14.12.2011 / Wywiady / Biznes / Mobile
 

Dyrektor Alior Bank: Nie chcemy obrażać użytkowników iPhone'a

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Celina Waleśkiewicz, Alior Bank
Celina Waleśkiewicz, Alior Bank

Interaktywnie.com: Tworzycie markę Alior Sync od nowa, mimo że konkurencja wprowadza podobne zmiany pod jednym szyldem. Po co?

Celina Waleśkiewicz, dyrektor obszaru bankowości elektronicznej w Alior Banku: Oferta Alior Sync, jak i sposób komunikacji z klientami będą na tyle różne od obecnie funkcjonujących, że zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej marki  Chcemy stworzyć specjalną linię nowoczesnych produktów i usług kojarzona z jakością Alior Banku, ale przeznaczoną dla młodszej grupy klientów w wieku 20-35 lat, otwartych na nowe technologie, dla których wirtualny świat jest naturalnym środowiskiem.Czyli Alior Bank nie ma teraz klientów otwartych na nowe technologie.

Oczywiście, że ma, duża część naszych obecnych klientów to ludzie korzystający z nich na co dzień. Natomiast do tej pory pozycjonowaliśmy naszą ofertę do osób w wieku 25 lat wzwyż, które wciąż adaptują się do nowych technologii. Inaczej jest w przypadku przyszłych klientów Alior Sync. Dla nich nie istnieje bariera adaptacji do zmian związanych rozwojem internetu i urządzeń mobilnych. Oni w tym świecie funkcjonują od zawsze. Prawdopodobnie większość z nich już nie pamięta życia bez internetu, czy telefonu komórkowego. Nieco inaczej wygląda to w przypadku starszych klientów, którzy wciąż cenią sobie niektóre cechy tradycyjnej bankowości i znacznie trudniej przekonują się do nowinek.

Przejdźmy do konkretów. Stawiacie na nowe technologie, oddziały internetowe i innowacyjny sposób komunikacji. Czyli nic nowego. Czy nie robi tak teraz cała konkurencja?

Nie powiedziałbym, że jest to nic nowego. Nie widzę żadnej podobnej oferty na rynku.  W Polsce nie funkcjonuje żaden bank, który można by określić mianem banku wirtualnego.

Czy na pewno? A choćby najnowszy BGŻ Optima?

BGŻ Optima to bank do zbierania depozytów. Nie mogę zdradzać szczegółów naszej oferty, ale my nie będziemy konkurować oprocentowaniem lokat. Skupimy się na nowoczesnej i kompleksowej obsłudze klienta. Alior Sync ma stworzyć przekonanie, że mimo korzystania z komputera i internetu, klient cały czas znajduje się pod skrzydłami pracownika banku. Tak, jakby przyszedł do tradycyjnej placówki. I nie mówię tu o awatarach na stronie internetowej. Klient w serwisie internetowym będzie mógł porozmawiać za pośrednictwem kamery wideo z żywą osobą.

Druga rzecz - której również na pewno nie ma na rynku - to kompleksowa oferta dla osób, które pełną garścią korzystają z dobrodziejstw smartfonów i technologii mobilnych. To co obecnie oferuje konkurencja to rozdrobnione aplikacje lub systemy internetowe dostosowane do telefonów, nie wykorzystujące możliwości tego kanału. Chcemy wprowadzić spójny proces obsługi, aby we właściwym czasie i miejscu dostarczyć klientowi użyteczna i opłacalna ofertę. Chcemy w pełni wykorzystać szerokie możliwości jakie niosą ze sobą geolokalizacja, NFC czy kody QR.

Czy to płatności bezdotykowe za pomocą smartfona będą kartą przetargową przeciwko konkurencji?

Nasi klienci na pewno będą mogli skorzystać z Near Field Communication, jednak bank wciąż nad tym pracuje. Wciąż nie możemy znaleźć najlepszego rozwiązania, produkty dostępne na rynku nie spełniają naszych oczekiwań. Problemem jest głównie dostępność w telefonach - obecnie około piętnastu modeli na rynku oferuje w standardzie taką możliwość. To na razie mało, a my nie chcemy nikogo zmuszać do nakładek czy anten zewnętrznych, których estetyka mogą się poczuć urażeni na przykład użytkownicy iPhone’a. Dlatego rozważamy kilka opcji, rozmawiamy również z operatorami sieci mobilnych.

Technologię NFC testuje już BZ WBK i ING Bank Śląski. Bank z Katowic robi to przy współpracy z Orange, czy Państwo też nawiązaliście już jakiś sojusz?

Nie podpisaliśmy jeszcze żadnych umów, tak jak powiedziałam, rozpatrujemy różne opcje.

Co oprócz Near Field Communication?

Klienci będą mogli skorzystać między innymi z geolokalizacji. I jeśli wyrażą zgodę na określenie położenia telefonu, zasugerujemy atrakcyjne oferty w pobliżu. Zaproponujemy też możliwość komunikacji za pomocą kodów QR.

Co oznacza słowo Sync? Jak Alior Bank będzie promował swoje nowe dziecko? Czytaj na drugiej stronie

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 |
  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (6)
x
1. x, 141.129.1.*, 14.12.2011 / 10:12
Przejedziecie się Państwo na kompletniej wirtualizacji.. Na tym przede wszystkim skorzystają hackerzy i tempo rozwoju metod phishingowych.. POWODZENIA :P
Najlepsze lokaty
2. Najlepsze lokaty, 84.10.157.*, 14.12.2011 / 11:48
Zgadzam się, że takie nadmierna wirtualizacja usług bankowych można być niezwykle niebezpieczna. Profesjonalni oszuści będą mieli pożywkę:)
baggins
3. baggins, 164.126.173.*, 14.12.2011 / 20:16
Łojojoj. Droga pani, Alior Sync też nie będzie bankiem całkowicie i wyłącznie internetowym, bo to bez sensu. Nie może funkcjonować bez oparcia o sieć placówek - one są naprawdę pomocne. Wpłacić, wypłacić, zapytać - bez tego się u nas nie na. Aha, jeszcze jedno - mam więcej, niż 25 lat i proszę nie opowiadać, że świat wirtualny jest dla mnie obcy, bo to bzdury.
Strona
4. Strona, 89.77.180.*, 17.12.2011 / 09:15
Strona http://sync.pl to obecnie nieporozumienie, nie przystoi takiemu bankowi publikowanie czegoś na tak niskim poziomie...

Bank jest też ostatnią rzeczą, jaka powinna się łączyć z mediami społecznościowymi.

Całość wygląda trochę na ideę "bądźmy nowocześni ile się da", ale to wszystko - bez żadnych konkretnych rozwiązań. Zakładanie konta całkowicie przez internet już jest, więc to żadna nowość. Kody QR mają kogoś przekonać do zmiany banku?
alior
5. alior, 95.168.183.*, 22.12.2011 / 02:08
"my nie będziemy konkurować oprocentowaniem lokat. Skupimy się na nowoczesnej i kompleksowej obsłudze klienta"

puste słowa i slogany, zamiast konkurowac ceną i oprocentowanie pewnie beda konkurowac bełkotem reklamowym
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.