24.11.2016 / Inne
 

DDB&tribal i Amnesty International realizuje kampanię z wykorzystaniem Facebook Live

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

18 listopada 2016 Sekretariat Międzynarodowy Amnesty International we współpracy z DDB&tribal oraz Papaya Films, Facebook wraz z Facebook Creative Shop, Mindshare Worldwide zrealizował międzynarodowy eksperyment w ramach kampanii I Welcome. W projekt zaangażowały się również lokalne oddziały Amnesty International i domy produkcyjne z poszczególnych krajów: Film Graphics w Australii, Quite Bright Films w Kenii i Tantor Films w Meksyku. Dom produkcyjny Papaya Films koordynował wszystkie eventy i zorganizował event w Wielkiej Brytanii. 

Komunikacja rozpoczęła się niezwykłym wydarzeniem transmitowanym na Facebook Live z kilku miast na świecie: Sydney, Nairobi, Londynu i Meksyku. Uczestnicy mieli za zadanie patrzeć sobie w oczy przez cztery minuty. Inspiracją tego wydarzenia był eksperyment dowodzący, że 4-minutowy kontakt wzrokowy zbliża ludzi bardziej niż cokolwiek innego. W transmitowanym na żywo eksperymencie, wzięli udział mieszkańcy Australii, Kenii, Wielkiej Brytanii i Meksyku oraz uchodźcy z krajów takich jak Etiopia, Demokratyczna Republika Konga, Syria, Sudan, Honduras, Wenezuela, Birma, Wietnam, Afganistan i Iran. W wyniku kontaktu wzrokowego szybko pojawiały się emocje, a pomiędzy obcymi sobie ludźmi utworzyła się wyjątkowa więź.

- Kryzys uchodźczy jest globalnym wyzwaniem, ale wiele osób dystansuje się od trudności jakim muszą stawiać czoło imigranci. Jeśli jednak przyjrzymy się sobie bliżej, okazuje się, że w gruncie rzeczy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Chcemy pokazać z jak wielką łatwością ludzie o różnym pochodzeniu mogą nawiązać ze sobą kontakt. Żyjemy w czasach narastającej ksenofobii i nienawiści, a ten eksperyment pomógł zobaczyć ten temat z innej perspektywy i połączyć ludzi, którzy tak naprawdę potrzebują solidarności - mówi Osama Saeed Bhutta, Amnesty International’s Communications Director.

Eksperyment jest kontynuacją filmowego projektu DDB&tribal i  Amnesty International Polska oraz Big Picture „LookBeyondBorders”, który komentowany był na całym świecie.

- Cieszę się, że pomysł, który powstał w Polsce doczekał się kontynuacji w skali światowej. Nasza odpowiedź na globalny kryzys uchodźczy określi w jakim świecie będziemy żyć nie tylko my, ale także przyszłe pokolenia. Liczę, że dzięki dobrej woli wielu zaangażowanych w ten projekt ludzi, otworzymy serca na całym świecie - Draginja Nadażdin, dyrektorka Amnesty International Polska.

Projekt można zobaczyć tu.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.