12.02.2014 / Oceny serwisów / Portale
 

T-Mobile zmienia stronę główną. Spory błąd w ważnej funkcji

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
PRTSCR
PRTSCR

Niedawno T-Mobile wystartowało z całkiem nową wersją strony głównej. Pierwsze co rzuca się w oczy, to ogromne zdjęcia, ale zarazem bardzo przejrzysty wygląd całości. Niestety okazuje się, że witryna jednego z największych operatorów komórkowych w kraju, kiepsko radzi sobie na telefonach.

Eksperci przepytani przez Interaktywnie.com wskazują, że witryna T-Mobile.pl nie jest stworzona w technologii Responsive Web Design. Efekt jest taki, że nie dostosowuje się do ekranu smartfona, czcionki są zbyt małe, co utrudnia czytanie i nawigację. - Wchodząc do niej przy użyciu smartfonu, odpala nam się wersja desktopowa, która jest bardzo oporna w nawigacji. To duży minus i mam nadzieję, że taka wersja jest w opracowaniu - potwierdza Michał Pogorzelski, head of information architecture, The Digitals.

To nie jedyna wpadka. Projektanci nieco przesadzili z wielkością rotatora na stronie głównej. Ten sprawia wrażenie zbyt ciężkiego wśród pozostałych elementów, a dodatkowo nie jest klikalny. - W związku z tym, by zobaczyć treść, najpierw trzeba odnaleźć przycisk, który znika pod naporem dość obszernej grafiki. Wielkość fontu również nie sprzyja czytelności - dodaje Pogorzelski.Inne niedopatrzenie zauważa Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający agencji Biuro Podróży Reklamy. - Przyczepiłbym się do przycisku "więcej" na głównej stronie w sliderze. Raczej sygnalizuje on zawartość tego boksu niż przewinięcie w dół. Pewnie dodany w ostatniej chwili na życzenie klienta - punktuje minusy.

Poza tym, specjaliści oceniają stronę pozytywnie. Całość oferty jest posegregowana w logiczny i przejrzysty sposób. Po trafieniu na serwis od razu stajemy przed wyborem konkretnego segmentu oferty. - Telefony, internet, oferta dla firm. Do każdej z tych sekcji jesteśmy w stanie dotrzeć już za pomocą jednego kliknięcia. Tak to właśnie powinno wyglądać w idealnym serwisie - podkreśla Maciej Jastrzębski, dyrektor SEM w ProofClick / Codemedia:

Dodatkowo twórcy bardzo dobrze poradzili sobie z faktem, że strona T-Mobile to bardzo rozbudowany serwis. Nie ma problemu z nawigowaniem po poszczególnych jego elementach, co ułatwiają chociażby monochromatyczne ikony menu.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ
Ekspert Komentarz Ocena (skala od 1-5)

Maciej Jastrzębski, dyrektor SEM w ProofClick / Codemedia:

T-Mobile wchodzi w nowy rok z funkcjonalnym i przemyślanym serwisem w którym oprócz łatwości nawigacji wszystko wydaje się być logicznie zbudowane i pomyślane tak, aby uprościć i przyspieszyć proces zakupu.

5

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający agencji Biuro Podróży Reklamy:

Pomysł z monochromatycznymi ikonami w menu ułatwia nawigację. Ponadto strona główna jest zgodna z trendem, ponieważ operowanie suwakiem przeglądarki to dla użytkownika najbardziej intuicyjny sposób poruszania się po stronie www. Oczywiście html5, zero flasha.

4

Michał Pogorzelski, head of information architecture, The Digitals:

Od tego operatora można było w temacie nowej strony www oczekiwać znacznie więcej. Zdecydowanie lepsze wrażenie robi na mnie jej czeski odpowiednik: t-mobile.cz.

3Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (3)
geryy
1. geryy, 82.177.199.*, 12.02.2014 / 10:11
świetne są te niebieskie teksty na soczyście różowo-wiśniowym tle, np z linkiem do pełnej oferty. zgadzam się z opinia Pana Michała, czeska strona dużo lepsza.
skaza
2. skaza, 31.61.131.*, 12.02.2014 / 10:25
Pewnie będą jeszcze coś zmieniać, a to co jest teraz to taka beta.
ewa
3. ewa, 79.190.153.*, 10.03.2014 / 11:10
Może i tutaj zawita stronka z wiśniowym tłem :P
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.