowych  

 

Katarzyna Adamkiewicz, Head of Social Media, GoldenSubmarine

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Facebook Ads, TweetDeck, facebook, social media, twitter


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.