Eksperyment jest kontynuacją filmowego projektu „LookBeyondBorders”.
18 listopada 2016 Sekretariat Międzynarodowy Amnesty International we współpracy z DDB&tribal oraz Papaya Films, Facebook wraz z Facebook Creative Shop, Mindshare Worldwide zrealizował międzynarodowy eksperyment w ramach kampanii I Welcome. W projekt zaangażowały się również lokalne oddziały Amnesty International i domy produkcyjne z poszczególnych krajów: Film Graphics w Australii, Quite Bright Films w Kenii i Tantor Films w Meksyku. Dom produkcyjny Papaya Films koordynował wszystkie eventy i zorganizował event w Wielkiej Brytanii.
Komunikacja rozpoczęła się niezwykłym wydarzeniem transmitowanym na Facebook Live z kilku miast na świecie: Sydney, Nairobi, Londynu i Meksyku. Uczestnicy mieli za zadanie patrzeć sobie w oczy przez cztery minuty. Inspiracją tego wydarzenia był eksperyment dowodzący, że 4-minutowy kontakt wzrokowy zbliża ludzi bardziej niż cokolwiek innego. W transmitowanym na żywo eksperymencie, wzięli udział mieszkańcy Australii, Kenii, Wielkiej Brytanii i Meksyku oraz uchodźcy z krajów takich jak Etiopia, Demokratyczna Republika Konga, Syria, Sudan, Honduras, Wenezuela, Birma, Wietnam, Afganistan i Iran. W wyniku kontaktu wzrokowego szybko pojawiały się emocje, a pomiędzy obcymi sobie ludźmi utworzyła się wyjątkowa więź.
- Kryzys uchodźczy jest globalnym wyzwaniem, ale wiele osób dystansuje się od trudności jakim muszą stawiać czoło imigranci. Jeśli jednak przyjrzymy się sobie bliżej, okazuje się, że w gruncie rzeczy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Chcemy pokazać z jak wielką łatwością ludzie o różnym pochodzeniu mogą nawiązać ze sobą kontakt. Żyjemy w czasach narastającej ksenofobii i nienawiści, a ten eksperyment pomógł zobaczyć ten temat z innej perspektywy i połączyć ludzi, którzy tak naprawdę potrzebują solidarności - mówi Osama Saeed Bhutta, Amnesty International’s Communications Director.
Eksperyment jest kontynuacją filmowego projektu DDB&tribal i Amnesty International Polska oraz Big Picture „LookBeyondBorders”, który komentowany był na całym świecie.
- Cieszę się, że pomysł, który powstał w Polsce doczekał się kontynuacji w skali światowej. Nasza odpowiedź na globalny kryzys uchodźczy określi w jakim świecie będziemy żyć nie tylko my, ale także przyszłe pokolenia. Liczę, że dzięki dobrej woli wielu zaangażowanych w ten projekt ludzi, otworzymy serca na całym świecie - Draginja Nadażdin, dyrektorka Amnesty International Polska.
Projekt można zobaczyć tu.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»