Poradnik menedżera, czyli marketer wkracza do sieci (+konkurs)

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Grzegorz Miłkowski
PR Director / ImaginePR
 

Na rynku roi się od poradników, które kuszą hasłami: „zrobimy z ciebie e-marketera”, „dzięki naszej książce marketing internetowy nie będzie miał przed tobą tajemnic”, „poznaj tajniki promocji w sieci”. Jednak po wzięciu do ręki takiej książki, przyjęciu wygodnej pozycji w fotelu i oddaniu się lekturze, okazuje się, że prezentowane na kolejnych stronach informacje, nie wychodzą tak naprawdę poza utarte frazesy, ogólne informacje na temat sieci i „ostateczne prawdy”, które były prawdziwe kilka sezonów wcześniej. Często również nie wiadomo, do kogo tak naprawdę ta książka jest adresowana– czy do początkujących pasjonatów marketingu online czy może do „starych wyjadaczy”, którzy spragnieni są nowych wiadomości.

Na ten grząski teren wszedł Grzegorz Krzemień, wiceprezes zarządu w GoldenSubmarine, który postanowił zmierzyć się z rynkiem publikacji edukacyjnych. Wydał on właśnie poradnik dla menedżerów pt. „Serwis firmowy. Od pomysłu do gotowej witryny”.

Grzegorz Krzemień - Czym więc wyróżnia się jego książka? Przede wszystkim tym, że nie udaje uniwersalności. Grzegorz Krzemień nie próbuje nikomu wmówić, że jego poradnik jest lekturą dla każdego. W tym przypadku komunikat jest jasny. Publikacja kierowana jest do marketerów, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę na temat prowadzenia internetowych projektów. Do osób, na barkach których spoczywa odpowiedzialność za odświeżenie wizerunku marki w sieci i wdrożenie nowego serwisu. Mogą one dowiedzieć się jak przeprowadzić taki projekt od zalążka, tj. od zebrania odpowiedniego zespołu, napisania briefu, określeniu grupy docelowej czy zaplanowania budżetu, przez nadzór nad realizacją oraz współpracę np. z agencją interaktywną, aż po szczęśliwe zakończenie, kiedy należy przeszkolić pracowników z obsługi nowego CMS-a, a samemu serwisowi zapewnić stałą obsługę.

Warto również zaznaczyć, że autor stanął na wysokości zadania i – mimo, że jest związany z jedną z działających na naszym rynku agencji interaktywnych – książkę napisał bez propagandowego zacietrzewienia, na siłę nie próbując przekonać czytelników do jedynych i słusznych racji, które wynikają z polityki jego firmy. Postarał się on o obiektywne przedstawienie zasad, rządzących polskim rynkiem interaktywnym, tak by czytelnik sam podjął decyzję o wyborze korzystnego rozwiązania. Oczywiście można wysunąć zarzut, iż przedstawione w książce przykłady projektów to realizacje GoldenSubmarine. Jednak w tym przypadku należy stwierdzić, że najlepiej omówione przykłady, to prace, które znamy od podszewki. Nie ma więc sensu silić się na udawaną obiektywność i opisywanie czegoś, przy czym się nie pracowało.

Dodatkowo, dzięki wyborze takiej formy publikacji, Grzegorz Krzemień uzyska również całkiem wymierne efekty wizerunkowe. Trzeba pogratulować autorowi pomysłu, gdyż unikając nachalnej reklamy, a decydując się na wydanie książki, jego firma zyska najprawdopodobniej kilku klientów, którzy – po lekturze – może wyślą do niej zapytania ofertowe.

Czy więc warto sięgnąć po „Poradnik menedżera”? Jeśli jesteś związany z branżą interaktywną od jakiegoś czasu lub miałeś już okazję pracować przy kilku projektach internetowych, wiedza tam zawarta nie będzie niczym nowym. Jednak jeśli jesteś np. marketerem, który wcześniej nie miał okazji zajrzeć za kotarę realizacji projektów online, poradnik jest dobrą lekturą, odsłaniającą kilka sekretów, które tak naprawdę nie powinny być tajemnicą, oraz wyjaśniającą krok po kroku zasady obsługi firm przez agencje interaktywne.

Konkurs

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym wygrać można 10 książek Grzegorza Krzemienia. Aby otrzymać jedną z nich, należy być zarejestrowanym użytkownikiem interaktywnie.com i do 12 października napisać uzasadnienie, dlaczego to właśnie Tobie powinna przypaść ta książka. Odpowiedzi należy wpisywać w komentarzach pod tą recenzją. Dokładny regulamin dostępny jest poniżej.

Regulamin konkursu

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Komentarze (34)
« Poprzednia  4 / 4 
Łukasz Borowczyk
31. Łukasz Borowczyk 12.10.2009 / 12:03
Bo wierzę w polską reprezenację piłki nożnej :D
Robert Drózd
32. Robert Drózd 12.10.2009 / 13:17
Bo właśnie odpaliłem odświeżoną wersję swojego serwisu firmowego i jak zwykle niezbyt mi się podoba. ;-) Szewc bez butów, jak wiadomo chodzi.
Kamil Kaniuk
33. Kamil Kaniuk 12.10.2009 / 19:55
Ponieważ zżera mnie (dosłownie) ciekawość jaka treść kryje się w rozdziale pod tytułem "Organizacja przetargu". Nie kojarzę podobnej publikacji, gdzie poruszane byłyby wcześniej tego typu zagadnienia (widziane oczami praktyka oczywiście).

pozdrawiam,

Kamil
Maciej S.
34. Maciej S. 13.10.2009 / 01:35
Bo żeby gotować trzeba mieć dobre przepisy :-)
« Poprzednia  4 / 4 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.