10.11.2016 / Mobile
 

Zasięg sieci LTE T-Mobile Polska to już blisko 98% populacji kraju

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

W trzecim kwartale o 25 tysięcy wzrosła liczba abonentów T-Mobile Polska. Ogółem, bo o ile zainteresowanie abonamentami rośnie (liczba klientów wyniosła 6,541 miliona, co oznacza wzrost o 25 tysięcy), o tyle chętni do nabycia kart pre-paid nie ustawiają się już w kolejce (liczba klientów usług przedpłaconych zmniejszyła się o 414 tysięcy w porównaniu z poprzednim kwartałem). Spadek związany jest m.in. z wprowadzonym 25 lipca br. obowiązkiem rejestracji kart pre-paid.

- W trzecim kwartale widać już wyraźnie efekty wprowadzanych w firmie zmian, polegających na zdecydowanym postawieniu na jakość relacji z klientami. Uprościliśmy faktury, oferujemy SuperNet oraz podsumowanie umowy na jednej stronie, rejestracja numerów prepaid jest dostępna w największej liczbie kanałów. Oferujemy klientom sieć o doskonałych parametrach z największym zasięgiem LTE w kraju. Nasze reklamy są doceniane, co widać także we wzroście najważniejszych wskaźników świadomości marki. Wyniki pozyskiwania klientów w segmencie abonamentowym są najlepsze od początku 2013 roku. Jesteśmy liderem pod względem bilansu przenoszenia liczby numerów stacjonarnych - powiedział Adam Sawicki, Prezes T-Mobile Polska S.A.

Spółka inwestuje w rozbudowę infrastruktury, w tym roku - już 4,717 miliarda złotych. W ciągu niespełna 9 miesięcy od pozyskania częstotliwości 800 MHz T-Mobile udostępniła ponad 1 000 stacji świadczenia usług w technologii LTE. Dzięki temu zasięg sieci LTE T-Mobile Polska wzrósł z 83% w grudniu 2015 roku do blisko 98% populacji kraju.

W ciągu 9 miesięcy tego roku w sieci T-Mobile średnie wykorzystanie pakietu danych w smartfonie wzrosło dwukrotnie: z około 530 MB do ponad 1,1 GB miesięcznie. Na co firma zareagowała proponując klientom ofertę SuperNet z dostępem do najpopularniejszych aplikacji bez zużycia danych, w tym bezpłatny przez 4 miesiące dostęp do Netfliksa.

W okresie od 1 lipca do 30 września 2016 roku EBITDA T-Mobile Polska wyniosła 543 milionów złotych. W tym samym czasie marża EBITDA wyniosła 33,5% i była niższa o 8,6 punktu procentowego niż w trzecim kwartale 2015 roku. 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.