10.07.2018 / Bezpieczeństwo
 

Politycy chcą wiedzieć, jakie dane mają Google i Apple, i co z nimi robią

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

W zeszłym tygodniu okazało się, że maile użytkowników Gmaila mogli czytać twórcy aplikacji firm trzecich. Google tłumaczyło, że praktyki nie są kontynuowane i nie odnotowano żadnych nadużyć w tym względzie, ale politycy pozostali nieufni. Kongres żąda odpowiedzi, co ciekawe nie tylko od Google, ale i od Apple, na wiele pytań dotyczących zakresu danych, jakie gromadzą.

Gmail od dawna jest pod ostrzałem. W zeszłym roku pod naciskiem opinii publicznej przestał skanować maile, które wcześniej przeglądał, by lepiej targetować reklamy, ale w tym - jak donieśli dziennikarze The Wall Street Journal - okazało się, że pozwalał, by przeglądali je inni. Firmy trzecie, takie jak Return Path, czy Edison Software, udoskonalały swoje produkty czerpiąc garściami z informacji, które zawartych w mailach użytkowników. Oczywiście, za ich zgodą, tyle tylko, że nie jest jasne, czy była ona sformułowana dość jasno. 

Politycy, po serii afer, które poddały w wątpliwość bezpieczeństwo naszych cyfrowych danych, w ogóle wątpią już, czy tech-giganci nie wiedzą za wiele.

Głównym adresatem tych wątpliwości jest Larry Page. - W czerwcu 2017 roku Google ogłosił zmiany w Gmailu, aby "zachować najwyższą ochronę prywatności i bezpieczeństwa". W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że mimo to firma zezwalało stronom trzecim na dostęp do treści wiadomości e-mail użytkowników. Praktyki te rodzą pytania o to, w jaki sposób zapewnienia firmy są realizowane w praktyce"

Tim Cook, który po Cambridge Analytica, głośno krytykował działania konkurentów, też został wywołany do tablicy: - W związku z skandalami dot. prywatności, które wybuchły na początku tego roku, poczynił Pan kilka uwag na temat tego, jak Apple rozwiązuje kwestie prywatności (...) Mimo to użytkownicy App Store'a ciągle mają dostęp aplikacji takich jak Facebook i Gmail, których model biznesowy jest sprzeczny z działaniami Apple. Te oświadczenia i działania rodzą pytania o to, w jaki sposób dane użytkowników urządzeń Apple są chronione i kiedy są udostępniane.

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.