22.12.2017 / Usability
 

Minimalizm, personalizacja i obsługa głosowa, czyli User Experience w 2018 roku

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Source: pixabay.com
Source: pixabay.com

Jak zmieni się projektowanie doświadczeń użytkownika w 2018? Trendem, który z każda chwilą przybiera na sile i w 2018 roku może znajdzie szersze zastosowanie także w Polsce są interfejsy konwersacyjne i AI, ale nie można lekceważyć także technologii blockchain. Jedno jest pewne - ludzie oczekują interakcji na poziomie jak najbardziej zbliżonym do naturalnej i projektanci niezmiennie będą iść w tym właśnie kierunku.

Na świecie wykorzystanie asystentów głosowych już dzisiaj jest już, jeśli nie powszechne, to częste. W Polsce temat dopiero od niedawna przedziera się w branżowych mediach i pewnie jeszcze chwilę potrwa zanim, przebije się w praktyce. Pierwsze realizacje już jednak powstały i w 2018 roku będzie ich przybywać. Wzrośnie też zainteresowanie AR i VR, o których dzisiaj wiele się jedynie mówi.

Jeśli chodzi o projektowanie stron i serwisów, następuje - nie bez pewnego oporu ze strony wydawców i reklamodawców - zwrot do minimalizmu. Internet - nie bez ich winy zresztą - został tak bardzo zaśmiecony reklamami, że konsumenci zaczęli się buntować. Nowoczesny user experience to już nie efekciarstwo i wodotryski, ale usuwanie zbędnych elementów, personalizacja i szybkość. Funkcjonalność powinna być na pierwszym miejscu i choć ciągle nie brakuje projektantów, którzy uwielbiają łamać konwencje zaskakującymi połączeniami kolorów, czy tekstami pisanymi pod kątem, trudn uznać to za dominujacy trend.

Ponadto, doświadczenie użytkownika musi być spójne. Kiedyś jedynym touchpointem z marką w sieci, była strona internetowa, potem także aplikacja lub strona mobilne, ale już za chwilę dojdzie aplikacja na telefon czy telewizor. User experience to już nie tylko projektowanie stron, tylko całych ekosystemów.

Jakie realizacje zwróciły uwagę ekspertów w mijającym roku? Piotr Chojnacki z Efigence wskazuje Allegro, które wpisuje się w oczekiwania klientów ze względu na zastosowane techniki personalizacji, a Agata Slater z Agencji Crafton - na chatbota Tymbarka, który dzięki wbudowanemu algorytmowi komentuje  zawartość załączonych fotografii. 

Takich realizacji będzie więcej. 

Więcej o tym, w którym kierunku będzie rozwijało się projektowanie usług internetowych przeczytasz na kolejnych podstronach. 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPNIĘ
64394_piotr_chojnacki.jpg

Piotr Chojnacki, User Experience Director, Efigence:

Humanizacja projektowanych doświadczeń – empatia na poziomach strategii, contentu i funkcjonalności – będzie wiodła prym przy budowaniu pozytywnych i satysfakcjonujących doświadczeń w obszarach podstawowych potrzeb, takich jak zaufanie, transparentność i bezpieczeństwo.

64395_wiml6005.jpg

Agata Slater, Project Manager, Agencja Crafton:

Należy zwrócić uwagę na rosnące zainteresowanie technologią Blockchain oraz na to jak wpłynie ona na sposób odbierania sieci i wchodzenia z nią w interakcje. Pojawienie się zdecentralizowanych baz danych z publicznym dostępem na pewno zmieni to, jak podchodzimy do interakcji z serwisem.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 |
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: AI, VR, ar, projektowanie stron www, usability, user experience


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (2)
Wojtek R.
1. Wojtek R., 31.0.120.*, 06.03.2018 / 11:49
Ja nie szczerze nie znam się za bardzo na projektowaniu stron, a mam firmę i strona www to podstawa aby zaistnieć na szerszą skalę niż miasto w którym się żyje. Moją stronę, bo chciałem ją mieć, zaprojektowała w pełni agencja reklamowa Black Horse. Dziękuję im bo wysłuchali moich wymagań i stworzyli cudo. Znają się na rzeczy.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.