17.02.2017 / Biznes
 

Mytaxi "kupiło" rynek grecki

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Taksówki w Grecji. Fot. Gavriil Papadiotis, Flickr (CC)
Taksówki w Grecji. Fot. Gavriil Papadiotis, Flickr (CC)

Mytaxi - największa w Europie aplikacja taxi - przejmuje w 100 proc. Taxibeat, najpopularniejszą aplikację tego typu w Grecji. Tym samy Grecja staje się 10. krajem europejskim, w którym dostępne jest mytaxi.

Wraz z połączeniem z Taxibeat, liczba taksówkarzy współpracujących z mytaxi wzrasta do 108 tys., a liczba użytkowników do 7 milionów w Europie.

Strony postanowiły nie zdradzać szczegółów akwizycji. 

Taxibeat zostało założone w 2011 roku przez Nicka Drandakisa w Grecji. Posiada ono ponad 8 tys. zarejestrowanych taksówkarzy, 540 tys. użytkowników i operuje w dwóch greckich miastach: Atenach i Salonikach.

Taxibeat zostanie zintegrowane z mytaxi w ciągu kilku kolejnych miesięcy i przejdzie rebranding na barwy niemieckiego lidera aplikacji taxi.

Poprzez przejęcie Taxibeat, mytaxi planuje przyspieszenie międzynarodowej ekspansji na europejskim rynku. To kolejny krok mytaxi w tym kierunku, tuż po całkowitym przejęciu Hailo w lipcu 2016 roku, w związku z którym obszary geograficzne mytaxi powiększyły się o Anglię i Irlandię oraz takie miasta jak Londyn i Dublin.

- Z radością witamy Taxibeat jako nowego członka międzynarodowej rodziny mytaxi - mówi Andrew Pinnington, CEO mytaxi. - Jesteśmy pod wrażeniem sukcesu Taxibeat w Grecji i sądzimy, że jej struktura działania idealnie pasuje do naszej. To połączenie, to kolejny strategiczny krok w umacnianiu pozycji mytaxi jako europejskiego lidera aplikacji taxi. Będziemy nadal realizować nasze ambitne plany: przez organiczne udostępnianie naszej usługi w kolejnych miastach i państwach, ale również przez tego typu działalności akwizycyjne i partnerskie.

Klaus Entenmann, CEO Daimler Financial Services, mówi, że inwestycja Daimlera w mytaxi jest podstawowym elementem strategii mobilności i realizuje ambicje firmy bycia wiodącym dostawcą usług mobilnych.

- W mytaxi, jako pionierze usług mobilnych dla rynku taxi, widzimy idealnego partnera. Podzielamy podobną wizję i pasję do tworzenia zaawansowanych koncepcji mobilności - twierdzi Nick Drandakis, założyciel i CEO Taxibeat. - Dzięki połączeniu z mytaxi będziemy w stanie zapewnić atrakcyjną ofertę zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.

Mytaxi, powstałe w 2009 w Hamburgu, jest pierwszą na świecie aplikacją umożliwiającą połączenie między pasażerem a kierowcą taksówki. Inwestorem mytaxi jest grupa Daimler AG. Start-up z Hamburga obecnie dostępny jest w ponad 50 miastach i 9 krajach Europy, z flotą ponad 100 tys. kierowców. W mytaxi pracuje ponad 300 pracowników w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Szwecji, Irlandii, Anglii, Polsce, a wkrótce również w Grecji. W Polsce dostępna jest od 2012 roku, w takich polskich aglomeracjach jak Warszawa, Kraków i Trójmiasto.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
TAGI

, myTaxi


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.