8.03.2018 / Portale / Biznes
 

„Gazeta Wyborcza" ma 133 tys. prenumeratorów cyfrowych treści

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Blisko 133 tys. - tylu prenumeratorów swoich cyfrowych treści miała „Gazeta Wyborcza" na koniec grudnia 2017 r. To wzrost o prawie 23 tys. w stosunku do września ub.r., kiedy zespół dziennika zrealizował wyznaczony na 2017 r. cel w zakresie prenumerat cyfrowych. Miesięcznie „Gazeta Wyborcza" dociera już do 6,5 mln użytkowników jej serwisów internetowych oraz do 2,6 mln czytelników wydania papierowego.

Grupa Agora publikuje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2017 roku

W 4. kwartale dziennikowi przybyło  23 tys. nowych subskrybentów, a w grudniu odnotowano rekordowy wynik sprzedaży prenumerat cyfrowych, o 86% wyższy niż przed rokiem. Długoterminowe subskrypcje stanowiły na koniec ub.r. aż 93% wszystkich aktywnych sprzedanych prenumerat. Łącznie w całym 2017 r. czytelnicy cyfrowej „Gazety Wyborczej” podjęli 300 tys. decyzji o zakupie prenumeraty.

- Cieszy nas szczególnie, że grono prenumeratorów indywidualnych zwiększyło się o 93% w skali roku - to jedna z najważniejszych informacji o dynamice wzrostu biznesu online „Gazety Wyborczej”. Zaangażowanie naszych redakcji w ważnych społecznie sprawach przekłada się na wyniki – z jednej strony wielu nowych prenumeratorów przybyło „Gazecie Wyborczej” latem podczas protestów przeciwko reformie sądownictwa, z drugiej - znacznie wzrosła w ostatnim roku liczba prenumeratorów, których przekonały do zakupu informacje lokalne. Niezmiennie istotne dla płacących czytelników są treści magazynowe: reportaże „Dużego Formatu” czy teksty z „Wysokich Obcasów” – mówi Danuta Breguła, dyrektor strategii online „Gazety Wyborczej”.

Zespół dziennika wprowadził w 2017 r. nowe zasady komentowania tekstów w serwisach Wyborcza.pl, a ostatnio „Gazeta Wyborcza” rozpoczęła też wydawanie dedykowanej czytelnikom sekcji „Wyborcza to Wy”. - Prenumerator to najcenniejszy typ odbiorcy, który średnio czyta kilkadziesiąt razy więcej niż czytelnik bez prenumeraty, dzieli się tekstami w mediach społecznościowych, komentuje artykuły, ogląda wielokrotnie więcej reklam. Jest więc w centrum naszych działań redakcyjnych, wydawniczych i rozwojowych - chcemy mu dostarczać najlepszą możliwą usługę – dodaje Danuta Breguła.

Skoncentrowanie się na pozyskiwaniu prenumeratorów wpłynęło na zmianę strategii obecności „Gazety Wyborczej” na Facebooku. Dzięki sprawnemu wykorzystaniu narzędzi Facebooka do targetowania kampanii możliwe było efektywne - także kosztowo - zdobycie dużej grupy nowych prenumeratorów, co jest kluczowe w sytuacji zmniejszających się zasięgów mediów na Facebooku.

W 2017 r. „Gazeta Wyborcza” rozwijała również sprzedaż dostępów korporacyjnych i ofertę prenumeraty cyfrowej w projektach specjalnych z dużymi partnerami takimi, jak ‘The Wall Street Journal’ i T-Mobile w modelu direct billing. Dziennik jest też obecny bez ograniczeń w sieci wifi kawiarni Green Caffe Nero.

- „Gazeta Wyborcza” dociera obecnie do prawie ćwierć miliona czytelników, którzy codziennie mają dostęp do prenumerowanych treści cyfrowych i kupują wydanie papierowe dziennika**. To wyjątkowy wyczyn! Bardzo cieszymy się, że w czasach trudnych dla prasowego rynku reklamowego „Gazeta Wyborcza” ma stabilną pozycję opartą w ponad połowie na sprzedaży treści czytelnikom. Cały kanał online zyskuje już znaczący udział w przychodach „Gazety Wyborczej” – komentuje wyniki dziennika Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”. - Co ważne, śmiało możemy powiedzieć, że czytelnictwo „Gazety Wyborczej” nie spada – a jedynie się zmienia, w dużej mierze wspierane przez proces transformacji cyfrowej prasy, którego jesteśmy w Polsce liderem. Towarzyszymy naszym czytelnikom zawsze, gdy tego potrzebują – w ich miejscowościach, kioskach, komputerach i telefonach, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.