27.06.2017 / Biznes
 

SARE chce przejąć producenta materiałów wideo - spółkę MarketNews24

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE SA (fot. SARE SA)
Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE SA (fot. SARE SA)

SARE, chwilę po podpisaniu listu intencyjnego ws. przejęcia GG, już planuje nowy zakup - tym razem udziałów w MarketNews24, specjalizującej się w tworzeniu i dystrybucji kontentu oraz treści video. Zakup miałby dotyczyć 84 udziałów stanowiących 83,35% kapitału zakładowego spółki MarketNews24. Akwizycja ta pozwoliłaby uzupełnić ofertę Grupy SARE i umocnić jej pozycję na rynku, szczególnie w zakresie projektu Video Target oraz rozszerzyć sieci i powierzchnie reklamowe o dodatkowe zasięgi. 

  - Nabycie spółki MarketNews24 jest nie tylko ważną inwestycją, zwiększającą  wartość i potencjał Grupy SARE, ale i ważnym krokiem w rozwijaniu strategicznie kluczowego dla nas obszaru, jakim jest video. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, podążając za trendami branży, w której działamy – mówi Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE S.A.

Spółka MarketNews24, która tworzy i rozpowszechnia kontent oraz treści video, tylko w 2016 r. wygenerowała około 1200 materiałów. Mogłaby zatem stanowić wsparcie dla działającego od 2016 r. w ramach spółki MrTarget, projektu Video Target.

 - Obserwujemy stale rosnące zapotrzebowanie na treści multimedialne, w szczególności video. Budżety reklamowe video już dziś stanowią około 10% całkowitych budżetów reklamowych, a do 2020 r. mogą wzrosnąć do 15-20%. Dlatego kompetencje MarketNews24 stanowią ważny element uzupełniający portfolio spółki MrTarget, a w szczególności projekt Video Target, którego niezbędnym kierunkiem dalszego rozwoju jest inwestycja w rozwój technologiczny, czyli player i budowę sieci afiliacyjnej wydawców, którzy będą zainteresowani monetyzacją treści video – mówi Jarosław Nowak, prezes zarządu MrTarget Sp. z o.o.

Strategia Grupy SARE zakłada dążenie do rozwoju grupy kapitałowej, zwiększanie potencjału sprzedażowego i zakresu usług, w szczególności rozwoju technologii integrującej usługi i produkty Grupy SARE. Kluczowe jest również umacnianie pozycji Grupy SARE na rynku marketingu internetowego.

Przejęcie spółki MarketNews24 zapewni produkcje treści video in house, tworzenie i dystrybucję kontentu oraz treści video. Spółka posiada kompetencje w zakresie wytwarzania treści redakcyjnych, relacyjnych i promocyjnych głównie w formie Video, infografik i tekstów, w tym najbardziej poszukiwanej wśród wydawców treści biznesowych, społecznych i gospodarczych, należących obecnie do kategorii Premium – dodaje Rafał Mandes, CEO MarketNews24.

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.