
Kilka dni temu Grupa o2 zaprezentowała nową wersję strony głównej. Specjaliści z o2.pl większy nacisk położyli na eksponowanie treści związanych ze sportem i biznesem, a także poukładali pozostałe artykuły w boksach. Dzięki temu strona jest bardziej przejrzysta. Skąd taki pomysł?
- Wielu użytkowników jest z nami od pierwszej połowy poprzedniej dekady, dojrzało, rozpoczęło pracę, awansowało i założyło rodziny - argumentuje Michał Brański, członek zarządu Grupy o2. Choć nowy wizerunek strony głównej portalu o2.pl jest sporą zmianą, to oferuje znane użytkownikom funkcjonalności, jak choćby panel logowania do poczty czy przekierowania do blogów, forum, materiałów w serwisie Wrzuta.pl oraz do Kafeterii. Niestety, mimo że strona jest bardziej nowoczesna od poprzedniej wersji, to bałagan na niej pozostał.
Nowa wersja o2.pl | Stara wersja o2.pl |
![]() |
![]() |
- Jest on jednak bardziej kontrolowany i intencjonalny, a stały użytkownik na pewno będzie się w nim poruszać jak po własnym, niesprzątanym przez pół roku biurku. Poprzednia wersja charakteryzowała się jednak bałaganem na granicy rozstroju nerwowego i mocno oldschoolową grafiką, podczas gdy po nowej zdecydowanie łatwiej nawigować, a i design dostosowany został do panujących na rynku standardów – komentuje zmiany w serwisie Jarosław Bułka, managing director w agencji ClickQuickNow. Ponadto zauważa, że materiały są lepiej pogrupowane w kategorie, a informacje z określonych grup tematycznych można znaleźć szybciej i łatwiej niż wcześniej. Jednak nie wszystkie nowe rozwiązania można zaliczyć na plus.
w portfolio Grupy o2 SA:
9 mln
- Po kliknięciu na konkretny artykuł w kategorii tematycznej na stronie głównej jesteśmy przenoszeni nie do treści tego artykułu, ale na stronę z innymi artykułami, gdzie możemy znaleźć (oprócz tego właściwego) inne potencjalnie interesujące treści. Taki zabieg niestety nie jest funkcjonalny z punktu widzenia użytkownika, ponieważ wydłuża ścieżkę dotarcia do informacji – podkreśla Marcin Wsół, Google AdWords & Analytics product manager z Synerway. Dla wydawcy jest to jednak korzystna zmiana. Dzięki temu, użytkownik dłużej pozostanie na stronie i zwiększy liczbę wyświetleń, a tym samym reklam.
Nowa wersja o2.pl | |
Plusy: | Minusy: |
- wyraźny, bardziej spójny podział na sekcje kategorie | - cała strona jest bardzo długa i wymaga ciągłego schodzenia |
- serwis jest czytelny w wersji mobilnej | - każde kliknięcie w link powoduje otwarcie nowej karty |
- łatwiejsza nawigacja po całości serwisu | |
- interesująca sekcja Lajk | |
Ogólna ocena 3+/5 |
Całość się ciągnie jak papier toaletowy
Eksperci oprócz nieprzyjaznego linkowania wymieniają jednogłośnie także kolejną wadę nowej wersji o2.pl. – Przewijanie strony zdaje się nie mieć końca. Kolorystyka jest żywsza niż dotychczas, ale to sprawia, że natłok informacji w połączeniu z bardziej wyrazistymi barwami daje efekt pstrokacizny i powoduje oczopląs – krytykuje Maciej Jastrzębski, dyrektor SEM w agencji Proofclick. Jak temu zaradzić? Wystarczy wejść na stronę mobilną o2.pl. Ta jest znacznie bardziej czytelna i nieprzeładowana treścią, ani grafiką. – Witać, że tutaj twórcy nacisk położyli przede wszystkim na użyteczność a nie przepych – dodaje Marcin Wsół.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
BIZZIT S.A. to Mistrz Polski w pozycjonowaniu stron internetowych już w 2008 roku (oraz nagrody i wyróżnienia)....
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
dih.pl to zespół specjalistów branży IT. Jako agencja e-commerce działamy od 12 lat. Od 7 lat jesteśmy...
Zobacz profil w katalogu firm »